גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"הנזקים לאיילון נגרמו מכך שהורחקנו מניהול לטובת זרים"

מייסד איילון, לוי רחמני, מדבר על התוצאות הלא-מזהירות ("המכונה הטובה לא טופלה כיאות") ועל מכירת החברה ("אינה עומדת על הפרק, אבל אני לא פוסל דבר והכול ייבחן עניינית")

במהלך שנות התשעים של המאה הקודמת הכניס לוי רחמני שותף לקבוצת הביטוח והפיננסים איילון, שאותה הוא מוביל מאז שהקים אותה. כשאותו שותף, המשקיע דוד פישר מארה"ב, ביקש לעלות ליותר מ-50% בהחזקותיו במניות איילון, רחמני לא הסכים לכך. "אמרתי לו שאת החברה בניתי בעשר אצבעות, ורק אלוהים יכול להוציא אותה מידי", הוא מספר בראיון בלעדי ל"גלובס".

כיום, שנים רבות לאחר אותה התרחשות, קבוצת איילון, הנסחרת בשווי של 360 מיליון שקל, היא עדיין החברה של משפחת רחמני, אלא שהפעם לוי רגוע הרבה יותר בנוגע למי שמחליף אותו כראש הקבוצה. "יש דור שלישי ויש המשכיות", הוא אומר בהתייחס לבנו נגה, שמכהן כיו"ר איילון ביטוח, ומוסיף: "איילון היא חברה משפחתית: יש את משפחת אליהו, משפחת המבורגר ואותנו".

אגב, אחרי האפיזודה המיותרת מבחינתו עם פישר, לרחמני - זקן השבט בין ראשי ענף הביטוח המקומי - הייתה שותפות עם לא אחר מאשר שלמה אליהו, שכמו לוי הקים גם הוא חברת ביטוח מאפס, ונמנה עם ותיקי הענף. לאליהו, שהחזיק ב-36% ממניות איילון, יצא ברבות השנים שם של שותף קשה, שאינו חושש מעימות. מבחינת רחמני התיאור הזה עושה עוול לאליהו. "בניגוד למה שאומרים, ששלמה אליהו קשה כשותף, אני רק יכול לומר שהוא היה שותף אידיאלי והתנהג בצורה הכי יפה שאפשר", הוא אומר.

איילון עומדת למכירה או עשויה להתמזג עם גוף פיננסי אחר?

"לא. מכירת החברה לא עומדת על הפרק. יחד עם זאת, באופן כללי אני לא פוסל שום דבר, והכול ייבחן עניינית, ואם שתיים ועוד שתיים מביא עשר, אז נעשה את החשבון".

את כל חייך הבוגרים עשית בעסקי הביטוח המשפחתיים. השנה תהיה בן שמונים. עד מתי תנהל את הקבוצה?

"הבעיה היא לא הגיל שלי. נגה מנהל את חברת הביטוח ואין שום בעיה. כל עוד אתה על הרגליים - אתה בא לעבודה".

"לא מעניין אותי איפה אנחנו בענף"

איילון עברה דרך ארוכה, ולוי רחמני הוא למעשה הדור השני של המשפחה הירושלמית הוותיקה (הוא כבר מזמן תל אביבי) בעסקי הביטוח. "אני דור שני בביטוח. למעשה, ב-1 בספטמבר 1951 , בהנחייתו של אבי, ירדתי לתל אביב לפתח את עסק המשפחה.

"ייצגנו אז בארץ את ניו זילנד חברה לביטוח. היה לי חדר קטן אחד ליד גימנסיה הרצליה בתל אביב, עם מזכירה שעשתה את הכול לצדי. נסעתי באופניים ומשם התחלתי", הוא מספר על ההתחלה הצנועה של החברה, שכיום יושבת בבניין רב-קומות בבעלותה, באזור הבורסה ברמת גן.

"ב-1976-1977 ייסדנו את חברת הביטוח איילון, בשיתוף (27%) עם ניו זילנד חברה לביטוח. ב-1985-1986 קנינו את חלקם וב-1987 הפכנו לחברה ציבורית. כל השנים הללו אני מנכ"ל ויו"ר הקבוצה.

"התחלתי לפעול לפי החזון שלי מ-2000. רציתי לקנות קרן פנסיה ובית השקעות לפני כולם, כשלא הבינו מה אני רוצה. ראיתי כבר אז לאן צריך ללכת - וזה המקום שבו אנחנו והשוק נמצאים כיום. גם את הקשר עם הצבא זיהיתי לפני אחרים, וב-2003 תחילת 2004 הובלתי חתימה על הסכם לפנסיה לכל אנשי הצבא במגן זהב. עברו מאז שבע שנים, וזה עדיין לא הסתיים".

