ניגוד עניינים? אח של עופר עיני בתפקיד בכיר בחברה של דנקנר

בערוץ 2 פורסם הערב כי אחיו של יו"ר ההסתדרות מכהן כיועץ חיצוני לסמנכ"ל בחברת סלקום ומועסק בה בשכר גבוה

האם יו"ר ההסתדרות עופר עיני נקי כפיים בבואו לתווך בסכסוך בין עובדי חברת "מכתשים-אגן" הנמצאת בשליטת חברת IDB של נוחי דנקנר, או שמא הוא מצוי בניגוד עניינים? הבוקר פורסם כי בנו של עיני שימש עוזר למנהל בכיר באחת מהחברות בשליטתו של דנקנר, הערב, פורסם בערוץ 2 כי גם אחיו של עיני, עזרא, משמש במשרת אמון בחברה אחרת בשליטת דנקנר - סלקום.

"אני לא חייב שום הסברים ודין וחשבון כאדם פרטי", אומר עזרא עיני, ומכחיש כי הוא משמש בתפקיד בכיר בחברה. "אני בסך הכל איש שיווק פשוט ולא שייך לעופר", הוא אומר - אבל העובדות מוכיחות אחרת. על פי שיחה עם מזכירה בחברה, מועסק עזרא לא פחות מאשר כיועץ בכיר לסמנכ"ל בחברה, ובשכר גבוה מאוד. "הוא יועץ סמנכ"ל", אומרת המזכירה בנחרצות ולא משאירה מקום לספק.

שוב ריכוזיות - הפעם בשלטון

שני הקשרים הבעייתיים האלה של יו"ר ההסתדרות שנחשפו היום מצטרפים לבכיר אחר בהסתדרות שייתכן שמצוי בניגוד עניינים - ראש אגף המרחבים אבי יחזקאל, שהוא גם נציג הבעלים בחברת "נייר חדרה", שדנקנר הוא זה שמשלם את משכורתו.

נכון, אמנם אף עובד ב"מכתשים-אגן" עוד לא פוטר, ונראה ששני הצדדים בינתיים מצטיירים באופן חיובי, אבל נראה ששוב עולה לה בעיה של ריכוזיות - הפעם לא של בעלי ההון, אלא דווקא בשלטון.

מההסתדרות נמסר בתגובה לכתבה: "עופר עיני איננו מתווך בלתי תלוי, אלא מייצג אותנטי של העובדים. הוא מעורב במשבר 'מכתשים-אגן' לבקשתם הנחרצת של ועדי העובדים. לצערנו, גורמים אינטרסנטים כאלה ואחרים מנסים לתקוע טריז בין יו"ר ההסתדרות לוועדי העובדים וזאת על מנת לקדם את עצמם באופן אישי".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988