גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אילו שירותים עד הבית מציעות קופות-החולים - וכמה זה עולה?

מעבדות שינה במיטה הביתית ובדיקת דם שגרתית על הבוקר במשרד הן רק חלק מהשירותים שמציעות היום קופות-החולים עד הבית, למי שמוכן לשלם קצת יותר ולחסוך את הזמן והטרחה

בשנים האחרונות מתפתחת מגמה של העתקת שירותים רפואיים עד הבית: שירותים וטיפולים שניתנו במסגרת בית-החולים או המרפאה מועתקים לבית המטופל - בסביבתו הטבעית, במועדים הנוחים לו ובלי להיות תלוי בגמישות ובזמינות של המערכת הרפואית.

קופות-החולים מציעות שירותים שונים בתחום - מביקור רופא סטנדרטי או בדיקות דם, ועד טיפול ממושך במקרה של חולים קשים - אולם התנאים, השעות והעלויות משתנים מקופה לקופה, ולא תמיד השירותים זמינים לכל המבוטחים ובכל תנאי.

שירותים יצירתיים יותר ניתן למצוא בקופת-חולים לאומית, המביאה טיפולים אלטרנטיביים עד הבית, ובשירותי בריאות כללית, שחנכה לאחרונה שירות מעבדות שינה עד הבית ומספקת קורסי הכנה ללידה של אחת על אחת בגירסה הביתית. אלה הן גם שתי הקופות שמציעות רכישה של ציוד רפואי או תרופות בהזמנה מרחוק.

ביקור רופא

אם בעבר הרחוק מאוד היה ביקור בית של רופא ברירת מחדל, היום הוא בגדר פריבילגיה - ומוצע לרוב רק בשעות סגירת הסניפים ותחת קריטריונים שונים.

כללית

מעל גיל 18, ביקור בית מבוצע בין חצות ל-7:00, באמצעות חברות חיצוניות להן הסכם עם הכללית.

השתתפות עצמית: 71 שקל. ללקוחות 'כללית מושלם' עד גיל 18 העלות היא 55 שקל. את הרופא ניתן להזמין הביתה החל מהשעה 20:00 ועד 7:00 בבוקר למחרת. בימי שישי וערבי חג החל מהשעה 14:00.

ביקור רופא בשעות בהן המרפאות פתוחות מתאפשר במקרים דחופים, בתיאום עם המנהל הרפואי של המרפאה אליה שייך הלקוח - וללא תשלום. ניתן להזמין באמצעות ספקי שירות ביקור רופא בכל שעה, אך ללא סבסוד של הקופה.

מכבי

שירות ביקורי הבית של קופת-חולים מכבי ניתן לכלל מבוטחי מכבי, ללא קשר לסוג הביטוח, בשעות בהן הסניפים אינם פעילים - מ-19:00 ועד 7:00 בבוקר למחרת. בסופי השבוע השירות ניתן מיום חמישי ב-7 בערב עד יום ראשון ב-7 בבוקר. במקרים חריגים ביותר יאושר על-פי שיקול-דעת רפואי ביקור בית גם בשעות בהן הסניפים פעילים (ולבני 80 ומעלה - מאושר אוטומטית).

השתתפות עצמית: לאחר שעות הפעילות של הסניפים - 71 שקל.

בשעות פעילות הסניפים (מותנה באישור) - 16 שקל.

מאוחדת

שני ספקים חיצוניים, מלר"מ וביקורופא, מעניקים למבוטחי קופת-חולים מאוחדת ביקור רופא עד הבית - לא כולל ישובים מכבר לקו הירוק.

השתתפות עצמית: בשעות בהן הסניפים סגורים (מ-19:00 ועד 7:00 בבוקר למחרת, ומשעה 14:00 ביום שישי ועד 7:00 בבוקר יום א') - 75 שקל.

למבוטח "שיא" - 27 שקל. בשעות בהן מרפאות הקופה פתוחות - 85 שקל.

לאומית

ביקור רופא מוצע החל מ-19:00 ועד 7:00 בבוקר למחרת, כולל סופי שבוע וחגים. ביקור בית של רופא בשעות בהן המרפאה פתוחה ניתן למטופלי היחידה לטיפולי בית ללא תשלום; לשאר הלקוחות בהתאם למצב המטופל ורק לאחר אישור של רופא מנהל.

השתתפות עצמית: מבוטחי סל בריאות - 66 שקל. מבוטחי לאומית זהב - 46 שקל.