יחד עם זאת, לא הכול ורוד באיילון, שאכן פעלה בשנים אלו בכיוונים הנכונים, בדומה לקבוצות הגדולות ממנה, אך התקשתה להציג תוצאות טובות כמוהן, באופן יחסי לגודל, לאורך השנים. כתוצאה מכך המשקיעים בבורסה לא מתחברים למניית החברה, שבחמש השנים האחרונות השילה 44% ובעשר השנים האחרונות ירדה בכ-29%.

איילון לא נמנית עם חמש קבוצות הביטוח הגדולות. אתם במקום השישי, במרחק ניכר.

"מדברים על חמש הגדולות ואנחנו למטה, אבל לנו אין בעיה עם זה. אנו גדולים מספיק ומנהלים כבר כיום את כל מה שצריך. אנו מעין נושאת מטוסים שיש עליה את כל מה שנדרש לניהול מוסד פיננסי - גמל, פנסיה, ביטוח חיים, ביטוח כללי, סוכנויות, בית השקעות, מכירות ועוד. יש לנו כל היסודות הנדרשים".

נושאות מטוסים יש, כידוע, קטנות וגדולות. לפני כעשור, למשל, מנורה הייתה בשורה אחת אתכם, והיום היא אחת מחמש הגדולות. מה השתנה?

"אני נותן להם ולבעלים מנחם גורביץ קרדיט על האומץ לרכוש את מבטחים החדשה, שאותה אגב גם אני רציתי לקנות. אני חי עם זה בשלום ואין לי בעיה עם זה. מעולם לא שאלנו איפה אנחנו בתוך הענף וזה לא מעניין אותי".

אבל מעבר לעניין של כבוד - אתה יכול להתחרות במגדל ובכלל? אתה באותו מגרש כמוהם?

"תלוי במה. בכל דבר שקשור למקצועיות, כיסויי ביטוח, ביטוחי משנה ועוד אני יכול להתחרות בהם ומתחרה. אני לא יכול להתחרות בהם בעסקים שהם ירצו לעשות גם בהפסד בשביל פרסטיז'ה. מה שמעניין אותי זה להיות רווחי".

אבל למרות המבנה הנכון, ובניגוד למתחרות שנהנו מתקופת הגאות האחרונה, אתם מפסידים בתקופה של צמיחה בשוק.

"זה קרה מסיבה פשוטה מאוד: הנזקים נגרמו מכך שהורחקנו מניהול החברה לשנים ואנשים זרים ניהלו את החברה לפי שיפוטם", אומר רחמני.

לוי ובנו נגה הורחקו מניהול החברה ומהתערבות בה למשך כמה שנים בעקבות פרשת קרטל הביטוח, שבה הורשעו השניים. ביולי 2005 הגיעו השניים להסדר עם המפקח על הביטוח, שלפיו לא יישאו בתפקידים בחברת הביטוח - לוי רחמני למשך שבע שנים עד אוקטובר 2012 ונגה רחמני למשך שלוש שנים - תקופה שהגיעה לסיומה בסוף 2008, כשנגה התמנה ליו"ר איילון ביטוח, ומאז הוא האיש החזק בה.

רחמני: "לא יכולנו לתת הוראות והם עשו בחברה כרצונם. היה גידול בעקומת הנזקים לצורך הגדלת המחזור, והתוצאות של החברה הורעו. המכונה הטובה לא טופלה כיאות. כעת, כשנגה עומד בראש איילון ביטוח וחזר לנהל, יש להיכנס ולנהל נכון ולבקר וזה לוקח זמן. כעת, תחת נגה, החברה מקבלת תנופה מחודשת ונראה זאת בשנה הקרובה".

בתקופה שבה הורחקו לוי ונגה מניהולה, נוהלה איילון ביטוח על-ידי אהרון מרקוביץ', שכיהן כמנכ"ל מ-2005 ועד סוף 2008 (כך שכבר שנתיים הוא איננו בתפקיד, ואיילון ביטוח מנוהלת בעיקר על-ידי נגה רחמני). מרקוביץ' אמר בתגובה: "מאזני החברה לשנים 2005-2007 - הגידול בכמות הסוכנים, התוצאות החיוביות - בעיקר בענף המרכזי, ביטוחי הרכב - והגידול בביטוחי החיים, כל אלה מדברים בעד עצמם. שנת 2008 הייתה גרועה לכל הענף. מעבר לכך לא אתייחס", אמר.

