האם בקרוב נגיד שלום ולא להתראות לשקל החדש?

"מעריב": בנק ישראל החליט להחליף את שמו של המטבע "שקל חדש" שנקבע ב-1985 ולחפש שם חדש שצפוי להיכנס לשימוש עוד השנה ■ אחת ההצעות העומדות על הפרק היא לכנות את המטבע בשם "שקל ישראלי"

האם בקרוב נגיד שלום ולא להתראות לשקל החדש? בנק ישראל החליט להחליף את שמו של המטבע "שקל חדש" שנקבע ב-1985 ולחפש שם חדש שצפוי להיכנס לשימוש עוד השנה - כך מדווח הבוקר (ג') מוסף העסקים של העיתון "מעריב".

אחת ההצעות העומדות על הפרק היא לכנות את המטבע בשם "שקל ישראלי". המהלך, שעלותו מוערכת בעשרות מיליוני שקלים, בוצע באישור נגיד בנק ישראל הפרופסור סטנלי פישר.

לשינוי שמו של המטבע, שנראה לכאורה סמלי, יהיו השלכות רבות: החלפת השם התקבלה כחלק מהחלטות בנק ישראל על שינוי סדרת השטרות והדמויות המוטבעות עליהם, ובהן שינוי גודל השטרות, צעד אשר יחייב התאמה מחודשת של מוני השטרות ומכשירי הבנקט.

המהלך יצריך השקעה של עשרות מיליוני שקלים, לא פחות, והוא יחייב גם להתאים את פעילות הכספומטים למטבע החדש, ולשנות חוזי ביטוח, ובכלל זה ביטוחי חיים, דירות, בריאות ומשכנתה.

עם זאת, עדיין לא ברור אם השינוי יצריך את זימונם של לקוחות לסניפי בנקים על מנת לחתום מחדש על טפסים בנקאיים.

בנק ישראל: עדיין לא נקבע שמו של המטבע החדש

הדיונים על החלפת המטבע מתקיימים זה מספר שבועות, וההחלטה הסופית התקבלה רק לפני ימים אחדים. במערכת הפיננסית הביעו תמיהה על כך שדווקא בימים של האטה כלכלית ייאלצו הבנקים וחברות הביטוח להשקיע עשרות מיליוני שקלים בהתאמת החוזים והטפסים לשם החדש.

מבנק ישראל נמסר בתגובה: "הבנקים אכן הונחו לאפשרות של החלפת שם המטבע הישראלי. לבנקים נאמר שבעקבות החלפת שטרות הכסף יוחלף השם "שקל חדש" בשם אחר כמו "שקל ישראלי", אולם ההחלטה הסופית בעניין השם למטבע החדש עדיין לא נקבעה".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988