בדיקות מעבדה

רבים אינם מבצעים בדיקות תקופתיות או אחרות, בשל מחסור בזמן או קושי בתיאום מועד להגעה למרפאה לצורך ביצוע בדיקות. הזמנת בדיקות עד הבית, או עד מקום העבודה, עשויה בהחלט לזרז את העניינים.

כללית

שירות "מעבדה עד אלייך" מציע ללקוחות כללית מושלם מגיל 5 ומעלה לבחור את מיקום הבדיקה - לקיחת דם, שתן, בדיקת סוכר ואחרות. השתתפות עצמית: 45 שקל.

מכבי

לשירות לקיחת דם בבית המבוטח זכאים רק חולים השייכים ליחידה לטיפולי בית, מבוטח המרותק לביתו לזמן לא ממושך עקב מחלה או פציעה (באישור רופא מטפל) או כל מבוטח מעל גיל 78. השירות חינם.

מאוחדת

כל מבוטח "מאוחדת שיא" זכאי לאיסוף דגימות דם בביתו, באמצעות ספק הקשור עם הקופה בהסכם. השתתפות עצמית: 50 שקל.

לאומית

הקופה מאפשרת ביצוע בדיקות דם בבית לבעלי ביטוח משלים לאומית זהב. השתתפות עצמית: 70 שקל.

מכשור רפואי

ביצוע בדיקות רפואיות שונות שחייבו בעבר התייצבות במרפאה מתאפשר כיום בבית, באמצעות מכשור רפואי שניתן לשכור או לרכוש בקופה.

כללית

ציוד ניתן ללקוחות כללית מושלם באמצעות 'כללית הנדסה' וצוות טכני שתומך בהתקנה, הדרכה ותיקונים בהתאם לצורך ודרישה. כך למשל: מכשיר סיטורציה לסובלים מחוסר חמצן (מתריע על-ידי צפצוף על רמת חמצן נמוכה או על קצב לב חריג), מחוללי חמצן, מוניטור קרדיאלי לתינוקות או פגים הנמצאים בסיכון גבוה להפסקת נשימה ביום ובלילה, אמבט פארפין לחולי אוסטאוארטריטיס (במקום במכוני פיזיותרפיה), מכשיר CPM המיועד לאנשים אחרי ניתוח באזור הברך וגם השכרת מוניטור לניטור צירים.

העלות נעה, בהתאם להיקף המכשור ולזמן ההשאלה, בין 9 שקל לחודש ל-100 שקל בחודש.

מכבי

הקופה מציעה מגוון שירותים ומכשירים לשימוש בבית המבוטח: משקל, מד דופק ומד לחץ דם דיגיטליים לחולים באי-ספיקת לב ושידור הנתונים למרכז דרך סקייפ, מכשירים תומכי נשימה, מוניטור קרדיאלי, מד סטורציה ומשאבת הזנה, מיכלי חמצן, מחוללי חמצן או חמצן נוזלי, מכשיר CPM למבוטחים לאחר ניתוח אורתופדי, מכשיר לאיחוי שברים באולטרה-סאונד, מד קרישה ביתי ועוד.

השתתפות העצמית לא נדרשת תמיד, ואם קיימת נעה בין 10% ל-20% מערך המכשיר (בהתאם לסוגו, לתקופת ההשאלה ולהפניה הרפואית). לחברי "מגן זהב" תעריפים מוזלים ברכישת מכשירים שונים לשימוש ביתי.

מאוחדת

לאחר אירוע לב, מבוטחי עדיף ושיא זכאים למנוי על משדר קרדיולוגי למשך 3 חודשים ללא השתתפות עצמית, ולהשתתפות הקופה למשך 9 חודשים נוספים.

גובה השתתפות הקופה: 75% מדמי המנוי ועד תקרה של 25 דולר לחודש. ניתן להאריך המנוי לשנה נוספת בהמלצת קרדיולוג מטעם הקופה.

יחידה לטיפולי בית

במקרים קשים של חולה המרותק למיטתו, מממנות קופות-החולים המשך טיפול בבית.

כללית

מרותקי בית: שירות של צוות הכולל רופא, אחות, פיזיותרפיסטית, מרפאה בעיסוק ועובדת סוציאלית, המטפלים בלקוח על-פי סוג מחלתו ומסייעים למשפחה, ללא עלות נוספת.

הוספיס בית: מיועד לחולים סופניים המבקשים לסיים את חייהם בחיק משפחתם ובביתם. הצוות כולל רופא, אחות ועובדת סוציאלית, המטפלים בלקוח ובמשפחתו בביתם, ללא עלות נוספת.

מכבי

מבוטחים המשויכים ליחידה לטיפול בית זכאים חינם לשירותים שונים: ביקור רופא, ביקור אחות, שירותי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, שירותי עובדת סוציאלית, תזונאית וקלינאות תקשורת.