מה לדעתך המגמה הצפויה בשוק הביטוח בהסתכלות קדימה?

רחמני: "מחירי הביטוח נמוכים מדי ומדאיגים מאוד. יש תחרות חריפה בשוק על כל עסקה, שנובעת מכך שכולם התרגלו להרוויח מההשקעות. זה לא יכול להחזיק מעמד לטווח ארוך: בעולם הנוכחי של הריביות הנמוכות זה יהיה קשה מאוד, וזה יביא להעלאת תעריפים מצד מבטחי המשנה".

"רוצה לחתום קבע בצה"ל"

היעד האסטרטגי החשוב ביותר בתקופה זו מבחינתו של לוי רחמני הוא מכרז צה"ל. כבר שנים ארוכות שבאיילון נערכים לו ומעוניינים לזכות בו, וזאת משום גודלו - שמתבטא בהפקדות של מאות רבות של מיליוני שקלים מדי שנה (לפי הערכות לפחות 300 מיליון שקל לשנה). שיעור ההפקדות יגדל מדי שנה ואף יותר מיכפיל את עצמו ברבות השנים. בהתחשב בהיקפים אלו, סביר שתוצאות המכרז ישנו את פני השוק הפנסיוני, והגוף הזוכה עשוי להפוך לאחד הגדולים בשוק בתוך שנים ספורות.

בשנת 2010, לאחר שנים של התמהמהות, הוציא צה"ל את המכרז לדרך, ולקראת סופה בחר באיילון ובית ההשקעות פסגות שחבר אליה למכרז, ובהראל, כשני הגופים שעולים לגמר. "מכרז צה"ל הוא מטרה שלנו כבר עשור. עבדתי על זה הרבה זמן", אומר רחמני.

המפסידה הגדולה הייתה הפניקס, שעברה למישור משפטי נגד עורכי המכרז מצה"ל ומשרד הביטחון, והאשימה את שתי מתחרותיה. בין היתר נשמעו האשמות על כך שמעצם היותו של משה בנבנישתי, בעבר רמ"ח פרט בצה"ל, מבכירי איילון, "מזדקר החשש לניגוד עניינים ולמשוא פנים במכרז".

"אלו האשמות טיפשיות", אומר רחמני. "זה שטויות. איפה הם היו כל המכרז? הרבה קודם הם ידעו שבנבנישתי היה בצבא".

מה דעתך על הצעדים המשפטיים שנוקטת הפניקס נגד מכרז שבו הפסידה?

"איילון לא הייתה עושה זאת. איפה הם היו כמה שבועות כשהם חשבו שהזכייה לא מוצדקת? אנחנו לא נלך לבג"ץ, צריך גם לדעת להפסיד בכבוד".

מגדל וכלל בחרו לא להשתתף במכרז, שלדעת רבים יהיה אפילו הפסדי מבחינת מי שתזכה בו. בצה"ל אתה מוכן להפסיד?

"מצדנו, אנו לא זוכים בכל מחיר. ההסכם של מי שיזכה הוא לשנים רבות, כך שבתחילה יהיה הפסד להקמה אבל לאורך זמן יהיה בזה רווח. אני יכול להרוויח מעט, אבל אני לא עובד בשביל להפסיד. עד היום לא הלכנו על עסקי פרסטיז'ה".

מדוע מכרת לפסגות כ-20% מקרן הפנסיה מגן זהב לצורך המכרז?

"מכרתי להם את מגן זהב בזול כדי להביא לצה"ל את הנבחרת הכי טובה. רציתי לבוא לצבא עם ההצעה המתאימה והטובה ביותר - חברת ביטוח ותיקה ובית ההשקעות הגדול בארץ".

מה יקרה עם ההחזקה של פסגות בקרן הפנסיה מגן זהב אם תזכו במכרז צה"ל?

"זו שאלה מוקדמת מדי, אבל זה גם לא בוער. טרם ישבתי עם זהבית כהן (מנהלת אייפקס ישראל ובעלת השליטה בפסגות, ר.ש)".

מה יקרה לאיילון אם תפסידו במכרז צה"ל?

"מכרז צה"ל אסטרטגי מבחינתי, אבל איילון התפתחה יפה מאוד בפנסיה ותתקיים היטב איתו או בלעדיו. מה גם שיש לנו בית השקעות רציני".

