חוק בבריטניה: סוף לתביעות האזרחים נגד הבכירים הישראלים

אהוד ברק, ציפי לבני ובכירים נוספים לא יכולים היום להיכנס לבריטניה - בגלל שאזרחים הגישו נגדם תלונה בגין פשעי מלחמה ■ חוק חדש, בו תומך שר המשפטים הבריטי, יאסור על הגשת תלונות לערכאות קטנות עם הוכחות מינימליות

ברק ולבני, לתשומת-לבכם: בקרוב צפוי לעבור חוק חדש בבריטניה, שלא יאפשר לכל אזרח בבריטניה להגיש תלונה נגד בכירים ישראלים בגין פשעי מלחמה או כל תלונה אחרת - כך דווח היום (ה') ברשת ב'.

כיום קיים חוק בבריטניה המאפשר לכל אזרח לגשת לערכאה הנמוכה ביותר במערכת בתי המשפט ולהגיש תלונה נגד כל בכיר ישראלי, עם ההוכחות המינימליות ביותר. שר המשפטים הבריטי קנת קלארק מתכוון עוד השנה לשנות את החוק הקיים, ולאשר אותו עוד השנה.

בשלב זה קיימות תלונות של אזרחים בריטיים בגין פשעי מלחמה נגד שר הביטחון אהוד ברק, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני (ששימשה כשרת חוץ בזמן מבצע "עופרת יצוקה") וגם נגד האלוף דורון אלמוג. התלונות הללו מונעות מהשלושה ומקציני צה"ל נוספים לנסוע לבריטניה.

בירושלים מברכים

בישראל רואים היום בהחלטה בבריטניה צעד חיובי. גורמים בכירים בירושלים לא מתעסקים בכך באופן רשמי, אך בירושלים רואים בזאת הצלחה לפגישות שערכו שר החוץ אביגדור ליברמן וסגנו דני איילון עם בכירים בבריטניה.

"זהו צעד בכיוון הנכון, שמונע את הניצול לרעה של בית המשפט הבריטי למטרות פוליטיות", אמר היום רון פרושאור, שגריר ישראל בבריטניה, בראיון לרשת ב'. "אני מקווה שתחילת השינוי הזה בסוגיית הבכירים תאפשר לבריטניה לשחק תפקיד חשוב יותר ומרכזי בתהליך השלום".

צרו איתנו קשר *5988