גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

להוציא את השד מהמנוע: אאודי A6 - מבחן דרכים

אאודי A6 מתחדשת זו הפעם השלישית בחמש השנים לקיומה. המכונית אמנם שודרגה בכמה שינויים קוסמטיים, אך השיפור האמיתי ניכר במנוע החדש שהוצמד לה, המעמיד במבחן תמידי את יכולת הריסון העצמי של הנהג בזמן הנסיעה ; עם כל השיפורים ועם מחיר אטקרטיבי לפלח, היא בהחלט מהווה תחרות למכוניות הפאר הגדולות בסביבה

[להרשמה לניוזלטר רכב]

שנה אינטנסיבית עברה על המותג אאודי בישראל. נתוני המכירות המסכמים של 2008 מראים שאאודי הצליחה להעלות על הכביש בשנה שעברה 997 כלי רכב ותפסה את המקום השני בפלח מותגי היוקרה, בפער קטן אחרי וולוו. החלוקה לדגמים מראה, שאחת ממובילות המכירות של אאודי בשנה שעברה הייתה ה-A6, שתפסה את המקום השני בפלח E הנחשק עם 220 מכירות שנתיות, 42 יחידות פחות מה-E קלאס של מרצדס, אך 53 יחידות יותר מוולוו S80, ו-67 יחידות יותר מב.מ.וו סדרה 5. זהו הישג מכובד למכונית שיצאה לאוויר העולם לפני כחמש שנים.

מאחורי האצת המכירות אפשר למצוא עלייה משמעותית באגרסיביות השיווקית של אאודי בישראל, שכוללת גם שימוש אינטנסיבי בחטיבת הטרייד-אין "אוטו דיל". גם למוצר עצמו יש חלק בנושא. חטיבת היוקרה של קונצרן פולקסווגן ניערה מעליה בשנים האחרונות את קורי השינה והיא יורה כיום לשוק צרורות של דגמים ומנועים חדשים, חבילות אבזור ועיצוב משודרגות וטכנולוגיות עדכניות. במסגרת התהליך זכתה באחרונה גם ה-A6 לעדכון מקיף, השלישי במספר.

צבע עז ליעילות אפרורית

חיצונית ניכר שיד מיומנת עברה עם מכחול דק על קווי העיצוב המשעממים של המכוניות היוצאת, כדי להעניק להם אישיות. החרטום עוצב מחדש עם פגושים חדשים, ופנסי חזית אלגנטיים שמשלבים יחידות LED מתוחכמות ואופנתיות למראה. הזנב קיבל פנסים אחוריים חדשים ונראה מושחז וספורטיבי יותר, פנסי איתות חדשים הוטמעו במראות הצד, והמרכב כולו נעטף בכמה תוספות אווירודינמיות לא בוטות שמעניקות למכונית חזות צעירה יותר.

בתא הנוסעים קשה יותר לאתר שינויים, אך סביבת הנהג היא מופת לתכנון ארגונומי, ולמרות שפע המתגים, הצגים ומערכות העזר היא עדיין מצליחה לשדר תחושה אינטימית.

מערכת המולטימדיה המרכזית, ה-MMI, עדיין דורשת יותר מדי תשומת לב מהנהג לביצוע פעולות פשוטות יחסית, ונבירה אחרי פונקציות מחוכמות היא עניין למקצועני IT. המושבים נוחים מאוד, תנוחת הנהיגה ניתנת לכוונון מלא, מרווח הרגליים והכתפיים מאחור יכול לספק גם דרישות של בעלי נהג צמוד, ואיכות הגימור והחומרים שואפת לשלמות. בידוד הרעשים קפץ במודל 2009 מדרגה נוספת והמכונית היא אחת השקטות ביותר שבהן נסענו באחרונה.

עיקר תהליך השדרוג של ה-A6 התמקד מתחת למכסה המנוע. בדגם המבחן שלנו דובר במנוע 3 ליטר חדש עם הזרקה ישירה ומגדש-על (סופרצ'ארג'ר), שמחליף את מנוע ה-3.2 ליטר המקובל של הדגם היוצא. זהו פתרון טכנולוגי נדיר להגברת ביצועים, ועד כה ראינו אותו בפלח היוקרה רק בדגמים בודדים. יתרונותיו המרכזיים, מלבד הגדלת ההספק והמומנט, הם אספקת דחף ליניארי, מיידי ורציף, ללא כל "מדרגות" או השהיה נוסח מגדשי טורבו.