חולים המרותקים לביתם לזמן לא ממושך עקב מחלה קשה או פציעה זכאים לקבל בביתם, באישור מראש של רופא מטפל, ביקור רופא, ביקור אחות ושירותי פיזיותרפיה - ללא תשלום נוסף.

מאוחדת

היחידה לטיפולי בית מציעה שירותים רפואיים לחולה בביתו על-פי קריטריונים רפואיים וסיווג מתאים של החולה - חולים כרוניים, חולים מרותקים זמנית או חולים אונקולוגיים. צוות המעקב כולל רופא, אחות, דיאטנית, פיזיותרפיסט ועובד סוציאלי במקרה הצורך. הטיפולים פטורים מהשתתפות החולה ובמימון מלא של הקופה.

לאומית

יחידת המשך טיפול מטפלת בחולים מרותקים לביתם אשר אינם יכולים להגיע למרפאה עקב מצבם הרפואי. המכלול רחב: חולים כרוניים מרותקים תמידית, חולים שיקומיים, אורתופדיים, נוירולוגיים ולאחר ניתוחים או מצבים שונים אשר מחייבים המשך טיפול בית - וגם חולים סופנים.

כל הטיפולים הנדרשים - רופא, אחות, פיזיותרפיה, ריפוי בדיבור, ריפוי בעיסוק, תמיכה נשימתית, כימותרפיה בבית - ללא תשלום נוסף.

אספקת תרופות/ציוד

כללית

אספקת סטיקים לגלוקומטר (לחולי סכרת) - לילדים ולמבוגרים עם הצגת מרשם רפואי, תוך יומיים ללא דמי משלוח.

רכישת אביזרים ומכשור רפואי ביתי כמו מכשיר אינהלציה, מד לחץ דם, שעוני דופק, משאבת אינפוזיה - בתוספת 15 שקל דמי טיפול ומשלוח.

לאומית

ללאומית שירותי בריאות קיים הסכם עם חברת שור טבצ'ניק, במסגרתו יכולים לקוחות הקופה להזמין תרופות באינטרנט או בטלפון בכל הארץ, תמורת דמי משלוח בנוסף לעלות הרגילה. עלות: נעה בין משלוח חינם ל-29.90 שקל, בהתאם לאופן המשלוח וסכום ההזמנה.

שירותים נוספים

כללית

מעבדת שינה: שירות חדש של בדיקת מעבדת שינה בבית, במיטת הלקוח, מוצע כיום ללקוחות הכללית באזור חיפה והגליל המערבי, ובהמשך בשאר חלקי הארץ - ללא תשלום.

קורס הכנה ללידה: על-ידי מיילדות פרטיות בבית הלקוחה - לקוחות 'כללית מושלם', בהשתתפות עצמית של 200 שקל ל-4 עד 6 מפגשים.

יועצת הנקה: יועצת אישית בבית ללקוחות 'כללית מושלם' - 150 לפגישה ראשונה ו-50 שקל לפגישה שנייה.

לאומית

הקופה מציעה רשימת טיפולי רפואה משלימה עד הבית - הומיאופתיה, רפלקסולוגיה, שיאצו, פרחי באך, עיסוי בשמנים, נטורופתיה ורפואה סינית - בעלות גבוהה מעט מזו הנדרשת לטיפול דומה בקופה. טווח המחירים: 159-181 שקל למבוטחי לאומית כסף, 136-170 שקל למבוטחי לאומית זהב.

הפערים משתנים, וכך, לצורך השוואה - למבוטח זהב, יעלה שיאצו ביתי 136 שקל בבית ו-62 שקל בקופה, וביקור הומיאופתי ראשון - 170 שקל בבית לעומת 142 בסניף הקופה.

עוד כתבות

טקס הסיום באוניברסיטה היפנית בצל הקורונה / צילום: BBT UNIVERSITY, רויטרס

תואר באמצע המגפה: כך נראה טקס סיום של אוניברסיטה בטוקיו

בעוד טקסי סיום של רבות מהאוניברסיטאות מסביב לעולם בוטלו כדי למנוע התקהלויות, במוסד אקדמי אחד בטוקיו מצאו דרך לקיים חלוקת תעודת רשמית בהשתתפות הסטודנטים

גיא בלוך, מנכ"ל ברינגג  / צילום: ג'ואל שטראוס

חברת הלוגיסטיקה הישראלית ברינגג גייסה 30 מיליון דולר והשיקה פלטפורמת ניהול משלוחים חינמית

