חשמל באוויר: פיתוח ישראלי יאפשר הפקת חשמל מאוויר

מתקן הניסוי המוקם בימים אלו, יתנשא לגובה של 35 מטר וממוקם על שטח של 5 דונם, פועל על בסיס טכנולוגיה חדשה של חימום אוויר לייצור חשמל

מתקן ניסוי לטכנולוגיה ישראלית פורצת דרך, המאפשרת ייצור חשמל על בסיס חימום אוויר, מוקם במרכז לאנרגיות מתחדשות ברותם תעשיות, הזרוע הטכנולוגית של הכור בדימונה (הקמ"ג). מדובר במתקן תרמו סולארי של חברת HELIOFOCUS, פרי פיתוח של מכון וייצמן והחברה.

מתקן הניסוי המוקם בימים אלו, יתנשא לגובה של 35 מטר וממוקם על שטח של 5 דונם, פועל על בסיס טכנולוגיה חדשה של חימום אוויר לייצור חשמל, בשונה מטכנולוגיות קיימות הפועלות על בסיס חימום מים או שמן.

המתקן מורכב מצלחת מראות בקוטר של כ-30 מטר המאפשרת קליטה וריכוז של חום רב על גבי קולט אוויר, וצפוי לנצל שטחי קרקע ביעילות רבה יותר מאשר מתקנים תרמו סולאריים אחרים.

המרכז לאנרגיות מתחדשות ברותם תעשיות מציע למפתחי המתקן תשתית מתקדמת ונוחה לביצוע מכלול של בדיקות וניסויים, לרבות מדידות ביצועים, אימות טכנולוגי, הדגמה ושילוב ניסויי אגירה. המתקן ישתלב בפעילות מו"פ ענפה במרכז הטכנולוגי, ויצטרף למתקני ניסוי והדגמה נוספים הקיימים והמתוכננים לקום במרכז, לרבות מתקן הניסוי וההדגמה של ברייטסורס, מתקני ניסוי פוטוולטאיים ופרויקט פיתוח אצות לייצור דלקים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא יומן קורונה?
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988