"הטיימס": הבעלים של ליברפול מוכנים למכור את הקבוצה

אחרי שבמשך חודשים ארוכים סירבו להצעות מפתות מהמפרץ הפרסי, טום היקס וג'ורג' ג'ילט החליטו למכור את המועדון בעזרת בנק ההשקעות מריל לינץ' ; הסיבה: אי הצלחתם להחזיר הלוואה של 350 מיליון ליש"ט

טום היקס וג'ורג' ג'ילט, הבעלים האמריקנים של קבוצת הכדורגל האנגלית ליברפול, מוכנים להציע את המועדון למכירה. השניים מינו את בנק ההשקעות מריל לינץ' על מנת שימצא משקיע שירכוש מהם את הקבוצה, כך לפי דיווח הבוקר (ד') ב"טיימס".

בעונה החולפת קיבלו ג'ילט והיקס יותר מהצעה אחת למכור את המועדון, בעיקר מיורש העצר של דובאי, שיח' מוחמד, אך גוף ההשקעות שלו נרתע מתג המחיר אותו הציבו האמריקנים - כ-550 מיליון ליש"ט.

הסיבה כעת לרצון של האמריקנים למכור: הם זקוקים לקבל מימון מחדש להלוואה בסך 350 מיליון ליש"ט אותה לקחו מהרויאל בנק אוף סקוטלנד, אותה הם אמורים להחזיר עד ה-25 בינואר. למרות זאת, הבנק, שעבר לידיים ציבוריות בעקבות משבר האשראי העולמי, החליט כי מימון מחדש במצב העניינים הנוכחי יינתן רק במקרים מאד קיצוניים.

במשך חודשים ארוכים עמדה הצעה של 500 מיליון ליש"ט על השולחן של היקס וג'ילט מצד קבוצת ההשקעות מדובאי, אך לא נוצר קשר ממשי בין המחנה האמריקני לבין נציגת הקבוצה מדובאי, אמנדה סטייבלי.

דרך אגב, בליברפול הודיעו בחודש האחרון כי התוכנית לבניית האצטדיון החדש של הקבוצה בסטנלי פארק נגנזת עד להודעה חדשה, בעקבות המשבר הכלכלי בעולם וחוסר היכולת של האמריקנים לגייס את 400 מיליון הליש"ט הדרושים לפרוייקט.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988