בפועל, זהו אחד המנועים המרגשים ביותר שמוצעים כיום בפלח ה-3 ליטר, והוא מסעיר דיו כדי לצבוע את היעילות האפרורית של ה-A6 בצבעים עזים. ההספק שלו עומד על 290 כ"ס, תוספת של 35 כ"ס בריאים, לעומת מנוע ה-3.2 ליטר היוצא, אבל המומנט הוא הכוכב האמיתי - לא פחות מ-42 קג"מ, שהם תוספת של כמעט 30% לעומת המנוע היוצא. המומנט זמין כבר מהנגיעה הראשונה בדוושה והוא מעיף את המכונית קדימה בקצב שהופך את המושג "כוחות G בתאוצה" מקלישאה למצב מוחשי מאוד.

אפשר לשייט עם המכונית הזאת בשלווה בכביש המהיר או מפקק לפקק, כראוי למעמדה האקזקיוטיבי. אבל הנהג צריך הרבה בגרות נפשית כדי לעמוד בפני הפיתוי המתמיד לשחרר את השד הכלוא בבקבוק ולהציב בפניו משאלות. התאוצה הרשמית מאפס ל-100 עומדת על 5.9 שניות, בכלל לא רע ל"גרסת ביניים" של מכונית סאלון כבדה, שמעליה יש לפחות עוד שלוש גרסאות חזקות יותר. אגב, הסיבה לבחירה במנוע הזה היא סביבתית. למרות שדרוג הכוח והביצועים, המכונית מתהדרת בהפחתה של 5% בפליטת ה-CO2 ובתצרוכת ממוצעת מוצהרת (לנהגים קלי רגל) של כ-10.5 ק"מ בלבד לליטר. אם ככה מתנהג ונשמע מנוע "ירוק", אנחנו מוכנים להצטרף ל"גרינפיס" עוד היום.

אאודי A6 החדשה

על ריסון המומנט הברוטלי מופקדת הנעה כפולה מטיפוס "קוואטרו", שהיא אופציית ההנעה היחידה הזמינה עם המנוע הזה. לאור הכרותינו הקודמת עם שלדות ה"קוואטרו" העדכניות של אאודי, לא הופתענו לגלות שגם מעטפת הביצועים הדינמיים של ה-A6 הזאת גדולה בשלושה-ארבעה מספרים על האתגרים הדלים שכבישי ישראל יכולים להציב בפניה.

המכונית מרגישה יציבה כמו סלע במהירויות פניה לא ממש רציונליות, אדישה לחלוטין לשלוליות ולרוחות צד ב-180 קמ"ש ומתרגמת מיידית את הכוח להנעה ללא שמץ של סחרור גלגלים או לחימת הגה. קשה לקרוא לה "ספורט סאלון". יש לה היגוי נעים אבל לא יותר מדי חד, והיא לא מנסה להסתיר את ממדיה או להתמסר לשעשועי הגה ואחיזה קלי דעת. ספיגת הזעזועים שלה רכה יחסית למכונית בקליבר ביצועים כזה, והיא מטפלת טוב יותר מקודמתה בשיבושי כביש עירוניים וברמפות הרעדה.

אאודי A6

ה-A6 בגרסת ה-3 ליטר קוואטרו החדשה עולה בארץ הקודש 472 אלף שקל. זהו פער של 100 אלף שקל מעל גרסת ה-2.8 ליטר (220 כ"ס), שבאה בתור אחריה וספק אם אפילו הלקוחות המושבעים של סדרה A6 ימצאו שהוא מוצדק. במונחים של "מחירי שוק אמיתיים" גרסת ה-3 ליטר גם יקרה כיום בפער לא קטן מהמתחרות המקבילות מיפן והמתחרות הגרמ'ניות הוותיקות מבית ב.מ.וו ומרצדס, שחלקן נמכרות במחירי "טרום החלפת דגם". אבל במחיר הזה מעניקה ה-A6 החדשה יכולות שעל-פי כל אמת מידה אובייקטיבית וסובייקטיבית, פרט אולי לסטטוס, הופכות למיותרות את מכוניות הפאר הגדולות של 650 אלף שקל פלוס - כולל אחותה הגדולה אאודי A8.