את הגיוס הובילה קרן הצמיחה של ויולה ● השתתפו בסבב הגיוס חלק מהמשקיעים הקיימים בחברה: זרוע ההשקעות של סימנס Next47, זרוע ההשקעות של ענקית הענן סיילספורס, ו-OG ונצ'רס ● הגיוס הנוכחי מביא את סך גיוסי החברה ל-83 מיליון דולר

AIRBNB / צילום: דאדו רוביק, רויטרס

תעשיית התיירות מקבלת תמיכה? פלטפורמת Airbnb גייסה מיליארד דולר

אחרי ההשקעה הזו עולה סך היקף ההשקעות בחברה ל-5.4 מיליארד דולר

ג'ונסון וברקע מרקל ומקרון. /צילום: רויטרס,  POOL New

בריטניה: דאגה לשלומו של בוריס ג'ונסון; גרמניה: תוספת 1,500 אירו לאחיות

ישנם 1,347,689 מקרי קורונה ברחבי העולם ● 74,782 אנשים נפטרו כתוצאה מהנגיף ● 68% ממקרי הקורונה בעולם מגיעים מסין, מארה"ב, מצרפת, מספרד, מאיטליה ומגרמניה ●  גרמניה: תוספת של 1,500 אירו לאחיות, הסגר לא יוסר עד 19 באפריל

שי באב"ד / צילום: יונתן בלום, גלובס

ועדת התחרות באשראי: "לא נרשמה ירידה בריבית באשראי צרכני"

היום פורסם הדוח השני של "הוועדה לבחינת התחרות בשוק האשראי", שמשותפת למשרד האוצר ולבנק ישראל ● "בניתוח נתוני 2016-2018 נרשמו אינדיקציות פרו-תחרותיות בשוק האשראי הצרכני, לאחר השלמת מספר צעדים בנושא"

תל אביב./  צילום: גיא ליברמן

מכת קורונה: השוכרים בורחים מת"א ומחפשים דירות זולות בפתח תקוה

שוק השכירות מגיב במהירות למשבר הכלכלי ומשנה את מפת הביקושים • מנתוני חברת WeCheck עולה כי השוכרים הצעירים מוותרים על הדירות היקרות של העיר ללא הפסקה ומחפשים תחליפים • במקביל נרשמת ירידה של כ-30% בהיצע הדירות להשכרה בכל הארץ

שלמה קרמר / צילום: בז רטנר, רויטרס

קאטו נטוורקס של שלמה קרמר גייסה 77 מיליון דולר

החברה מפתחת ומספקת תשתית לרשתות תקשורת ארגוניות מאובטחות מבוססות ענן, והיא הוקמה על ידי קרמר, ממייסדי צ'ק פוינט ומייסד חברת האבטחה אימפרבה (Imperva) ואחת הדמויות הבולטות בהייטק הישראלי

מפעל עשות אשקלון / צילום: יח"צ

אלביט הגישה הצעת רכש להחזקות הציבור בעשות אשקלון, המניה מזנקת

ההצעה היא לפי מחיר של 7 שקלים למניית עשות ובהיקף כולל של כ-24.8 מיליון שקל

סניף של סופר פארם / צילום: בר אל, גלובס

אפקט הקורונה: סופר-פארם סוגרת זמנית 9 סניפים

זאת על רקע ירידה משמעותית בפעילות באותם סניפים, כשבחברה העדיפו לנייד את כוח-האדם לטובת חנויות עמוסות ופעילות האונליין ● גם היצע המוצרים בסניפים ישתנה, לאור ירידה בביקוש למוצרי קוסמטיקה ולייף סטייל ועלייה בביקוש למוצרי הפעלות לילדים

הפגנת העצמאים / צילום: שלומי יוסף, גלובס

עצמאים, בונים על מענק מהמדינה? תקראו את האותיות הקטנות

בעלי עסקים, שקיוו לעזרה מהמדינה, גילו שדווקא ברגעים הכלכליים הקשים בחייהם כי הם נחשבים בעיני המדינה לתא משפחתי "עשיר" מדי בהכנסות או שפתחו את העסק בתאריך לא מתאים

יו"ר הפד, ג'רום פאואל / צילום: Carolyn Kaster, Associated Press

באדיבות הפד: התייצבות בשוק האג"ח האמריקאי

שוק האג"ח האמריקאי חוזר לתפקד, דבר שמסמן כי האמצעים החריגים שנקט הפדרל רזרב כדי להתמודד עם השפעת הקורונה על הכלכלה, אכן מקלים את המחנק באשראי

