גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

דנה רון מגיבה לשמועות: לא קיבלתי כסף מקשת, הכול מצוץ מהאצבע

(עדכון) - מנכ"ל קשת אבי ניר הוציא לחופשה את עורך "האח הגדול" יורם זק עקב ההתבטאות כלפי דנה רון ■ קשת: נפתח הליכים משפטיים נגד הגורמים שפרסמו נתוני הצבעות מסולפים ■ הרשות השנייה: דוחים בשאט-נפש ■ בלוגרים: קשת מפילה ומצנזרת כל קטע וידיאו של השידור

עורך התוכנית "האח הגדול", יורם זק, יצא לחופשה בת מספר ימים - כך הוחלט בתום פגישה שלו עם מנכ"ל זכיינית ערוץ 2 קשת, אבי ניר. ל"גלובס" נודע כי קשת פירטה על כך במכתב למנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, שמתח ביקורת על התבטאויותיו של זק כלפי דנה רון, אחת המתמודדות בתוכנית.

במכתב שנשלח לסמנכ"ל הטלוויזיה של הרשות השנייה פירטה סמנכ"לית הרגלוציה של קשת, טלי גורן, את הצעדים שנקטה הזכיינית.

"בליל שישי האחרון, במסגרת ההכנות לשידור החי של התוכנית 'האח הגדול', בעת ביצוע בדיקת סאונד שגרתית, נאמרו דברים חסרי טעם בין עורך התוכנית לאיש הסאונד, אשר לא יועדו לשידור. הדברים נשמעו באתר האינטרנט של התוכנית, עקב טעות. נדגיש כי הדברים לא נאמרו בשידור הטלוויזיוני (לא בערוץ 20 ובוודאי שלא בערוץ 2) אלא באתר האינטרנט בלבד", כתבה גורן. "הובהר כי קשת וההפקה מגנות את המקרה ורואות אותו בחומרה רבה".

גורן המשיכה ואמרה כי "עורך התוכנית שוחח עם הדיירת אתמול בבוקר וסיפר לה על שאירע. הוא הביע בפניה התנצלות אישית עמוקה. כמו כן, במהלך התוכנית בערב התנצלו המנחים מספר פעמים, הן בפני הצופים והן בפני דנה, וציינו במפורש כי להתבטאויות מסוג זה אין מקום.

"בפגישה אישית שהתקיימה אמש בין מנכ"ל קשת, אבי ניר, לבין העורך הראשי של 'האח הגדול', יורם זק, הוחלט כי זק ייצא לחופשה של מספר ימים. בנוסף, ההפקה ביצעה בדיקות מקיפות עם כל הנוגעים בדבר, על מנת לוודא כי הדבר לא יישנה".

גורן ציינה כי "דנה רון קיבלה את ההתנצלות והתייחסה אל הדברים בהומור ובהבנה, הן בתוכנית אתמול והן בראיונות שנערכו עמה הבוקר".

דנה רון: קונספירציות אידיוטיות

במהלך היום נפוצו שמועות, בין השאר בבלוגים ברשת, כי הדחתה של דנה רון אמש מבית "האח הגדול" קשורה לתקרית פליטת-הפה של העורך יורם זק, וכי היא קיבלה כביכול כספים כפיצוי מקשת כדי להשתיק את העניין.

בתוכנית "שש עם עודד בן-עמי" בערוץ 2 הגיבה דנה רון לשמועות אלה ואמרה: "זה לא נכון, אלה קונספירציות אידיוטיות, הכול מצוץ מהאצבע".

קשת: הליכים משפטיים נגד מפרסמי הנתונים המסולפים

בתוך כך, קשת הודיעה כי תפתח בהליכים משפטיים כנגד הגורמים אשר פרסמו נתוני הצבעות מסולפים בקשר לתוכנית האחרונה של "האח הגדול".

מקשת נמסר כי "נתוני ההצבעות הינם אמינים מעל לכל ספק. הנתונים מנוהלים באופן ממוחשב על-ידי חברות המתמחות בתחום, הן באינטרנט והן בסלולר, ואשר מתמחות בריכוז הנתונים בזמן אמת.