אאודי A6 החדשה

מתחרות

אינפיניטי G37

למנוע של האינפיניטי G37 יש נפח בריא של 3.7 ליטר וטונות של אלקטרו-מכאניקה יפנית מתוחכמת, שסוחטות מששת הצילינדרים לא פחות מ-320 כ"ס. המומנט מסתפק ב-36 קג"מ ובקיזוז הפרשי המשקל משיגה האינפיניטי ביצועים כמעט זהים לאאודי. ל-G37 תא נוסעים מפואר ואיכותי, לא פחות מה-A6 אם כי מעט יותר דחוק; ושלדת הנעה אחורית מלוטשת עם אופציית היגוי לארבעה גלגלים. בארץ מחירה מתחיל ב-325 אלף ש' בלבד וגם עם חבילת הפרימיום היא עדיין זולה ביותר מ-100 אלף שקל מהמתחרה הגרמנית

אינפיניטי G-37 סדאן

מרצדס E קלאס

הדור החדש של הארכי-יריבה של ה-A6 יגיע לארץ ביוני. עיצובה משיל את חליפת הטוקסידו לטובת אימונית-מעצבים. השלדה החדשה מתוחכמת והדוקה יותר, אך המידות החיצוניות צמחו רק במעט. באגף המנועים באה לידי ביטוי האג'נדה "הירוקה" של מרצדס, וגם לישראל תגיע גרסה עם מנוע CGI נקי וחסכוני. עיקר המכירות ירוכזו בשלב הראשון בדגם ה-E350, שמציע 290 כ"ס בשילוב עם הרבה אלקטרוניקה משודרגת.

מרצדס E קלאס

לקסוס GS450

המתחרה מבית לקסוס בפלח מכוניות הסאלון-מנהלים החזקות מצוידת בהנעה היברידית, שמשלבת בין מנוע בנזין ומנוע חשמלי רב עוצמה כדי להפיק 345 כ"ס. היא מסוגלת להאיץ מאפס ל-100 ב-5.9 שניות, להפעיל ל-250 קמ"ש ועדיין להחזיק בתצרוכת הדלק (המוצהרת) הטובה ביותר בפלח ובפליטה נמוכה מאוד. היא גם מכונית נעימה מאוד לנהיגה ויש לה תא נוסעים מאובזר ומגומר למשעי במחיר של 420 אלף שקל.

לקסוס GS450

לכל מבחני היוקרה

עוד כתבות

בני גנץ, יו"ר כחול לבן / צילום: אופק אבשלום, יח"צ

לגנץ נשארו תשעה ימים: אלה התרחישים האפשריים בפלונטר הפוליטי שישראל תקועה בו

הימים נוקפים, ההתבטאויות מכל הצדדים מחריפות, וכל צד מנסה לשפר עמדות לקראת ההכרעה שתיפול בתקופת הזמן הזו ● התרחיש הסביר ביותר הוא ממשלת אחדות, אך ממשלות מיעוט של הליכוד או כחול לבן גם הן אופציות, וכך גם הליכה לבחירות בפעם השלישית

דניאל אלפנביין/ צילום: יחצ

דניאל אלפנביין מונה לסמנכ"ל תוכן ופיתוח עסקי ברדיוס 100FM

אלפנביין יחליף בתפקיד הסמנכ"ל את קרן מילוא שיצאה לחופשת לידה ותחזור כשדרנית

גירושין / צילום: שאטרסטוק

המיליונר, הסכם הממון שבמחלוקת ודירת המריבה

הסכם ממון חייב את האישה בפיצוי מוסכם בסך 150 דולר ליום על כל יום איחור בפינוי דירת בעלה לשעבר, איש עסקים אמיד שהונו מוערך בעשרות מיליוני שקלים ● תביעת האישה לביטול ההסכם נדחתה, כשביהמ"ש למשפחה קבע: "הסיכוי לבטל הסכם ממון נדיר. הפיצוי סביר"

אבי וייס / צילום: חיים דוד

כולם מדברים מפוזיציה, גם אלדד קובלנץ ואבי וייס

קרב עקיצות נרשם היום בכנס העיתונות באילת בין מנכ"ל התאגיד, שאמר כי מהדורות החדשות בערוצים המסחריים בידוריות, למנכ"ל חדשות 12 שביקש ממנו "רשימה של 4-5 סקופים שהביאו חדשות כאן 11" ● וגם, מה ההבדל לשיטת וייס בין אמנון אברמוביץ לעמית סגל?

