גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

איך משיגים את הכרטיס הכי זול להופעה של מדונה בישראל?

הקיץ הקרוב עומד להיות גדוש במופעי מוזיקה, וכדאי לדעת כי למשרדי הכרטיסים יש אלטרנטיבה מוזלת - לא רק בזכות הטבות בכרטיסי אשראי, אלא גם הודות לוועדי עובדים ומוסדות דוגמת "חבר"

למבול האמנים הבינלאומיים שיגיעו ארצה בקיץ הקרוב, לצד הופעות של אמנים מקומיים יש השלכה כלכלית, ומי שירצה לפקוד הופעה אחת או יותר, יצטרך להיפרד מכמה מאות שקלים. "גלובס" בדק כיצד ניתן להפחית את הנזק הצפוי.

ללא ספק, הופעתה של מלכת הפופ בישראל היא ה"שוס" החם בענף. המחיר הנקוב לכרטיס למופע (לעמידה בדשא): 490 שקל, דומה למחירי ההופעה בחו"ל. לדוגמה, המחיר לעמידה בדשא במופע שייערך בקרוב בפריז הוא 88 אירו (כ-485 שקל), 75 ליש"ט (כ-488 שקל) הוא המחיר להופעה בלונדון. בארץ, המחיר המוזל להופעה של מדונה עומד על כ-400-450 שקל.

את רף המחירים קובעת ההפקה המקומית לצד ההפקה הבינלאומית, במקרה זה "לייב ניישן", המכתיבה את מחיר המינימום גם לאחר סבסוד והנחות ואוסרת על חלוקת כרטיסים חינם. יודעי דבר מספרים שאפילו מדונה עצמה רוכשת כרטיסים להופעה עבור מכריה.

"בשונה מהקהל האירופי שמסתער על כרטיסים להופעות הענק מיד עם פתיחת המכירה, הציבור הישראלי נוטה להיות קניין כרטיסים של הדקה ה-90", אומרת מורן פז, דוברת משרד ההפקות של שוקי וייס, "הסיבה לכך לא בהכרח נובעת מהתקווה להשיג כרטיס במחיר זול יותר אלא משום החשש מביטול ההופעה - מה שקרה לצערי בעבר". בכל מקרה, היא מדגישה, כי במקרה של ביטולים הקונים מקבלים את כספם חזרה.

את הטענות להיעלמות המהירה מידי של 3,000 כרטיס ה-VIP ו-1,500 כרטיסי ה"גולדן רינג" - כרטיסי עמידה סמוכים לבמה, בטרם הגיעו לקופות, הודפת פז ומסבירה כי כפי שנהוג בכל הופעותיה של מדונה בעולם, המכירה למועדון המעריצים העולמי מתחילה יומיים לפני המכירה הרשמית, ויתר כרטיסי ה-VIP נרכשו מיד עם פתיחת המכירה דרך אתר נטוויז'ן. להופעה ב-2 לספטמבר, עדיין ניתן למצוא כרטיסים בשלוש הרמות.

מכירה מוקדמת משתלמת

העדיפות לכרטיסי ה-VIP שנויה במחלוקת: רוכשי כרטיסים אלה בהופעה של דפש מוד העידו על סאונד ירוד, בהופעה של פול מקרתני מתחם הישיבה היה מרוחק 100 מטר מהבמה, ובהופעה של מדונה צפוי להיות מרוחק 60 מטר מצידי הבמה וזאת בתמורה לכ-2,500 שקל. חוץ מהצפייה במופע בישיבה, כרטיסים אלה כוללים חניה, ארוחה ושתייה, וכמובן את הפוזה הנלווית. כרטיסי ה"גולדן רינג" (בכ-1,500 ש') שיאפשרו לעמוד קרוב לבמה, מסתמנים כ"שווים" יותר בהיבט ההנאה מההופעה - את השיקול הכלכלי נשאיר למידת ההערצה לזמרת.

