מועצת הכבלים אישרה את ערוץ one בתנאים מיוחדים

yes התנתה את העלאת ערוץ הספורט החדש בביטול החובה להעמיד לו תחליף אם יירד מהאוויר ב-3 השנים הקרובות ■ בנוסף, לקוחות yes לא יהיו רשאים להתנתק ללא קנס אם הערוץ יירד

מועצת הכבלים והלוויין אישרה לחברת yes לא לאשר ללקוחות להתנתק ללא קנס יציאה, וזאת במקרה שערוץ הספורט המתוכנן של one יירד מהאוויר ב-3 השנים הקרובות.

כידוע, בדרך-כלל כאשר ערוץ פתוח יורד מהאוויר, מחויבת הפלטפורמה הרב-ערוצית לתת ללקוחות להתנתק ללא קנס.

מועצת הכבלים גם אישרה ל-yes שלא להעמיד ערוץ חלופי במקרה שערוץ one לא יחזיק מעמד. עוד הוחלט כי חוזי הלוויין מול המנויים יציינו במפורש את ההחרגה של one ואת הזכות השמורה לחברה להוריד את הערוץ ללא פיצוי.

אישור חריג

ל"גלובס" נודע, והמועצה אף מאשרת זאת בהחלטתה, כי חברת הלוויין התנתה את העלאת הערוץ בכך שלא תצטרך לשאת בהוצאות אם יהיה צורך להוריד את הערוץ.

זכורים מקרים כמו זה למשל של ערוץ הולמארק שירד, והפלטפורמות אולצו לספוג מיליוני שקלים בעקבות לקוחות שניצלו את ההזדמנות בשביל להתנתק, וזאת מכיוון שלא הועמד לרשותם ערוץ חלופי.

במקרה הנוכחי, לחברת הלוויין ברור כי אם ערוץ הספורט של one יירד מעל מסכה לאחר שיעלה, לא תהיה לה אפשרות להחליפו בערוץ אחר, והיא תאלץ לספוג מבול של התנתקויות. אם המועצה היתה מחליטה לעמוד על החיוב שלא לגבות קנס יציאה מהמנויים המתנתקים, yes לא היתה מעלה את הערוץ.

הבקשה של הלוויין, כמו גם ההחלטה של מועצת הכבלים, מטילות ספק באיתנותו של הערוץ, אשר אכן קיים חשש כי לא יחזיק באוויר זמן רב. הערוץ צפוי לשדר תכני ליגות זרות (כמו למשל הליגה הסקוטית) ותוכניות מקומיות חדשות, ככל הנראה בכיכובה של הבכירה באתר האינטרנט, אופירה אסייג, ודמויות כמו אייל ברקוביץ' וחיים רביבו.

בימים אלה נשלמים תנאי החוזה בין one ובין yes, והערוץ אמור לעלות בעתיד הקרוב מאוד. הוא גם צפוי לעלות בהמשך גם ב-HOT.

מנכ"ל המועצה, ניצן חן, מסר בתגובה כי "החלטה זו ניתנה בשל רצונה של המועצה לטפח תחרות בתחום שידורי הספורט המוצעים למנויי yes ללא תוספת תשלום, ובשל האינטרס הציבורי שהמועצה מייחסת להעלאת הערוץ".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988