חיפוש נפט וגז/ צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

ארגוני הסביבה נגד חיפוש פצלי שמן באתר אורון: "עוול היסטורי"

ארגוני הסביבה נגד חיפוש והפקת פצלי שמן: "מדובר בסתירה מובהקת להתחייבויות המדינה לצמצום גזי חממה" ● הארגונים פנו למנהל מקרקעי ישראל בדרישה לא לתת רישיון לחיפושי פצלי השמן והזהירו מפני השפעות שליליות על הטבע ובריאות הציבור ● המשרד להגנת הסביבה סבור כי "עסקה זו מעניקה תמריץ לאחד מסוגי הדלקים הגרועים ביותר וכי לקידומה יהיו השלכות שליליות על ישראל"

עמי גולדין, מנכ"ל נטו / צילום: בן יוסטר

פחות ירקות, יותר בשר: קבוצת נטו במו"מ לרכישת מפעל בקר בצרפת

קבוצת המזון שבשליטת דודי עזרא מקיימת מגעים לרכישת 50% ממשחטת בקר שפועלת בסמול לחבל הריין בצרפת ● המהלך, שנועד לחזק את אחיזתה של בשוק הבשר, מתרחש במקביל ליציאתה מחברת ביכורי שדה שעוסקת בשיווק פירות וירקות

אמזון./ צילום:  צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

אמזון עולה עם תרגום לעברית ויוצאת במבצע שילוח חינם לישראל

זאת בקנייה מעל 49 דולר ● המבצע אומנם לא חל כאמור על כל המוצרים הנמכרים באמזון, אבל רבים מהם, בקטגוריות השונות, כן נכללים בו

אפליקציית טיק טוק / צילום: דא קינג , רויטרס

עבודת החלומות של הילדים שלכם: טיק טוק מגייסת עובדים בישראל

הרשת החברתית, שמאפשרת ליצור ולשתף סרטונים קצרים, פרסמה שתי מודעות דרושים: האחת של מנהל שיתופי-פעולה בישראל, והשנייה של מנהל חשבונות ● לחברה יש משרדים בלוס אנג'לס, בניו יורק, בלונדון, בפריז ועוד, אך לא ידוע על נוכחות של החברה בארץ

אורי ענבר ואמיר רובין/ צילום: שלומי יוסף

משתקמים אחרי שבץ? ספיידרמן יכול לעזור: המציאות הרבודה נכנסת לעולם הרפואה

טכנולוגיות של מציאות מדומה ורבודה מתחילות להיכנס לעולם הרפואה ● מנכ"ל Sixense אמיר רובין וראש ארגון חברות המציאות הרבודה אורי ענבר מסבירים מדוע הולוגרמות הן העתיד של התחום ומספרים מה יכול עולם הרפואה ללמוד מתעשיית הרכב באימוץ הטכנולוגיות החדשות

אפי נוה  / צילום: שלומי יוסף

התפתחויות בשלוש החזיתות של הפרקליטות נגד אפי נוה: מין תמורת מינויים, פרשת נתב"ג והתביעה האזרחית

לפי גורמים המעורים בתיק, נוה והשופטת אתי כרייף יועמדו לדין בכפוף לשימוע בעבירות של מרמה והפרת אמונים • בינתיים, פרקליטיו של נוה מוחים על בקשת הפרקליטות לעכב את הליכי התביעה האזרחית נגד הדס שטייף וגלי צה"ל בסך 7 מיליון שקלים בגין הנזקים שנגרמו לו

שי באב"ד בדיון בוועדת הכספים / צילום: דוברות הכנסת, יח"צ

באב"ד: "המבקר לא טען לרגע שהיו משחקים בגירעון. המבקר צריך לפרסם דוח במיידי"

מנכ"ל האוצר חשף בדיון בוועדת הכספים של הכנסת כי דוח מבקר המדינה שטרם פורסם מצא שלא היו משחקים בגירעון התקציבי ב-2018 ● מרידור: "אין כסף באוצר היום" ●  עלות מוערכת למערכה שלישית של בחירות: כ-3.3 מיליארד שקל

חדר צינתור בהרצליה מדיקל סנטר/  קרדיט: יח"צ.

