בעקבות החרמת שחר פאר: הוול סטריט ג'ורנל ביטל את החסות לטורניר דובאי

אחרי שהטניסאית הישראלית הורחקה מהטורניר, עיתון הפיננסים החליט להפסיק תמיכתו: "מדובר בצעד שמנוגד לקו שלנו" ; מנהל הטורניר: "נוכחותה היתה גורמת לאנטגוניזם מצד האוהדים שצפו בתקיפות האחרונות בעזה"

הוול סטריט ג'ורנל החליט להפסיק את החסות שהוא נותן לטורניר הטניס בדובאי שבאיחוד האמירויות, לאחר שבתחרות החליטו למנוע משחר פאר לקבל ויזה למדינה ולהשתתף במשחקים.

בהודעה רשמית מטעם המגזין נמסר: "פילוסופיית העריכה של הוול סטריט ג'ורנל דוגלת בחופש בשווקים וחופש לאנשים. הצעד האחרון של דובאי מנוגד לקו שלנו".

לטורניר הטניס של דובאי יש כ-12 ספונסרים נוספים, בינהם סוני אריקסון, רולקס, וושינגטון פוסט וברקליס, אך בינתיים אף אחד מהם לא הלך בדרכו של הוול סטריט ג'ונרל.

מנהל הטורניר, סלאח טלאק, ניסה להסביר אתמול (ג') מדוע נמנעה השתתפותה של הטניסאית הישראלית: "הטורניר מכבד את פאר כשחקנית ומבין את אכזבתה. עם זאת, היו אלמנטים נוספים שהיה עלינו לשקול בנוגע להשתתפותה. הרגישות הציבורית נשארה גדולה במזרח התיכון, ואנו מאמינים שנוכחותה היתה גורמת לאנטגוניזם מצד האוהדים שלנו שצפו בכיסוי התקשורתי של התקיפות האחרונות בעזה.

"כמו כן, עלה חשש בנוגע לביטחונה האישי של פאר ולכך שנוכחותה תצית הפגנות. אנו לא רוצים לערב ספורט עם פוליטיקה, אבל עלינו להיות רגישים לאירועים באיזור".

עדיין לא ברור האם אנדי רם, שאמור להתחרות בשבוע הבא בטורניר הזוגות בדובאי, יקבל בסופו של דבר ויזה. דובר סבב הגברים בטניס העולמי (ATP) אמר בנושא: "זו הזדמנות טובה לאיחוד האמירויות לקחת את ההחלטה הנכונה".

האם שחר פאר תקבל פיצוי כספי בעקבות פרשת דובאי? הירשמו בחינם לניוזלטר והתראות ספורט כדי להישאר מעודכנים

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988