הראשון בארץ בעל מערכת סולארית ביתית שחוברה לחברת החשמל, קיבל בימים אלו חשבון יחד עם המחאת זיכוי

ע"פ החשבון, התשלום על כמות הקוט"ש שצרך מחברת החשמל נמוך מהתשלום של כמות הקוט"ש שייצר באופן עצמאי

גד מירון ממושב מולדת, הראשון בארץ בעל מערכת סולארית ביתית שחוברה לחברת החשמל, קיבל בימים אלו חשבון חשמל, שהוא למעשה חשבון זיכוי. בחשבון מופיעים שני סעיפים עיקריים: תשלום בעבור הקילו וואט לשעה (קוט"ש) שצרך מחברת החשמל ותשלום בעבור כמות הקוט"ש שייצר באופן עצמאי באמצעות המערכת הסולארית שלו.

ע"פ החשבון שקיבל מירון מחברת חשמל, התשלום על כמות הקוט"ש שצרך מחברת החשמל נמוך מהתשלום של כמות הקוט"ש שייצר באופן עצמאי, ולכן חשבון החשמל הפך לחשבון זיכוי, לפיו חברת החשמל תשלם למירון סכום של כ-771 שקל. בנוסף לחשבון קיבל מירון המחאת זיכוי.

כזכור, לפני כ-5 חודשים אישרה רשות החשמל תקנות חדשות, לפיהן תושב מדינת ישראל המעוניין להתקין מערכת סולארית על גג ביתו לצורך אספקת חשמל, ייהנה משימוש במנגנון תעריף מיוחד של המדינה, אשר מהותו החזר של 2.01 שקלים עבור כל קילו וואט לשעה מיוצר, ובדרך זו יחזיר את ההשקעה בתוך כ-7-10 שנים.

עד עתה, תעריף צריכת החשמל, באמצעות תשתיות החשמל הקיימות, עמד על תשלום מצד הלקוח לחברת החשמל של 45 אג' עבור צריכת 1 קוט"ש חשמל.

לדברי אלון תמרי, מנכ"ל חברת סולארפאוור, שהתקינה את המערכת של מירון: "כיום, כל בעל גג, פרטי ומסחרי כאחד, יוכל להתקין את המערכת וליהנות לאורך זמן מייצור חשמל נקי, ובאמצעות הזיכויים שיקבל מחברת החשמל, יחזיר את השקעתו תוך 7-10 שנים ואף יניב תשואה יפה בהמשך, תוך התבססות על ההשקעה הבטוחה ביותר הקיימת כיום - השקעה בקרני השמש".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988