ג'ים רוג'רס: יש שוק מניות אחד שהוא אטרקטיבי מאוד כיום

רוג'רס: "המשקיעים היפניים יחזירו בקרוב הרבה כספים לשוק המקומי, לאחר שהם חוו הפסדים בתקופה האחרונה מהשקעותיהם מחוץ למדינה"

המשקיע האגדי ג'ים רוג'רס ממליץ על השקעה בשוק המניות היפני ואף ממליץ על מניות ספציפיות ביפן.

"המשקיעים היפניים יחזירו בקרוב הרבה כספים לשוק המקומי, לאחר שהם חוו הפסדים בתקופה האחרונה מהשקעותיהם מחוץ למדינה. אני לא חושב שכל הכספים ילכו להשקעה באגרות חוב או פקדונות מכיוון שהריבית מאוד מאוד נמוכה, אז חלק מהכסף יזוז לכיוון השקעה במניות או סחורות. בסך הכל השוק היום מאוד זול", אמר רוג'רס.

רוג'רס הוסיף כי הוא מחזיק במניות של Sanrio Co, בעלת הזכיון למותג Hello Kitty, וגם במניות של יצרנית הצעצועים Tomy Co. מניות סאנריו זינקו מתחילת השנה ב-110% אולם מניות Tomy Co, המייצרת את Transformer ופוקימון, צנחו ב-27%.

הוא חזר על השקפו הפסימית לגבי הכלכלה העולמית והבעיות הקשות שהיא ניצבת מולם אולם הדגיש כי הוא מאוד שורי על אסיה. "אני מחכה לנפילה נוספת בשוק המניות הסיני כדי לבצע קניות נוספות בשוק הזה. לטווח הארוך נשארתי מאוד אופטימי לגבי סין ושוק המניות שלה".

רוג'רס לא מתלהב מהודו עקב החובות הגדולים של המדינה אולם חושב שבורמה היא השוק המלהיב והאטרקטיבי ביותר כיום מכיוון שיש למדינה מאגרים גדולים של מחצבים ואוצרות טבע שונים והיא עוברת רפורמות פוליטיות ונפתחת יותר ויותר לעולם.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988