"בחינת נתוני האמת על-ידי גורמים מקצועיים תראה כי נתוני ההצבעות שפורסמו בבלוגים שונים הינם מופרכים וחסרי בסיס".

פרסום הנתונים המסולפים נועד, לדברי קשת, "לפגוע בתוכנית וכן לנצל את עוצמת התוכנית ואת אהבת הציבור אליה כדי לגרוף פרסום. מדובר במעשה חמור, וקשת תפעל למיצוי הדין מול גורמים אלה תוך חשיפת העובדות לאשורן".

הרשות השנייה: שאט-נפש

מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, מסר מוקדם יותר היום כי "הרשות השנייה רואה בחומרה רבה את ההתבטאות של עורך התוכנית 'האח הגדול'. הרשות דוחה בשאט-נפש אמירות פוגעניות, סקסיסטיות ובוטות באופן מיוחד. מדובר בתקלה חמורה אשר מחייבת טיפול והתייחסות, ללא קשר לאמצעי התקשורת בו שודרה.

"יו"ר המועצה ומנכ"ל הרשות פנו למנכ"ל קשת, אבי ניר, עמדו על חומרת העניין והודיעו כי הנושא ייבחן ויידון בקרוב, בשים לב לפעולות שינקטו על-ידי כל הגורמים הנוגעים לעניין".

בקשת הדגישו כי הדברים של זק נשמעו רק באתר האינטרנט, וכי אבי ניר שוחח עם זק כבר בליל שישי.

הרשות השנייה ומועצת הכבלים בודקות את הפרשה

בתוך כך, נודע כי הרשות השנייה ומועצת הכבלים והלוויין יבדקו את פרשת ההתבטאות הסקסיסטית של "האח הגדול".

האמירה הבוטה כלפי אחת המתמודדות, דנה רון, אשר גם הודחה מהבית, נאמרה ביום שישי האחרון על-ידי עורך התוכנית והבמאי הראשי שלה, יורם זק, בעת בדיקת סאונד. זק וצוותו לא ידעו שהאמירה הקשה שלו נשמעה באתר הרשמי של התוכנית.

במקביל, מבקשת גם חברת מועצת הרשות השנייה, דליה זליקוביץ', לעסוק בנושא במועצה שלה, למרות שבערוץ 2 לא שודרו כל התבטאויות מכל סוג, והנושא עלה רק במסגרת ההתנצלות של ההפקה בפני המודחת, שגם קיבלה את הדברים ברוח טובה.

"למרות שזה שודר בערוץ 20, אני מבקשת להגיש תלונה מיידית על התבטאות הזו. שמעו את זה ילדים, זו הטרדה מינית לכאורה והתנהגות שעוברת כל גבול. ההתנצלות הפרווה של הערוץ שווה כקליפת השום ואינה מספקת כלל. אני מבקשת לדעת האם זו גם הפרה", כתבה זליקוביץ'.

דנה: "אין בי כעס"

הסערה החלה לאחר שעורך התוכנית יורם זק שודר בטעות אומר בבדיקת סאונד לאחת המתמודדות: "דנה, יש לך 30 שניות להסביר למה את רוצה שאשחק עם הבולבול שלי בין השדיים שלך".

אתמול (מוצ"ש), כאמור, הודחה דנה מבית "האח הגדול". לאחר שיצאה מהבית אמרה בשידור למגישי התוכנית, ארז טל ואסי עזר: "זו באמת היתה הערה שעל פניה נשמעת מאוד אומללה. אני לא שמעתי אותה, הוא סיפר לי עליה היום בבוקר. הדבר הראשון - פשוט צחקתי.

"צריך להבין: בבית 'האח הגדול', בגלל שזה סיר לחץ, גם אנחנו הדיירים זרקנו הערות סקסיסטיות בינינו על כל מיני גורמים בהפקה. הפדיחה, הדבר הגדול, היא שזה דלף החוצה. זה היה צריך להישאר בחדרי-חדרים, בתור בדיחה. מבחינתי, אני לא לקחתי את זה אישית. לא, אין בי כעס".