בשנים האחרונות רכשתם בעצמכם פעילויות פיננסים קטנות ובינוניות. אתה מתכוון להמשיך בכך?

"כעת אין משהו, אבל זה תלוי בהתפתחות. לגופים פיננסיים קטנים אין זכות קיום כי הרגולציה הורגת אותם".

לאחרונה עלתה איילון לכותרות בהקשר לאסון השריפה בכרמל. ימים אחדים לאחר היוודע האסון באוטובוס צוערי השב"ס פורסם באחד העיתונים שבאיילון בוחנים כיצד להעביר את האחריות הביטוחית על הנספים באוטובוס למשרד הביטחון. גם בשוק הביטוח היו כאלו שסיפרו כי איילון ממהרת להסביר ולהבהיר סוגיה ביטוחית לכאורה "יבשה" - מדוע האחריות לפיצוי אינה שלה בכל הנוגע למי מנוסעי האוטובוס שנפטר מחוץ לאוטובוס. ההרגשה הייתה שאיילון מנסה להתחמק מתשלום. מבחינת לוי רחמני זה היה מתחת לחגורה.

איך ההידברות מול משרד הביטחון על האוטובוס של הסוהרים?

"איך שקרה האסון מיד פתחנו מוקד לטובת הלקוחות וכעבור כמה ימים התחילו לדבר על הסוגיה. אמרתי שאנו לא מתייחסים לזה עד סוף השבעה ושיש חוק בישראל כך שאין דאגה והאנשים יטופלו על-ידי משרד הביטחון שישלם מיד, ואחרי זה יבוא אלינו ויתבע אם צריך. אגב, משרד הביטחון לא דיבר איתנו ואין לו דרישה מאיתנו. פשוט רצו ללבות אש נגדנו".

הייתם בדיון עם מישהו לגבי הכיסוי בביטוח חובה באוטובוס?

"לא היה דיון בנושא ולא יכול היה להיות. אנחנו עומדים מאחורי כל התחייבויותינו למבוטחים בהתאם לפוליסות".

אז אין עימות ביניכם לבין משרד הביטחון על אוטובוס הצוערים?

"לחלוטין לא, יחסינו טובים. נפגעתי מכל הפרסומים הללו. הפרסומים שאנו בחנו מהתחלה לא לשלם היו פשוט מרושעים. לאף אחד מהמבוטחים שלנו שנפגעו בשריפה אין טענות נגדנו כיום, נהפוך הוא".

מה אנחנו צריכים ללמוד מאירועי שריפת הכרמל לגבי רעידת אדמה?

"לא מדובר רק ברעידת אדמה, אלא בכל קטסטרופה, נזקי טבע ושריפה. לצערי המדינה, התעשייה, הפרטים וכו', לא לקחו את הנושא ברצינות הראויה, ויש להסיק מסקנות ולהקציב את האמצעים לזה.

"צריך להבין שמגה נזק יהיה הרבה יותר קשה מהשריפה בכרמל, ויפה שעה אחת קודם. אגב, יש עוד בעיות שלא נערכים להן אצלנו, למשל מגדלים רבי-קומות: מכבי האש לא ערוכים למבנים של יותר מ-14 קומות, ואיך תחלץ אנשים מהקומות הגבוהות, או איך תכבה את האש?"

עוד כתבות

דדי גלעד / צילום: Tyto Care

טייטו קר גייסה 50 מיליון דולר כדי לתת שירותים רפואיים מרחוק

החברה פיתחה מכשיר לבדיקת ריאות, לב, גרון ואוזניים שמאפשר לאדם לצלם את עצמו ולשלוח לרופא ● בחברה מתכננים לייצר פי שלושה יותר מכשירים מהתכנון כתוצאה מביקושים גבוהים בשל נגיף הקורונה

 כינוס אופ"ק / צילום: רויטרס

אופ"ק חדש: המחסור בשטחי אחסון דוחף את המפיקות לדון על "שביתת נשק" במלחמת המחירים

ביום חמישי יתקיים מפגש קריטי בין נציגות אופ"ק פלוס שנדחה בתחילת השבוע ● ביחד עם מדינות אחרות סעודיה מנסה לשכנע חברות נפט לרסן את התפוקה