מכירה מוקדמת משתלמת יותר, אולם עדיין לא זוכה לפופולריות מספיקה, כך מדגישה פז. להופעה של מדונה לא היה פורמט מוקדם אבל כשישה חודשים לפני ההופעה של דפש מוד הוצעו כרטיסים ב-300 שקל במקום ב-400, המחיר הנקוב, ולהופעה של כריס קורנל הוצעו כרטיסים ב-200 במקום ב-290. לדבריה, "ההופעה של מדונה שברה את החוקים בעניין זה, משום שכבר עם פתיחת המכירה נמכרה כמות גדולה מאוד של כרטיסים".

האישור הסופי להגעתו של לאונרד כהן, הוא בשורה משמחת לחובבי המוזיקה באשר הם. מכירת הכרטיסים להופעה שתיערך באצטדיון רמת-גן טרם נפתחה, אולם מעריכים שהתעריפים יהיו דומים לאלה של מדונה.

זיופי כרטיסים הם תופעה נפוצה, עליה מנסים להתגבר באמצעות הטבעות ושכלולים על גבי הכרטיס. לפני הופעת דפש מוד בישראל נתגלו כרטיסים מזויפים שנמכרו באופן פיראטי באינטרנט. פז מזהירה מרכישות כאלה בעיקר מידי אנשים פרטיים.

דרך מי לקנות?

* מועדון הצרכנות "חבר":

מחירים מוזלים ללא התניות (כוכבים, נקודות וכד'). כל עמית רשאי לרכוש 2 כרטיסים, שאת מיקומם בהיכל ניתן לתאם בסמוך לעמית אחר.

דמי טיפול: אין.

בין ההופעות המוצעות לעמיתים: חוליו איגלסיאס, ג'ו ג'קסון, מחווה לאריק איינשטיין ועוד. 4,000 הכרטיסים שהוקצו לחבר עבור ההופעה הראשונה של מדונה ב-400 שקל - אזלו, וכעת מבטיחים לנסות להשיג כרטיסים במחיר זהה להופעה הנוספת.

* מקומות עבודה וועדי עובדיםL

בידקו במקום העבודה שלכם ושל קרוביכם: ועדי עובדים שונים מציעים הנחות למופעים, למשל 450 שקל - מחיר ההופעה של מדונה עבור עובדי ענף הבנייה והתאחדות הקבלנים, מחיר זהה לעובדי עיריית תל-אביב, הזכאים גם להנחה עבור המופע של פט שופ בויז במחיר של 250 שקל. בארגונים של 100 עובדים ויותר, ניתן ליזום פנייה דרך הוועד לרכישה מאורגנת.

באופן מפתיע למדי באתרי האינטרנט של ועדי עובדים גדולים בהם אשמורת (ארגון המורים), קרנות השוטרים או לשכת עורכי הדין לא מוצעות הטבות להופעות הגדולות של הקיץ.

* משרדי הכרטיסים:

ב"לאן" וב"קסטל" מציעים הזמנת כרטיסים להופעות דרך אתר האינטרנט, להוציא כרטיסי ההופעה של מדונה ב-490 שקל שניתנים לרכישה טלפונית תמצאו את חוליו אגלסיאס או פט שופ בויז. גם ב"הדרן" מוצעים מופעי הקיץ, בהם מופע המחווה לאריק איינשטיין או הופעתו של ניק קרשאו הצפויה באוקטובר.

דמי טיפול: 15 שקל לעסקה בקנייה טלפונית או מקוונת, שבטלים בקנייה פיזית במשרדים.

* כרטיסי אשראי וחברות מסחריות:

מדונה: המחיר הנקוב לכרטיס עמידה על הדשא הוא 490 שקל, אולם ניתן לרכוש כרטיסים גם בפחות: לקוחות 013 נטוויז'ן, שלקחה חסות על המופע, זכאים לכרטיס ב-450 שקל, ללקוחות 013 נטוויז'ן המחזיקים בכרטיס אשראי של לאומי קארד: 375 שקל בתוספת 2,500 נקודות, לקוחות לאומי קארד בלבד ישלמו 390 שקל בתוספת 2,500 נקודות (בתום מכירת 2,000 כרטיסים יעלה המחיר ל-440 שקל בתוספת אותה כמות נקודות).

מחזיקי לאומי קארד זכאים גם ל-50 שקל הנחה לכרטיסים למופעי הקיץ בזאפה תל-אביב והרצליה (תקף ל-2,000 הרוכשים הראשונים).