בן-זוגה של דנה רון, יריב נתי, אמר היום בצהריים ל"גלובס": "ההתבטאות לא היתה במקום, אין ספק, אבל יש התבטאויות כאלה מדי פעם גם מצד המתמודדים וגם מצד הצוות, ואנשים מנסים להוציא את זה מפרופורציה".

נתי גילה הבנה רבה להתבטאותו של זק והוסיף: "זו שיחה בין גברים שעובדים ביחד 15 שנים. יורם לא ישן כל הלילה ולא שלט במה שהוא אמר. זה מה שאני קורא לו בדיחת מילואימניקים - הטעות היתה שזה יצא החוצה כשזה לא היה צריך. אני מכיר את יורם ומכיר את הסגנון שלו, הוא אדם ששומר על גבולות הטעם הטוב".

נתי טען כי אין בלבו דבר על קשת ועל עורך התוכנית: "מבחינתי, הבנתי ברגע הראשון שזו פשוט בדיחה בין חברים. זה טבעי".

הבלוגר צפניה: "קשת מנהלת מרדף של חתול ועכבר"

הסערה התקשורתית סביב אמירתו של זק החלה, לא בפעם הראשונה, בבלוגים העוסקים ב"האח הגדול", בעיקר שניים מהם - הבלוג של צפניה בישראבלוג של נענע10 והבלוג של עומרי חיון בתפוז.

"צפניה", אביעד קדרון, מתלונן על המרדף שמנהלת קשת אחרי קטעי הווידיאו של התקרית באתרי הווידיאו השונים: "ביממה האחרונה אני וקשת מנהלים מרדף של חתול ועכבר. אני מעלה את הקטע בו יורם זק משתעשע עם עצמו, וקשת פונים לאתרי האירוח וטוענים כי מדובר בהפרת זכויות יוצרים. ניוזפלאש: מדובר בשימוש הוגן. אין כל סיבה להסיר את הקטעים".

צפניה וחיון מעלים תהיות על עיתוי הדחתה של דנה מבית "האח הגדול" מספר שעות לאחר התקרית - ובמיוחד לאור העובדה שהיא הזדרזה לומר בשידור חי בערוץ 2 כי אין בה כל כעס וכי היא למעשה מבינה את מאיפה באה האמירה.

שבת בבוקר: אמירה אומללה יצרה רעש גדול

צופי תוכנית הריאליטי של קשת "האח הגדול", המשודרת מלבד בערוץ 2 ובערוץ 20 גם באתר הרשמי של התוכנית, חוו שלשום (ו') רגע של תדהמה מוחלטת, שנבע כנראה מתקלה בסאונד.

מספר דקות לפני השידור החי בערוץ 2, בשיא הפריים-טיים, נערכה בדיקת סאונד בבית "האח הגדול", ואחד מעורכי התוכנית נשמע בהערה פוגענית לכל הפחות לעבר דיירת בשם דנה רון.

המשפט הקבוע שנשמע לפי כניסת הדיירים לחדר "האח הגדול" כדי לפנות לצופים הוא: "ערב טוב דנה, יש לך חצי דקה להסביר לצופים למה את זאת שצריכה להישאר בבית 'האח הגדול'". אולם במקום זאת, צופי האתר הרשמי שמעו את עורך התוכנית, יורם זק, אומר לה: "ערב טוב דנה. יש לך חצי דקה לפנות אל הצופים ולשכנע אותם למה את זו שרוצה שאני אשחק לך עם הבולבול בין השדיים".

ברגע שנשמע המשפט דנה רון לא שמעה את ההערה, וכך גם שאר דיירי "האח הגדול" אשר "התנהגו בהתאם" והמתינו בסלון לעלות לשידור בערוץ 2, אך הצופים שראו את התוכנית באתר הרשמי של "האח הגדול" - שמעו גם שמעו.

בנוסף, מספר דקות לאחר מכן דנה נכנסה לחדר "האח הגדול", וכשרצתה לסדר את החולצה על מנת לא לחשוף את החזה שלה, היא ביקשה טיפ מ"האח הגדול" מה לבקש מהצופים בבית. זק אמר לה בתגובה: "מה שעשית עכשיו לא יעזור לך".