אמיר מגנר / צילום: יוגב מאיר

CyberMDX גייסה 20 מיליון דולר כדי להגן על מכשירים רפואיים מחוברים

החברה, שהוקמה ב-2017 על ידי אמיר מגנר (מנכ"ל) ומוטי שנייברג, שאינו מחזיק בתפקיד פעיל בחברה כיום, מפתחת פלטפורמת אבטחת סייבר וניהול לוגיסטי של מכשור רפואי

מפעל עשות אשקלון / צילום: יח"צ

אלביט הגישה הצעת רכש להחזקות הציבור בעשות אשקלון, המניה מזנקת

ההצעה היא לפי מחיר של 7 שקלים למניית עשות ובהיקף כולל של כ-24.8 מיליון שקל

נתניהו וכחלון / צילום: מארק ישראל סלם - ג'רוזלם פוסט

דעה: כדי להתמודד עם המשבר, ובכלל - חייבים להגדיל את היחס חוב תוצר

בניגוד למבקרים הקבועים, הגדלת החוב היא הדרך הנכונה להבטיח את השיקום הכלכלי של המשק הישראלי עם תום המשבר, מבלי לייצר צמצום נוסף בשירותים החברתיים שיחבל בסיכוייה של ישראל להתמודד עם משברים עתידיים

יומן קורונה / אילוסטרציה: גלובס

האותיות הקטנות שכדאי לעצמאים לקרוא בדרך למענק והמקרה השבדי: הצטרפו ליומן הקורונה של גלובס

ניוזלטר חדש של "גלובס" מגיש לכם מדי יום את מיטב התכנים והפודקאסטים שלנו • נכנסתם לבידוד? כתבו לנו ונשמח לארח לכם לחברה

לא כולם מעוניינים בוועד עובדים / צילום: שאטרסטוק

קיזוז הפסדים ושבח מקרקעין בעקבות המגפה

עסקים שמוצאים את עצמם עם הפסדים בעקבות הקורונה יוכלו להקטין את חבות המס בעזרת קיזוז הפסד עסקי או הפסד הון

אתר בנייה של פרויקט התחדשות עירונית בתל אביב, בשבוע שעבר. ממשיכים לבנות למרות משבר הקורונה / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מריחות הזדמנות: חברות המימון החוץ בנקאי מסתערות על השוק

התפרצות הקורונה, אומרים יזמים, הכניסה את הבנקים למצב של "נחכה ונראה" בכל הקשור למימון פרויקטים של בנייה ● המרוויחות הגדולות הן חברות המימון החוץ בנקאי ● "מה שמשפיע זה הפאניקה", אומרים בשוק

משה ברקת / צילום: רפי קוץ

בשל הקורונה: האוצר ורשות שוק ההון יתירו לבנקים לספק ייעוץ פנסיוני מרחוק

הצעד נועד לסייע לענף הייעוץ הפנסיוני שהיקפו הצטמצם בשנים האחרונות ●  נכון לסוף 2018 ומאז 2007 ניתן ייעוץ פנסיוני בבנקים לכ-444.2 אלף איש, שלהם נכסים בהיקף של 187.5 מיליארד שקל

מחסום משטרתי בבני ברק / צילום: Ammar Awad, רויטרס

עוצר פסח: יציאה מהבתים תיאסר מ-15:00, עשרות מחסומים נפרסו ברחבי הארץ

הפעילות המשטרתית בכבישים וביישובים תוגבר עוד יותר לקראת כניסתן לתוקף של המגבלות בערב החג, שבמסגרתן האזרחים מתבקשים שלא לעזוב את מקום מגוריהם מחשש להתפשטות הקורונה ● רשת המחסומים תתרחב מהצפון ועד הדרום, ומפרי ההנחיות יסתכנו בקנסות ● העוצר - עד מחר ב-7:00

כחלון ונתניהו / צילום: Amir Cohen, רויטרס

"העליה החדה תימשך": הגירעון בתקציב המדינה הגיע ל-4% במרץ

מדובר בנתון שאין לו משמעות רבה היות והוא מבטא באופן חלקי ביותר את הזינוק הדרמטי שהחל בחודש מרץ, ומושפע עדיין מנתוני 11 החודשים שלפני תחילת המשבר ● ההכנסות במסים במרץ צללו ב-17.6% לעומת מרץ 2019

יו"ר הפד, ג'רום פאואל / צילום: Carolyn Kaster, Associated Press

באדיבות הפד: התייצבות בשוק האג"ח האמריקאי

שוק האג"ח האמריקאי חוזר לתפקד, דבר שמסמן כי האמצעים החריגים שנקט הפדרל רזרב כדי להתמודד עם השפעת הקורונה על הכלכלה, אכן מקלים את המחנק באשראי