יחס צבירת הנקודות: קנייה ב-25 שקל תזכה בנקודה, 12.5 שקל ללקוחות פלטינה. קנייה החורגת מכמות הנקודות שנצברו תחויב ב-1.5 אגורה על כל נקודה חסרה.

מחזיקי אמריקן אקספרס זכאים לכרטיס למדונה ב-390 שקל ו-950 נקודות, כרטיסי VIP ב-2,200 שקל ו-1,900 נקודות וכרטיסי "גולדן רינג" ב-1,200 שקל ו-1,900 נקודות. יחס צבירה: 1 נקודות לרכישה בשווי 50 שקל.

ההופעה של מדונה אמנם לא מוצעת ללקוחות ישראכרט או ויזה כאל אולם אמנים אחרים כן: בישראכרט כרטיסים להופעה של פטריסיה קאס או מישל פוגאן ניתן לרכוש ב-80 שקל הנחה תמורת 430 כוכבים. יחס צבירת כוכבים: כוכב אחד על כל קנייה ב-200 שקל.

למחזיקי ויזה כאל ניתנת הנחה ללא התניות או איסוף נקודות: לדוגמה 15% למופע האיחוד של תמוז לזכר מאיר אריאל או לסטיב ואי. לקוחות המשתייכים לתוכנית הנאמנת זכאים ל-10% הנחה ברכישת כרטיסים דרך הדרן.

מופעי קיץ

עוד כתבות

מורי קסלר  / צילום: יחצ פריגו

לאחר עיכובים: פריגו תשיק גרסה גנרית למשאף ProAir של טבע – כרגע בכמות מוגבלת

מכירות המוצר המקורי ב-2019 היו 274 מיליון דולר, אך טבע משווקת אותו במקביל גם במסגרת מוזלת של גנריקה מאושרת - כהיערכות לתחרות הגנרית שהייתה אמורה להגיע כבר ב-2018 ● במקביל פריגו הודיעה על רכישת נכסי חברה בתחום בריאות השיניים, וטבע הודיעה על אישור FDA למוצר אחר מתחום הנשימה

"קמפוס מובילאיי".
במתחם ייבנו חמישה מבנים בני תשע קומות
הדמיה: יוסי צבקר

פרויקט המיליארד יחכה? ערר נגד תוכנית הבנייה הענקית של מובילאיי בהר חוצבים

בעיריית ירושלים אישרו לאחרונה בהליך מהיר את בקשת החברה לבטל בניית מגדל במתחם המוערך במיליארד שקל ולפזר את זכויות הבנייה במספר מבנים • בעמותה שעוסקת ברשויות מקומיות טוענים כעת לפגמים בהליך אישור הבקשה

אורלי עדס / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ועדת הכספים הגדילה את תקציב ועדת הבחירות ב-41 מיליון שקל

ועדת הבחירות ביקשה להגדיל את תקציבה ב-66 מיליון שקל, אך ח"כ משה גפני טען כי לאור המצב הפוליטי,הכנסת מאשרת תקציבים לפעילות הכרחיות בלבד ● במהלך דיון ועדת הבחירות הציגה מנכ"לית הוועדה תוכנית להקמת קלפיות למבודדי הקורונה שיאוישו על ידי עובדי מד"א: "אף אחד אחר לא מוכן לעבוד שם"

נחום ביתן / צילום: שלומי יוסף

נחום ביתן נאלץ לוותר על תפקידו כמנכ"ל: כיצד תושפע הרשת?