מקשת נמסר בתגובה: "בבדיקת סאונד בין אנשי ההפקה נאמרו דברים חסרי טעם, אשר עקב תקלה טכנית נשמעו על רקע השקופית בערוץ 20. מדובר בהתבטאות לא מקובלת וחסרת טעם, שאנו מגנים אותה גם בהיותה שיחה פנימית בין אנשי הפקה. אנו מתנצלים בפני הצופים ופועלים שהדברים לא יישנו. מיותר לציין כי דיירי הבית לא שמעו דברים אלה".

לבלוג של עומרי חיון, המסקר את המתרחש בבית "האח הגדול", נמסרה תגובה מבן-זוגה של דנה, יריב נתי: "אני והילדים שלי מזועזעים ופגועים. אנחנו פגועים גם בשביל דנה, שאפילו לא מודעת לסיטואציה אשר התרחשה. אני מגנה התנהגות כזו כלפי דנה וכלפי כל דייר אחר בבית בכל צורה ודרך אפשרית. מעבר לזה כרגע אני לא רוצה להרחיב".

מאוחר יותר, בתוכנית "האח הגדול" בערוץ 2 ששודרה אמש (מוצ"ש), התנצלו מנחי התוכנית, אסי עזר וארז טל, בשמו של עורך התוכנית, יורם זק. לטענתם, התקיימה שיחה אישית בין זק למשתתפת דנה, שבו הביע זק את התנצלותו.

הם אף טענו כי קשת רצתה לשדר את השיחה הזו, אך לבקשת בן-זוגה של דנה הם השאירו אותה פרטית, ואמרו כי ננקטו כל הצעדים על מנת שמקרה כזה לא יישנה.

עוד כתבות

בורחים למקלט,/ צילום:רויטרס

על החרדה: המחיר הסמוי של החיים במלחמה מתמדת בדרום

תושבי הדרום מתמודדים כבר שנים ארוכות עם חרדה שעלולה להופיע גם בזמני חירום וגם בזמני רגיעה, ולשבש באופן מוחלט את חייהם של הסובלים ממנה • מה ההשלכות על הנפש של מבוגרים וילדים שאינם מכירים חיים במציאות נורמלית

אחמד טיבי מתעמת עם ראש הממשלה  / צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

נתניהו: "הרשימה המשותפת דרשו לחקור אותי ואת גנץ בגין פשעי מלחמה"; טיבי: "שקרן ומסית"

ראש הממשלה אמר את הדברים במליאת הכנסת, לאחר שביקש לעלות ולנאום כדי לתת עדכונים על המצב הביטחוני

אוריאל לין / צילום: תמר מצפי

אוריאל לין על המהלך של אמזון: "מבצע טורפני שנועד להשמיד מתחרים"

נשיא איגוד לשכות המסחר פנה לממונה על התחרות בנוגע למבצע החדש של אמזון, המציע משלוח חינמי ברכישה מעל 49 דולר ● ככל הנראה לין לא באמת מוטרד מהצעת הערך במבצע הנקודתי הנוכחי, אלא מבטא חשש כללי מהשיטה בה אמזון נוהגת לכבוש נתחי שוק

ראסל אלוואנגר, מנכ”ל טאואר / צילום: איל יצהר

ירידה רבעונית של 41% ברווח התפעולי של טאואר; המניה צנחה 8% בתגובה לדוחות

טאואר ג'אז, שאותה מוביל המנכ"ל ראסל אלוונגר, צופה כי ברבעון הנוכחי מכירותיה יסתכמו ב-312 מיליון דולר, בדומה לרבעון החולף ● את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה החברה עם הכנסות של 928 מיליון דולר - ירידה של 4.3% לעומת התקופה המקבילה ב-2018

כחלון בביקור בפרויקט מחיר למשתכן בלוד /  צילום: יוסי אלוני

רמ"י החליטו להאריך את תוכנית מחיר למשתכן בעוד שנה

מנתונים של רמ"י עולה כי מאז הופעלה תוכנית מחיר למשתכן ב-2015 פורסמו מכרזי קרקע עבור 115,912 יח"ד ובוצעו עסקאות עבור קרקע לבניית 90,542 יח"ד

