מנסים לשווא? מועמר קדאפי: "לא תצליחו להרוג אותי"

תחנת טלוויזיה בלוב פרסמה ריאיון טלפוני שביצעה עם שליט לוב, שהודה במהלכו לתומכיו ■ קדאפי: "אני נמצא במקום בו לא יוכלו למצוא אותי" ■ מהבית הלבן נמסר: התקיפות יימשכו

נראה כי שליט לוב מועמר קדאפי, שורד עד כה את התקיפות האוויריות של כוחות נאט"ו בטריפולי, והודיע השבוע כי נמצא במקום "בו לא יוכלו למצוא אותי, ולא יוכלו להרוג אותי".

תחנת טלוויזיה בלוב פרסמה השבוע רשמים מריאיון טלפוני שביצעה לכאורה עם קדאפי, שעות מספר לאחר ששר החוץ של איטליה, פרנקו פראטיני, הודיע כי ייתכן וקדאפי נפצע בהפצצות של נאט"ו.

שליט לוב הקפיד במהלך הריאיון להודות לתומכיו ברחבי המדינה, על דאגתם לשלומו. "אפילו במידה ותצליחו לפגוע בגופי, לא תצליחו לפגוע בנשמתי שחיה בלבבותיהם של מיליוני אנשים", אמר קדאפי.

ברקע, נפגשו נשיא ארה"ב ברק אובמה ומפקד ברית נאט"ו, אנדרס פו ראסמוסן. בפגישתם סיכמו השניים כי התקיפות האוויריות על לוב יימשכו "כל עוד שלטונו של קדאפי יוסיף לפגוע באזרחי לוב", כך נמסר בהצהרה רשמית מטעם הבית הלבן השבוע.

נזכיר כי בשבועות האחרונים נהרגו בנו הצעיר של שליט לוב מועמר קדאפי ושלושה מנכדיו בתקיפת מטוס של נאט"ו על בית בטריפולי שבו שהה באותן דקות גם הרודן עצמו. רשויות השלטון בלוב מסרו דאז באופן רשמי כי קדאפי עצמו לא נפגע בהפצצה.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988