אתר בנייה של פרויקט התחדשות עירונית בתל אביב, בשבוע שעבר. ממשיכים לבנות למרות משבר הקורונה / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מריחות הזדמנות: חברות המימון החוץ בנקאי מסתערות על השוק

התפרצות הקורונה, אומרים יזמים, הכניסה את הבנקים למצב של "נחכה ונראה" בכל הקשור למימון פרויקטים של בנייה ● המרוויחות הגדולות הן חברות המימון החוץ בנקאי ● "מה שמשפיע זה הפאניקה", אומרים בשוק

עסקים סגורים בתל אביב / צילום: איל יצהר, גלובס

לא פטור מלא: הממשלה אישרה הנחה של 25% בארנונה לעסקים

ההנחה משקפת 3 חודשי פטור מתשלום, אך לא פטור מלא כפי שביקשו ארגוני העצמאים במו"מ ● לטובת מתן ההנחה יועמד תקציב בסך כ-2.8 מיליארד שקל לצורך שיפוי הרשויות המקומיות

דורשי עבודה חדשים שנרשמו בלשכת התעסוקה מתחילת חודש מרץ

מעל רבע מיליון מובטלים בישראל; כמעט 6,000 דורשי עבודה חדשים מאמש

88.8% מהנרשמים החדשים מתחילת מרץ הם עובדים שהוצאו לחל"ת ● מתחילת מרץ נרשמו 905,818 מובטלים חדשים ● סך דורשי העבודה עומד היום על 1,059,429 בני אדם

כחלון ונתניהו / צילום: Amir Cohen, רויטרס

"העליה החדה תימשך": הגירעון בתקציב המדינה הגיע ל-4% במרץ

מדובר בנתון שאין לו משמעות רבה היות והוא מבטא באופן חלקי ביותר את הזינוק הדרמטי שהחל בחודש מרץ, ומושפע עדיין מנתוני 11 החודשים שלפני תחילת המשבר ● ההכנסות במסים במרץ צללו ב-17.6% לעומת מרץ 2019

אמיר מגנר / צילום: יוגב מאיר

CyberMDX גייסה 20 מיליון דולר כדי להגן על מכשירים רפואיים מחוברים

החברה, שהוקמה ב-2017 על ידי אמיר מגנר (מנכ"ל) ומוטי שנייברג, שאינו מחזיק בתפקיד פעיל בחברה כיום, מפתחת פלטפורמת אבטחת סייבר וניהול לוגיסטי של מכשור רפואי

בורסת ניו יורק / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

יום מסחר תנודתי בוול סטריט: מדד דאו ג'ונס מחק 900 נקודות וננעל בירידות

רכבת ההרים במדדים בוול סטריט הסתיימה בטריטוריה האדומה, ושלושת המדדים המובילים איבדו 0.3%-0.1%, לאחר שבמשך היום נרשמו עליות של יותר מ-3% ● בארה"ב פועלים לאישור סיוע נוסף לעסקים קטנים

המשטרה סוגרת את הרחוב הראשי ז'בוטינסקי בכניסה לבני ברק בדרך להטלת סגר על העיר על פי הוראות הממשלה / צילום: Oded Balilty, Associated Press

הסגר החל; משרד הבריאות ירחיב את מספר הבדיקות בבתי האבות

ממחר ב-15:00 ועד מחרתיים ב-7:00 לא ניתן יהיה לצאת מן הבית לצורך הצטיידות במזון ● תוקף ההחמרות הוא עד יום שישי ב-6:00 ● צו משרד הבריאות לחבישת מסכות ייכנס לתקוף בראשון בבוקר ● מספר מקרי הקורונה בארץ עומד על 9,248; מספר המתים - 65

חלוקת חבילות סיוע לנזקקים בחיפה / צילום: ברק סלע

מהצעירים של חיפה דרך השכנים בבני ברק ועד המתנדבים בקיבוץ גת: הקהילות שלא מחכות לסיוע מהמדינה

בימים של ניתוק פיזי וסגר תחבורתי, קמות באזורים שונים בארץ יוזמות מקומיות, שהופכות את החיים של הנזקקים לקצת יותר טובים ● מהמתנדבים בקיבוץ גת, דרך השכנים בבני ברק ועד לצעירים בחיפה - כך פועלות הקהילות שמעדיפות לא לחכות לסיוע מהמדינה

לא כולם מעוניינים בוועד עובדים / צילום: שאטרסטוק

קיזוז הפסדים ושבח מקרקעין בעקבות המגפה

עסקים שמוצאים את עצמם עם הפסדים בעקבות הקורונה יוכלו להקטין את חבות המס בעזרת קיזוז הפסד עסקי או הפסד הון