נחום ברנע: אני מתנצל שרמזתי כי שלי יחימוביץ' היא אובייקט מיני

פחות משבוע לאחר הסערה מביע נחום ברנע, עיתונאי "ידיעות אחרונות", מיני-התנצלות כלפי ח"כ שלי יחימוביץ' ■ "אני מתייסר בשאלה איך זה קרה לי; מצטער על הטעות"

פחות משבוע אחר פרסום הטור מעורר ההדים, מגיעה ה"התנצלות". נחום ברנע, עיתונאי "ידיעות אחרונות", מתנצל בטור יום שישי במוסף העיתון על פרסום התמונה של שלי יחימוביץ', שעוררה סערה.

"בשבוע שעבר פורסם כאן קטע שבחן את השאלה מתי הופכת אישה לאובייקט מיני", כותב ברנע בטור, שחלקו הופיע בבלוג התקשורת "וולווט אנדרגראונד" של דבורית שרגל. "הקטע כלל התייחסות לפוליטיקאית אחת, בלי ששמה הוזכר. ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) זיהתה בקטע הזה את עצמה".

לאחר מכן ממשיך ברנע: "סיפרתי בטור איך ביום הפריימריז, כאשר התחרתה במאות מועמדות ומועמדים, הופיעה דווקא תמונה שלה בעמוד הראשון של 'מעריב'. עד כמה שזכרתי, התמונה הציגה אותה כאובייקט מיני.

"לאחר הפרסום ראיתי את התמונה, ונוכחתי שטעיתי: יש אובייקט. אין מיני. מאז אני מתייסר בשאלה איך זה קרה לי, האם אני שוביניסט מודחק, או שהדרך השערורייתית שבה נכנסה יחימוביץ' לפוליטיקה קיבעה אותה כך במוחי. כך או כך, טעיתי. אני מצטער על הטעות".

ח"כ יחימוביץ': "משהו אצלך משובש"

מוקדם יותר השבוע הגיבה ח"כ יחימוביץ' לתמונה. "זה משעשע כשרואים את הפנטזיות של ברנע לעומת המציאות", אמרה יחימוביץ'. "מה בבגד גוף על אישה בגילי שעושה ג'וגינג על החוף עם חולצה משוק הכרמל ,מה בולט שם שנחרת בסיוטי הלילה של ברנע שזכר זאת ב-5 שנים?", שאלה חברת הכנסת. "כן נחום, אתה שרואה בראש שלך באישה רגילה משהו בוטה, משהו אצלך משובש".

יחימוביץ' התייחסה לתיאוריה שנשים מביאות אונס על עצמן כ"תיאוריה איומה ונוראה, קשה במיוחד שמגיעה מעיתונאי חשוב ומוערך, חתן פרס ישראל. אני שואלת שוב אם זה אובייקט מיני בוטה, אז מה לא אובייקט מיני? אישה עם רעלה? בורקה? נשים כמו באיראן? אז הוא יבוא על סיפוקו ויגיד שאישה אינה אובייקט מיני?".

ח"כ יחימוביץ' התייחסה לאמפתיה כלפי קצב, כלשונה: "חבל שאת הרחמים האלה הוא לא מפנה לקורבנות שסבלו. באותה מסיבת עיתונאים מפורסמת הוא ישב בצד ולא שאל אף שאלה קשה. זו בושה שלו כעיתונאי. בית המשפט קבע שהבנות היו קורבנות, ואז מגיע ברנע וקובע שהן אשמות. זו חוסר הבנה נוראה".

"80% מהנאנסות והנאנסים - זה קורה להם עם אדם שהם מכירים, אדם שיש לו סמכות עליהם בין אם מדריך, ממונה בעבודה או נשיא. את הבורות שלו הוא הוציא עליי, אבל את התשובה הוא קיבל בבלוג שלי", סיכמה ח"כ יחימוביץ'.

צרו איתנו קשר *5988