ניסים ברכה /  צילום: מתן נעים

טוגדר תגדל קנאביס עבור בעלי "גרין סמוק" לשעבר תמורת 192 מיליון שקל; יוניבו בדרך לרכוש בית מרקחת

ההסכם אמור להניב לטוגדר סכום של 192 מיליון שקל על פני חמש שנים, כש-5 מיליון שקל מתוכם ישולמו מיד ● בעקבות ההודעה זינקה מניית החברה בכ-24% לשווי של 195 מיליון שקל

אלון מאסק. / MIKE BLAKE / צילום: רויטרס

"ברלין מגניבה": טסלה תפתח את המפעל האירופי הראשון שלה בבירת גרמניה

מאסק, שנמצא בימים אלה בבירת גרמניה כדי לקבל פרס יוקרתי ממגזין הרכב "אוטובילד", הודיע בציוץ בטוויטר כי טסלה תפתח מפעל בשם "ג'יגה ברלין", בו ייצרו בטריות לכלי הרכב של החברה, מנועים חשמליים ומודל Y

אייל רביד, בעלי ויקטורי / צילום: יח"צ

רשות התחרות אישרה לויקטורי ולפרשמרקט לרכוש סניפים מיינות ביתן

(עדכון) - רשת ויקטורי תרכוש 5 סניפים מקבוצת יינות ביתן ב-63 מיליון שקל; העסקה עדיין לא הגיעה לישורת האחרונה, כיוון שטרם הושגו הסכמות כתובות מכל בעלי הנכסים של הסניפים הנרכשים ● רשת פרשמרקט תרכוש 7 סניפים של יינות ביתן בגוש דן ב-110 מיליון שקל

ניר ברקת, הליכוד / צילום: איל יצהר, גלובס

האם לשלושת תיקי נתניהו הפתוחים קדמו 16 תיקים שנסגרו?

מרוב רצון להוכיח שנטפלים לנתניהו, ניר ברקת תופר לו תיקים חדשים. פרמנו ● המשרוקית של גלובס

פלורידה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

לא רק טראמפ עובר דירה: המיליארדרים של ניו יורק עוזבים אותה לטובת פלורידה

נשיא ארה"ב, שהכריז על אימוץ המדינה הדרומית כמדינת הבית שלו במקום ניו יורק, הוא רק האחרון ברשימה מתארכת של אנשי כספים ועסקים שכבר עשו זאת בזכות מדיניות המס הנוחה ומזג האוויר החם

יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה באירוע עושים שוק \ צילום: איל יצהר

רשות ני"ע ממשיכה בקידום ניהול תיקים מקוון להמונים; תאפשר לראשונה השוואת תשואות בתיקים מנוהלים

שבועות אחדים לאחר שפורסמה טיוטת ההסדרה ל"ניהול תיקים 2.0", פונה רשות ני"ע לחברות ניהול התיקים בבקשה לסיוע בגיבוש סטנדרטיזציה לאפיון הלקוחות ולחלוקה לאחד מארבעה מסלולי ההשקעה שיהיו בשירות החדש

יוסי ורשבסקי, אבי צבי וגולן יוכפז / צילום: איל יצהר, גלובס

מסמכי המיזוג של רשת ועשר נחשפים: "יש את חדשות 2 וזהו. מי שלא אוהב את 2 הולך לחדשות עשר"

המעמד של חדשות עשר והפורמט בו תפעל בערוץ הממוזג היוו חלק משמעותי מהדיונים שערכו הרגולטורים לפני אישור המיזוג ● "גלובס" חושף את התחייבויות שהציגו מנהלי רשת וערוץ עשר בשימוע ● בין הבטחות בעלי המניות: "לחברת החדשות יהיה מנכ"ל שהוא גולן יוכפז"

פגיעה ישירה במפעל בשדרות / צילום: Ammar Awad, רויטרס

למה החמאס יושב בצד ולא מצטרף לג'יהאד?

