פרשת הולילנד: מעצרו של מאיר רבין הוארך ב-6 ימים נוספים

לדברי חוקרי המשטרה בדיון, "החקירה עדיין בועטת ונושמת במלוא עוצמתה כאילו היתה בראשיתה. חלק מהפרשות הגיעו לכלל מיצוי, וחלקן טרם הגיעו למיצוי, אך בכל הפרשות עולה דמותו של מאיר רבין במלוא עוצמתה"

בית משפט השלום בראשון-לציון האריך היום (ד') אחר-הצהריים ב-6 ימים נוספים את מעצרו של מאיר רבין, החשוד במעורבות בפרשת הולילנד.

לדברי חוקרי המשטרה בדיון, "החקירה עדיין בועטת ונושמת במלוא עוצמתה כאילו היתה בראשיתה. חלק מהפרשות הגיעו לכלל מיצוי, וחלקן טרם הגיעו למיצוי, אך בכל הפרשות כולן עולה דמותו של מאיר רבין במלוא עוצמתה".

המשטרה ציינה כי רבין חשוד במעורבות ב-18 פרשות שונות שהשתרעו על פני כ-10 שנים.

טרם כניסתו לאולם קיים השופט אברהם הימן דיון סגור עם חוקרי המשטרה, שבמסגרתו הוצג לשופט תקליטור חסוי.

בא-כוחו של רבין, עו"ד אלי כהן, טען כי המשטרה מפעילה על רבין, ששומר על שתיקה, לחצים כבדים כדי שישתף פעולה ויבפוך לעד מדינה.

המשטרה אישרה כי במהלך חקירתו הוצגו לרבין תמונות של ילדיו.

"מנסים לשבור את רוחו"

רבין, הנמצא במעצר מזה 23 יום - תקופה ארוכה וחריגה כשמדובר בעבירות צווארון לבן - חשוד כי שימש כמנוע וכמתווך העיקרי בהעברות כספי השוחד מיזמי הנדל"ן לאישי הציבור, הן בפרויקט הבנייה הולילנד והן בפרויקטים צוק מנרה וחוות הזרע.

רבין חשוד גם ששימש כמתווך בהעברת כספי השוחד מיו"ר בנק הפועלים לשעבר ומנכ"ל אריסון אחזקות, דני דנקנר, לקרוב משפחתו, ראש מינהל המקרקעין לשעבר, יעקב אפרתי, בפרשת קרקעות המלח.

באי-כוחו של רבין, עוה"ד גיורא זילברשטיין ואלי כהן, טוענים כי עובדת הישארותו של רבין במעצר במשך ימים כה רבים אינה קשורה לחלקו בפרשות הנחקרות, אלא לרצון המשטרה לשבור את רוחו ולהפעיל עליו לחץ כדי שישתף עימה פעולה.

שלשום (ב') טען עו"ד זילברשטיין כי רבין נשאל בחקירת המשטרה אם העביר מיליון דולר לשורה של גורמים פוליטיים בכירים, ובראשם מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף; שר החוץ, אביגדור ליברמן; וכן השרים לשעבר, חה"כ רוחמה אברהם-בלילא ודני נוה.

צרו איתנו קשר *5988