פולאר תקשורת לא תרכוש מאביב גלעדי את מניותיו ברשת

כפי שנחשף ב"גלובס", מחזיקי שתי סדרות האג"ח של פולאר תקשורת מתנגדים ברוב מוחץ לאישור העסקה

חברת פולאר תקשורת מקבוצת לידר הודיעה היום (א') כי לא תרכוש מאביב גלעדי את מניותיו בזכיינית ערוץ 2 רשת, זאת בעקבות התנגדות בעלי האג"ח של החברה.

כפי שנחשף ב"גלובס", מחזיקי שתי סדרות האג"ח של פולאר תקשורת מתנגדים ברוב מוחץ לאישור העסקה.

בית ההשקעות פועלים סהר, המייעץ למוסדיים כיצד להצביע באסיפות הכלליות, המליץ לאשר את הסדר החוב בפולאר תקשורת, אך הציע להם להתנגד לעסקה לרכישת חלקו של אביב גלעדי ברשת תמורת שקל אחד: "מבחינת מחזיקי האג"ח, תזרים המזומנים המיועד להחזר החוב אינו מסתמך על מימושה של רשת, אך הוא עלול להפגע במקרה של הזרמת הון נוספת לרשת. ההשקעה ברשת אינה משרתת את האינטרסים הכלכליים של מחזיקי האג"ח".

בחודש שעבר הודיעה פולאר תקשורת על רכישת 20% ממניות רשת שבהן מחזיק גלעדי, כאמור תמורת שקל בודד, וכן כי תיקח על עצמה את חובותיו, הלוואותיו וערבויותיו של גלעדי לזכיינית, המסתכמים בכ-26 מיליון שקל.

גם בעלי השליטה ברשת, אודי אנג'ל ואייל עופר, מתנגדים לעסקה, וככל הידוע נמשך החיפוש אחר רוכש אחר למניות גלעדי בזכיינית. התנגדות בעלי מניות השליטה ברשת נובעת מהעובדה שפולאר תקשורת בעצמה לא הזרימה בתקופה האחרונה כסף לזכיינית, בדומה לגלעדי, ולא ברור אם ומתי תחל לעשות זאת.

באחרונה ביקש מנכ"ל רשת, אבי צבי, מבעלי המניות בזכיינית להזרים לזכיינית 50 מיליון שקל כדי לכסות חובות עבר.

בעלת השליטה ברשת היא חברת לין אור תקשורת של אנג'ל ועופר, המחזיקה ב-51% ממניות הזכיינית. פולאר תקשורת תחזיק לאחר העסקה עם גלעדי, במקרה שתושלם, 33% ממניות החברה.

בחודש שעבר הסביר מקורב לפולאר תקשורת כי "אביב גלעדי היה חייב למכור את ההחזקה שלו ברשת, בעקבות בקשת הרגולטור שאוסר עליו החזקה צולבת הן ברשת והן בטלוויזיה הרב-ערוצית. מכיוון שבעל המניות העיקרי בחברה לא יכול לגדול מעבר ל-51%, פולאר רכשה אותן ללא תמורה".

כתוצאה מהעסקה עם גלעדי צפויה פולאר תקשורת לרשום הפסד של כ-17.5 מיליון שקל בגין הפחתת מלוא השקעתה ברשת. פולאר תקשורת סיימה את 2009 בהפסד של 23 מיליון שקל בהמשך להפסד של 123 מיליון שקל ב-2008. לחברה יש חובות של 216 מיליון שקל, מתוך זה 81 מיליון שקל למחזיקי האג"ח בשתי סדרות.

באוגוסט האחרון פנתה פולאר תקשורת למחזיקי האג"ח שלה בבקשה לדחות תשלום שהיא חייבת להם, ובהסדר אליו הגיעה עימם נדחה התשלום בשנה, תוך שהוכנסו להסכם תנאים לשינויו במקרה שהחברה תממש את החזקותיה בחברת הלוויין yes.

בספטמבר האחרון הצליחה פולאר תקשורת למכור חלק מהחזקותיה ב-yes (2.54%) לאיש העסקים יואב חרל"פ. כן מכרה החברה 32% מכלל ההלוואות שהעמידה לחברת הלוויין תמורת 40 מיליון שקל. במארס מכרה את יתרת החזקותיה ב-yes (5.4%) לחברת יורוקום של שאול אלוביץ' תמורת 75 מיליון שקל. בעקבות מימוש ההחזקה בחברת הלוויין פרעה החברה את התשלום לבעלי האג"ח בסוף ינואר השנה.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988