ישראל רושמת בינתיים הצלחה, כשהיא מצליחה לבודד את הג'יהאד האסלאמי שיכולותיו לפגוע קטנות יחסית

ונציה לאחר השטפון / צילום: מנואל סילבסטרי, רויטרס

ונציה מוצפת בעקבות הגאות השנייה בעוצמתה בתולדותיה

במהלך הלילה הוצפו חלקים מהעיר ונגרם לה נזק כבד ● ראש העיר הזהיר מפני נזק בלתי ניתן לתיקון והצהיר: "זוהי תוצאה של שינויי האקלים"

רפי סער / צילום:  שלומי יוסף

תמ"א אאוט, בנייה מתחמית אין: נעצרו פרויקטי תמ"א בכפר-סבא

באופן תקדימי החליטה הוועדה המחוזית מרכז לעצור שני פרויקטים שכבר החלו בהליכי תכנון ● בכך קיבלה הוועדה את עמדת עיריית כפר-סבא שיש לקדם באזור בנייה מתחמית על פני פרויקטים נקודתיים ● היזם: "הסיכוי להפלת הפרויקט הולך וגדל"

הג’יהאד האסלאמי / צילום: Ibraheem Abu Mustafa, רויטרס

הג’יהאד האסלאמי הפלסטיני - ארגון קטן שמנסה לשחק בגדול

מאז עליית החמאס לשלטון ברצועת עזה, הג'יהאד האסלאמי אינו חדל לזנב בו, בפומבי ובחשאי, ישירות ובעקיפין • הג'יהאד עושה לחמאס את מה שעשה החמאס בשעתו לפתח, ואינו מאפשר לחמאס להשלים את המעבר מארגון צבאי לגוף פוליטי אזרחי שיכול לקדם מהלכים מדיניים ● דעה

ירי רקטות לעבר מישראל לאחר חיסולו של בהאא אבו על-עטא / צילום: רויטרס

מטחים כבדים לאזור אשדוד והשפלה; מנהיג הג'יהאד האסלאמי הציב שלושה תנאים להפסקת אש

(עדכונים שוטפים) - אזעקות נשמעו באזור רחובות, אשדוד וביישובי עוטף עזה ● לא יתקיימו לימודים במרחק 40 ק"מ מהרצועה ● תנאי הג'יהאד להפסקת אש: הפסקת החיסולים, הפסקת שימוש באש חיה כלפי מפגינים ליד גדר המערכת והגדלת כמות הסחורות הנכנסות לרצועה

מאגר הגז הטבעי "לוויתן" / צילום: אלבטרוס

"שומרי הבית" לליצמן: "תקופת ההרצה של 'לוויתן' - סכנה לבריאות הציבור"

הבוקר פנתה ח"כ חיימוביץ' בשאילתה לסגן השר ליצמן בנושא היתר הפליטה לאסדת "לוויתן" בתקופת ההרצה, בה מתוכננים להיפלט לאוויר חומרים מזהמים בכמות הגדולה פי 2.5 מזה שיותר לאסדה לפלוט במשך שנת פעילות שלמה ● ליצמן: "לא מכיר את הנושא"

אודי מוקדי / צילום: איל יצהר

לאחר שעקפה את התחזיות בדוחות: סייברארק יוצאת לגיוס של כ-500 מיליון דולר באג"ח ממוסדיים

ספקית הפתרונות לאבטחת IT עשויה להרחיב את הגיוס עד לסכום של כ-575 מיליון דולר, אם יירשמו ביקושים גבוהים בהנפקה ● תמורת הגיוס מיועדת ככל הנראה למימון התפתחות החברה בשנים הקרובות

אחמד טיבי מתעמת עם ראש הממשלה  / צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

הרשימה המשותפת והמחנה הדמוקרטי נפלו למלכודת של נתניהו

בנאומו היום בצהריים, סיכל סופית נתניהו את האפשרות לממשלת מרכז-שמאל וחידד את הפערים הקיימים בין כחול לבן לשתי מפלגות השמאל ● פרשנות