טבע הגישה תשקיף מדף לקראת גיוס של כ-4-5 מיליארד ד'

החתמים בהנפקה יהיו ברקליס, סיטיגרופ, גולדמן זאקס, מורגן סטנלי, BNP Paribas, קרדיט סוויס, HSBC ו-JP מורגן ■ לקראת ההנפקה דירגה S&P את האג"חים בדירוג "-A"

חברת טבע פרסמה היום (ב') תשקיף מדף לקראת הנפקת אג"ח הצפויה להתבצע ככל הנראה בימים הקרובים. ענקית התרופות הישראלית מתכננת כנראה לגייס כ-4-5 מיליארד דולר במטרה להחזיר הלוואות גישור וקווי אשראי בהיקף כולל של 3.75 מיליארד דולר שלקחה כדי להשלים את רכישת ספלון. מנכ"ל טבע הוא שלמה ינאי.

ביוני לקחה טבע קו אשראי של 4 מיליארד דולר למימון ספלון מכמה בנקים בהובלת HSBC, והתמורה מההנפקה מיועדת להחזיר את הסכומים האלה, לממן אג"ח להמרה של ספלון וגם צרכים כלליים אחרים של טבע.

טבע מתכננת הנפקת אג"חים ל-3, 5 ול-10 שנים. לקראת ההנפקה דירגה S&P את האג"חים בדירוג "-A". מוד'יס דירגה את האג"ח A3.

החתמים בהנפקה יהיו ברקליס, סיטיגרופ, גולדמן זאקס, מורגן סטנלי, BNP Paribas, קרדיט סוויס, HSBC ו-JP מורגן.

בשבוע שעבר סיכמה טבע את הרבעון השלישי של השנה עם עלייה של 2% בהכנסות הרבעוניות ל-4.34 מיליארד דולר, מתחת לתחזיות האנליסטים להכנסות של 4.54 מיליארד דולר. בשורה התחתונה דיווחה טבע על רווח על בסיס non-GAAP של 1.111 מיליארד דולר, זאת בהשוואה לרווח של 1.182 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד ו-984 מיליון דולר ברבעון הקודם. בכך היכתה טבע את התחזיות עם רווח של 1.25 דולר למניה לעומת צפי מוקדם לרווח למניה של 1.23 דולר.

הנהלת החברה מעריכה כי הרווח הנקי non-GAAP יסתכם השנה ב-4.92-5.02 דולר למניה, לעומת תחזית קודמת לרווח של 4.9-5.2 דולר למניה. רכישת ספלון צפויה לתרום כ-15 סנט לרווח למניה. בשורה העליונה צפויות הכנסות של 18.3-18.6 מיליארד דולר לעומת תחזת קודמת להכנסות של 18.5-19 מיליארד דולר השנה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988