מי השופט? שני מתמחים טוענים כי כתבו פסקי דין לשופט מנחם קליין

עוה"ד רון לביא ויוסי אביטן הצהירו במסגרת תביעה נגד הנהלת בתי המשפט: אנחנו כתבנו את הרוב המוחץ של פסקי הדין שנתן השופט - ולא הוא ■ השופט מכחיש מכל וכל את הטענות

האם שופט בית משפט השלום בתל-אביב מנחם קליין כתב את פסקי הדין שלו בעצמו - או נתן לשניים ממתמחיו לעשות זאת? הערב אנו חושפים כי שניים ממתמחיו של השופט, עו"ד רון לביא ועו"ד יוסי אביטן, הצהירו במסגרת תביעה נגד הנהלת בתי המשפט - אנחנו כתבנו את הרוב המוחץ של פסקי הדין שנתן השופט ולא הוא עצמו.

קליין הוא שופט ותיק המועמד לקידום לבית המשפט המחוזי בתל אביב. הפרשה הנוכחית מאירה אותו באור שלילי, אם אכן תתגלה כנכונה, וזאת לאור טענת המתמחים כי הם אלו שלמעשה הכריעו בדין ולא השופט קליין.

תצהיריהם של שני המתמחים נחשפו במסגרת תביעה נגד הנהלת בתי המשפט, שם הלינו על כך שלא שולמו להם שעות נוספות בגין עבודתם וכן שלא קיבלו את שכרם במועד.

"השופט עסק בעניינים מנהליים או אישיים"

"כתבנו את כל פסקי הדין שהונחו על שולחנו של השופט, וזאת מבלי שהייתה במהלך הכתיבה כל התערבות מצד מי ששימש כמאמננו, אלא רק בחתימתו הפורמלית הסופית", כתבו השניים בתצהיר שהגישו. עם זאת, לא הזכירו השניים תיקים ודוגמאות לדברים.

"ההתערבות בפסקי הדין הייתה מצומצמת ורק במקרים חריגים ביותר", נכתב בנוסף בתצהיר. "גם בשעות המאוחרות לא היה מעורב השופט בעבודתנו השוטפת, מאחר שהיה עסוק בעניינים מנהליים או אישיים". השניים העידו כי בין השופט לביניהם שררו יחסי עבודה תקינים וכי לא מדובר בתביעת נקם.

מהנהלת בית המשפט נמסר בתגובה להאשמות: "אין מדובר בתביעה אישית נגד כבוד השופט ויש להצטער על השימוש הציני שנעשה בהליך שיפוטי אשר כל תכליתו על הליך תלוי ועומד. השופט מכחיש מכל וכל את טענות התובעים שהינן חסרות שחר ופרי דמיונם בלבד".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988