כץ החליט: שדה התעופה בתמנע יקרא ע"ש אילן ואסף רמון

שר התחבורה נפגש היום עם רונה רמון ואליעזר שקדי והחליט לקדם רעיון חיבור שדה התעופה בתמנע לעיר אילת גם באמצעות שלוחה של הרכבת שתתחבר בעתיד לרכבת המתוכננת לאילת

שדה התעופה הבינלאומי שיקום ברמת תמנע שליד אילת יקרא ע"ש אילן ואסף רמון ז"ל. כך החליט היום (א') שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ. כץ הזמין היום ללשכתו שבירושלים את רונה רמון ואת מפקד חיל האוויר לשעבר אלוף (מיל) אליעזר שקדי והודיע להם על החלטתו לקרוא לשדה התעופה המתוכנן בתמנע ע"ש אילן ואסף רמון, כאות הערכה והוקרה של מדינת ישראל למשפחת רמון.

מנכ"ל אל על, אלוף (מיל) אליעזר שקדי שהיה מפקד טייסת מקבילה לטייסת של אילן רמון אמר כי ישנה חשיבות אדירה לקידום אזור הדרום וההחלטה לקרוא את שם השדה בתמנע על שמם של אילן ואסף רמון הוא הבעת הערכה של כל אזרחי ישראל למשפחת רמון. ממשלת ישראל אישרה בשבוע שעבר את הצעת השר כץ להתחיל בתכנון שדה תעופה חדש בתמנע הנמצא כ- 18 קילומטר צפונית לאילת.

שדה התעופה החדש ישמש כשדה תעופה בינלאומי חדש של מדינת ישראל בעיקר לטיסות לאירופה וממנה וכן לטיסות פנים ארציות.

עלות בניית שדה התעופה בתמנע נאמדת בכ-1.7 מיליארד שקלים והיא תמשך כשלוש שנים. הפרויקט יכלול בין השאר הקמת מסלול המראות ונחיתות באורך 3600 מטר שיאפשר למטוסי סילון גדולים להמריא ממנו לכל יעד באירופה וכן מגדל פיקוח, אזורי תפעול ומערכת תחבורתית הכוללת מערך כבישים ומגרשי חנייה לרווחת הנוסעים.

כמו כן יכלול הפרויקט טרמינל נוסעים מרווח, שמונה עמדות חנייה למטוסי רחבי גוף ובינוניים, תשע רחבות חנייה וכן חנויות דיוטי- פרי, בדומה לחנויות הקיימות בנתב"ג.

במסגרת התוכנית להקמת שדה התעופה בתמנע יורחב כביש הערבה בקטע שבין תמנע לאילת לארבעה נתיבים, שניים בכל כיוון. עם השלמת הכביש תמשך הנסיעה מתמנע לאילת כ- 10 דקות בלבד.

במהלך הפגישה החליט השר כץ לקדם רעיון חיבור שדה התעופה בתמנע לעיר אילת גם באמצעות שלוחה של הרכבת שתתחבר בעתיד לרכבת המתוכננת לאילת.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988