קרוב לארבעה עשורים אחרי שהקים במו-ידיו את קבוצת קמעונאות המזון, נחום ביתן ימנה לראשונה מנכ"ל שכיר – מיכאל לובושיץ, שניהל בעיקר חברות משפחתיות כמו וילי פוד, סנו ושסטוביץ' ● האתגר הראשון של יינות ביתן: סגירת העסקה עם כלירמרק, שתזרים מאות מיליוני שקלים לחברה

מנכ"ל ומייסד טוויטר ג'ק דורסי / צילום: לוקס ג'קסון, רויטרס

טוויטר בוחנת אפשרות לסימון מידע כוזב עם תוויות בצבעים בוהקים

הפיצ'ר ייתן למשתמשים לדרג מה הסבירות שהמידע בציוץ הוא מטעה באופן מכוון ומזיק, ועפ"י הפידבק מהקהל הציוץ יתויג בהתאם ● טוויטר: "מידע כוזב הוא נושא מהותי, ואנו בודקים מספר דרכים לטפל בו"

בנימין נתניהו / צילום: Gali Tibbon, Associated Press

נתניהו מבטיח להפשיר תוכנית לבניית 3,500 יח"ד בשטח E1

נתניהו אמר כי הוא נתן הנחייה מיידית לפרסם להפקדה את התוכנית לבנייתן של יחידות הדיור בשטח שנמצא בין ירושלים למעלה אדומים ● גנץ: "נתניהו רוצה רק דבר אחד - את 'חוק ההימלטות' שיאפשר לו להימנע מהעמדה לדין בשוחד, מרמה והפרת אמונים"

אישה צעירה עם טלפון סוללרי / צילום: שאטרסטוק

חברות הסלולר חוששות מפגיעה בהכנסות נדידה בצל הקורונה

לירידה בטיסות לחופשות במדינות אסיה התווספה השבוע גם איטליה, שהיא יעד מבוקש בקרב התיירים הישראלים, וחברות הסלולר חוששות מהירידה בהכנסות מנדידה סלולרית שמביא עימו חג הפסח

איימן עודה / צילום: שלומי יוסף

איימן עודה סיפר לתושבי כפר סבא כי "70% מאזרחי הנגב הם בדואים, ולמחציתם אין קלפיות". האמנם?

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה התייחס השבוע בחוג בית בכפר סבא למספר הבדואים שחיים בכפרים לא מוכרים בנגב ● המספרים לא היו לטובתו ● המשרוקית של גלובס יוצאת לשטח 

אלדד פרשר / צילום: שלומי יוסף

"אם הקורונה תשפיע לאורך זמן על העסקים בישראל, תהיה לכך השפעה על המערכת הבנקאית": פרשר נפרד ממזרחי טפחות עם הכנסות ורווחי שיא

הבנק השלישי בגודלו רשם רווח נקי של 1.84 מיליארד שקל ב-2019, המשקף תשואה על ההון נאה בשיעור של 11.9% ● פרשר על שוק הנדל"ן: "כשהתחלות הבנייה הולכות ויורדות במהלך השנים האחרונות, התוצאה די ברורה – יש עליית מחירים"

מימין לשמאל: אפי נוה, אסתר חיות, אביחי מנדלבליט, מרים נאור ואיילת שקד בכנס שנת המשפט ב־2018
צילום: שלומי יוסף

מומחית האתיקה על הנשיאה נאור בפרשת אפי נוה: "גם אנשים ישרים משתתפים לפעמים במעשים לא ראויים"

המומחית לאתיקה, ד"ר לימור זר-גוטמן, ניתחה את תמליל עדותה במשטרה של נשיאת העליון בדימוס מרים נאור בפרשת אפי נוה והוועדה למינוי שופטים • אף שאינה מטילה ספק ביושרה של הנשיאה, היא מסבירה כיצד יכלה נאור להפסיק את ההתנהלות ומדוע לא עשתה זאת בזמן אמת

חסימה מפייסבוק / אילוסטרציה: שאטרסטוק

עשרות פרופילים לדיכוי הצבעה בחברה הערבית הוסרו מפייסבוק

ארגון הבלוק הדמוקרטי, לניטור שיח בפייסבוק בחברה הדמוקרטית, פנה לחברת פייסבוק לאחר שזיהה פרופילים מסוימים שקידמו מסרים להחרמת הבחירות באמצעות פמפום תסכול מן המערכת הפוליטית

דירות להשכרה לטווח קצר בתל אביב / צילום: אתר החברה

התיירים בוחרים בדירות: מספר הנכסים להשכרה לטווח קצר בתל אביב זינק פי חמישה

עפ"י נתוני Airdna, מספר הדירות להשכרה בישראל ממשיך לעלות בחדות, לעומת מגמת האטה בעולם בעקבות אסדרת התחום ● מה שיעור התפוסה בירושלים, והאם עיריית תל אביב תצליח לבלום את התופעה שמכבידה על תושביה?

טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT / צילום: יחצ

"נחוץ שינוי ברגולציה כדי שתעשיית התוכן וההפקות תמשיך לשגשג"

מנכ"לית הוט, טל גרנות-גולשטיין: "חייבים לחשב מסלול מחדש. זה אבסורד שהאסדרה הקיימת לא מחייבת שורה ארוכה של גופים המגיעים למאות אלפי בתים בהפקת תוכן ישראלי" ● על זכויות השידור בספורט: "מעל ל-50% מתקציב התוכן הולך לספורט, לעומת 25% בלבד ב-2014"

מנכ"ל רדהיל דרור בן אשר / צילום: אריק סולטן

רדהיל קונה מ–AstraZeneca את הזכויות לתרופת Movantik תמורת 67.5 מיליון דולר

בדרך למימוש המהלך היא תקבל מימון של 115 מיליון דולר כהלוואה, ממנו 30 מיליון דולר עם החתימה על העסקה ● מכירות התרופה בארה”ב ב–2019 עמדו על 96 מיליון דולר

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 24 בפברואר

אתמול באיכילוב: 8 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

בניין מלמ תים בפתח תקוה / צילום: בר אל

במלם תים לא אישרו את תנאי ההעסקה החדשים של המנכ"לים המשותפים

וגם: בפארק ההייטק בר לב שבגליל הושק "פורום נשים מנהלות" - ומינויים ביצרנית ומפתחת הצעצועים לתינוקות טייני לאב ובאדמונד דה רוטשילד ניהול קרנות נאמנות ● השיחה

כך תיראה שכונת כ"ט בנובמבר בבת ים / הדמיה: פיבקו אדריכלים

964 דירות במקום 224 קיימות בשכונת רמת הנשיא בבת ים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ת"א הפקידה את תוכנית התחדשות עירונית במתחם כ"ט בנובמבר בשכונת רמת הנשיא, אותה מקדמת קבוצת אלמוג בתכנונו של האדריכל אילן פיבקו

עופר גרינבאום / צילום: איל יצהר

פריחת שוק ההנפקות ב-2019 הקפיצה את רווחי פועלים אי.בי.אי; התגמול השנתי המצרפי לשלושת בכירי החברה - כמעט 15 מיליון שקל

ירון מוזס, מנכ"ל פועלים אי.בי.אי, ועופר גרינבאום ושי נבו, מנהלי חברת החיתום של אי.בי.אי, מחזיקים גם כל אחד ב-5% ממניות חברת החיתום, שרשמה רווח נקי שנתי של 27.1 מיליון שקל ● החברה נהנתה בשנה שעברה מגידול מהותי בהיקפי הפעילות, בזכות הגאות בשוק ההון שאותה תירגמה להכנסות ולרווחים

עמי גולדין, מנכ"ל נטו / צילום: בן יוסטר

רשות ני"ע העבירה את תיק החקירה בעניינה של האחים נאוי לפרקליטות

עפ"י החשד, עמיהוד גולדין, שכיהן כדירקטור חיצוני בקבוצת נאוי, מסר מידע פנים למקורבו אילן שבע, שמיהר למכור את מניות החברה בטרם פרסמה דיווח מהותי ושלילי, ובכך חסך לעצמו הפסד של מיליוני שקלים

סחורות בנמל אשדוד. עלייה אחרי תקופה ארוכה של קיפאון וירידות / צילום: איל יצהר

עלתה על סיפון הבלוקצ'יין: חברת נמלי ישראל השיקה פיילוט חדשני להנפקת שטרי מטען

מערכת הבלוקצ'יין הניסיונית של חנ"י אמורה לאפשר מעקב אחרי שטר המטען מהנפקתו ועד למסירת הסחורות בנמל היעד, באופן יעיל, חסכוני ובטוח יותר ● בפרויקט הפיילוט, שהוקם בהשקעה של מאות אלפי שקלים, שותפות גם צים, אדמה וחברות נוספות