בורסת תל אביב סיקור שוטף / צילום: איל יצהר, גלובס

ת"א נעלה את יום המסחר האחרון השבוע בעליות חזקות; מדד הנפט והגז נסק ב-11.5%

ת"א-90 זינק ב-5.1% ● מדד ת"א 35 התחזק בכ-2.4% בהובלת נסיקה של 34% במניית פתאל ● מניית קבוצת דלק נסקה ב-17%, יחידות דלק קידוחים קפצו ב-34%, ואלו של רציו הוסיפו 20% ● מחזור המסחר הסתכם בכ-2.8 מיליארד שקל

דורשי עבודה חדשים שנרשמו בלשכת התעסוקה מתחילת חודש מרץ

מעל רבע מיליון מובטלים בישראל; כמעט 6,000 דורשי עבודה חדשים מאמש

88.8% מהנרשמים החדשים מתחילת מרץ הם עובדים שהוצאו לחל"ת ● מתחילת מרץ נרשמו 905,818 מובטלים חדשים ● סך דורשי העבודה עומד היום על 1,059,429 בני אדם

AIRBNB / צילום: דאדו רוביק, רויטרס

תעשיית התיירות מקבלת תמיכה? פלטפורמת Airbnb גייסה מיליארד דולר

אחרי ההשקעה הזו עולה סך היקף ההשקעות בחברה ל-5.4 מיליארד דולר

ארבע עשרים וארבע לפנות בוקר בסניף יוחננוף במרכז נס ציונה / צילום: יובל לידור

רגע לפני ההסגר: 4 לפנות בוקר, שעה ו-40 דקות בתור לסופרמרקט

בלילה האחרון נרשמו דיווחים על תורי ענק מחוץ לסופרמרקטים, כשלקוחות ביקשו להגיע לרשתות בשעות החריגות האלה בתקווה למצוא סניפים עמוסים פחות עם מבחר גדול יותר לאחר חידוש המלאים בחצות

מיצג מחאה במרכז תל אביב – "שולחן הסדר הנטוש" / צילום: מטה המאבק להצלת עולם התרבות, האירועים והמופעים

שולחן הסדר הנטוש: מיצג מחאה הוקם במרכז תל אביב כנגד מצבם הקשה של העצמאים בישראל

המיצג היה באורך של עשרות מטרים ולאורכו מוקמו 100 כיסאות ריקים המיצגים את הענפים השונים של העצמאים אשר ננטשו ערב חג הפסח ע"י ממשלת ישראל

אריה דרעי בשיחת וידאו עם ועדת הקורונה של הכנסת / צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

ועדת הקורונה בכנסת בדוח ביניים חריף: מדיניות בדיקות בעייתית, היעדר הנהגה וסכנה לנזק בלתי הפיך לכלכלה ולחברה

יו"ר הוועדה עפר שלח הכין מסמך מסכם ובו מתח ביקורת חריפה על התנהלות המדינה במשבר ● בין המלצותיו: לשנות את מדיניות הבדיקות ולהקים גוף לניהול משברים לאומיים ● "דרג מדיני לא אמור לקבל, במשבר רב-ממדי ועמוק כמו זה, החלטות מהירות תוך כדי תנועה"

המשטרה סוגרת את הרחוב הראשי ז'בוטינסקי בכניסה לבני ברק בדרך להטלת סגר על העיר על פי הוראות הממשלה / צילום: Oded Balilty, Associated Press

הסגר החל; משרד הבריאות ירחיב את מספר הבדיקות בבתי האבות

ממחר ב-15:00 ועד מחרתיים ב-7:00 לא ניתן יהיה לצאת מן הבית לצורך הצטיידות במזון ● תוקף ההחמרות הוא עד יום שישי ב-6:00 ● צו משרד הבריאות לחבישת מסכות ייכנס לתקוף בראשון בבוקר ● מספר מקרי הקורונה בארץ עומד על 9,248; מספר המתים - 65

בורסת ניו יורק / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

יום מסחר תנודתי בוול סטריט: מדד דאו ג'ונס מחק 900 נקודות וננעל בירידות

רכבת ההרים במדדים בוול סטריט הסתיימה בטריטוריה האדומה, ושלושת המדדים המובילים איבדו 0.3%-0.1%, לאחר שבמשך היום נרשמו עליות של יותר מ-3% ● בארה"ב פועלים לאישור סיוע נוסף לעסקים קטנים