קבוצת הביטוח מגדל במו"מ לרכישת נתח מהרצליה מדיקל סנטר

הרצליה מדיקל סנטר הינו בית חולים פרטי מוביל שככל הידוע נמצא בבעלות יאיר לנדאו, קופת החולים שירותי בריאות כללית וכלל ביטוח ● ככל הידוע הכללית וכלל ביטוח לא במו"מ למכירת החזקותיהן

מנהיג מפלגת הימין הספרדית ווקס, סנטיאגו אבסקל / צילום: Susana Vera, רויטרס

נגד הגירה ועצמאות קטלוניה: הישג חסר תקדים לימין הפופוליסטי בבחירות בספרד

מפלגת ווקס המתנגדת להגירה ולעצמאות קטלוניה הפכה לשלישית בגודלה במדינה בבחירות שהתקיימו אתמול ● הסוציאל-דמוקרטים בראשות פדרו סנצ'ז הם המפלגה הגדולה ביותר עם 28% מהקולות, אך צפויים להתקשות להרכיב ממשלה

מוטי בן משה / צילום: אניה בושמן

AM:PM לא מספיקה? מוטי בן משה לוטש עיניים לרשת מגה

גורמים בשוק מספרים כי בן משה קיים לאחרונה פגישות במטרה לבחון אפשרות לרכוש את רשת מגה, שבעבר הייתה בבעלות קבוצת אלון ● בן משה השתלט על קבוצת אלון לאחר הסדר החוב ודרכה קיבל את השליטה על רשת המרכולים AM:PM

חגיגות יום הרווקים של עליבאבא / צילום: Aly Song, רויטרס

יום הרווקים הסיני שבר שיאים: היקף מכירות של 38.4 מיליארד דולר

יום ההנחות הבינלאומי יצא לדרך בשעה חצות שעון סין ● מספר שעות לפני סיום יום הרווקים עמד היקף המכירות על 37.5 מיליארד דולר ● אחרי דקה ו-8 שניות בלבד נרשמו באתרים של קבוצת עליבאבא מכירות בהיקף של מיליארד דולר

רן עוז / צילום: רמי זרנגר

מיישרת קו עם המתחרות: גם מגדל מפסיקה לשווק פוליסות ביטוחי סיעוד לפרט

הושלמה היציאה של החברות שמכרו לציבור ביטוחי סיעוד לפרט, בצל שינויים דמוגרפיים והריבית האפסית • לא יושפעו: מי שמבוטחים בביטוחי הסיעוד הקבוצתיים, או מי שכבר מחזיק בביטוח סיעוד לפרט

תינוק ניזון מחלב אם / צילום: שאטרסטוק

המדע לא עומד בקצב המרוץ לתחליף החלב המושלם

מדענים חוששים שבניסיון להגיע לחיקוי של חלב אם, יצרניות הפורמולות לתינוקות ממהרות לפעמים להכניס רכיבים שעדיין לא נבדקו מספיק

השטח ש-Playtika שכרה בהרצליה פיתוח / אדריכלות ועיצוב סטודיו: רואי דוד, צלם: איתי בנית

בכמה שוכרת חברת הגיימינג Playtika כ-3,800 מ"ר בהרצליה פיתוח?

וגם: אילו עוד דירות ובתים נמכרו והושכרו בהוד השרון, בת"א ובירושלים?

ענת גואטה / צילום: איל יצהר

בדרך לספק שירותי מסחר בישראל: רשות ני"ע מקלה על גופים משוויץ

בנקים שוויצרים מורשים שירצו לספק שירותי ברוקראז' לציבור הרחב בישראל יידרשו להגיש "רק" בקשה להיתר למתן שירותים אלה

השולמנים וביטוח לאומי/ צילום: כדיה לוי, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

קבוצת "אני שולמן" פיזרה סיסמאות - אבל מה עם מהלך אופרטיבי?

היום עלה סרטון בעמוד הפייסבוק של קבוצת "אני שולמן" במטרה לחשוף את הקבוצה ● המסכה הוסרה, ו"שולמנים" שהזדהו בשמם הכריזו על מטרות הקבוצה אך לא מעבר לזה ● הציפייה לחשיפה מסתיימת בקריאה להתגייסות ל"שולמנים" ובהבטחה לעתיד טוב יותר לעצמאים