גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

השיחה: שלמה בניזרי חגג עם רדיו קול ברמה

בכירי ש"ס הגיעו לנמל ת"א ■ התובע הכללי של ניו-יורק נאם בפני הקהילה העסקית ■ וגם: צביקה גיור גייס כספים למען ילדים במצוקה

תחנת הרדיו "קול ברמה" חגגה אמש (ב') 3 שנים להיווסדה ב"נובה" בנמל תל-אביב. אירחו: בעלי התחנה, גבי אדרי וצבי עמר; נציג הבעלים, שי בן-מאור; המנכ"ל, ירון קנר; סמנכ"ל השיווק, אבי ברוך אל; ומנהל התוכניות, אבי מימרן.

צבי עמר, אלי אפללו, רדיו
עמר ואפללו

את הערב הנחה מנחם הורביץ. הגיעו לברך: שרי ש"ס אלי ישי, יעקב מרגי ומשולם נהרי, מחוזקים בשר לשעבר והאסיר המשוחרר שלמה בניזרי; יו"ר עמית בקק"ל, אלי אפללו; ח"כ אברהם מיכאלי; ח"כ דני דנון; הרב הראשי של תל-אביב ישראל, מאיר לאו; יהודה משי-זהב מזק"א; וכן אנשי הרשות השנייה, בהם: מנשה סמירה, יוסי אליטוב ועידית צ'רנוביץ'.

בחוץ ערכה תנועת "ישראל חופשית" מיצג נגד הדרת נשים.

אוצר הכח הנשי

מ"מ מנכ"ל משרד האוצר, דורון כהן, ערך אתמול הרמת כוסית לרגל הצטרפותה של כרמלה אבנר להנהלה הבכירה של משרד האוצר כממונה על התקשוב הממשלתי. המינוי אושר ביום ראשון, לאחר שהממשלה קיבלה את המלצתו של שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, למנות לתפקיד את אבנר, שעבדה כמנהלת מערך "ממשל זמין" וכיהנה בעבר כסמנכ"לית בנס טכנולוגיות.

טל הרמתי, דורון כהן, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, כרמלה אבנר, 3 מנכ
הרמתי, כהן, עבאדי-בויאנג'ו ואבנר

זוהי הפעם הראשונה שבהנהלה הבכירה של משרד האוצר מכהנות 3 נשים בתפקידי מנכ"ל: החשבת הכללית, עו"ד ורו"ח מיכל עבאדי בויאנג'ו; הממונה על הכנסות המדינה, פרידה ישראלי; וכעת גם כרמלה אבנר. טל הרמתי, סגן בכיר לחשבת הכללית, הגיע גם הוא לחגיגה.

גיור למען ילדים בסיכוי

למעלה מ-300 איש לקחו אמש חלק באירוע התרמה קולינרי שערכו ואירחו צביקה ורונה גיור במתחם ניופאן גורמה למען עמותת "ילדים בסיכוי". האירוע נערך כחלק ממהלך לגיוס תרומות לכ-10,000 ילדים החיים בפנימיות ברחבי הארץ.

אפי רוזנהויז, עמותת
אפי רוזנהויז

השתתפו, תרמו וטעמו: משה אדרי, מבעלי הסינמה סיטי; רו"ח יצחק סוארי; יונתן ועירית קולבר; רמי ויהודית נוסבאום; יוסי לובטון; סיגל כספי, מנכ"לית וואלה שופס; ירון בראון' מנכ"ל עמותת "ילדים בסיכוי"; אולסי פרי; מוטי ארואסטי; יאיר המבורגר; גיל שרון; אילן גרינבוים; אפי רוזנהויז שרכש פותחן יין ועוד.

הכנת המטעמים לאורחי האירוע נעשתה גם היא בהתנדבות, כאשר השפים שאול בן-אדרת, ניר צוק ומיקי שמו התייצבו במקום והפליאו בהכנת מנות גורמה לעיני האורחים.

במסגרת הערב התקיימה מכירה מיוחדת של אביזרי קיצ'נאייד בהנחה, כאשר 10% מהמכירות יועברו כתרומה לעמותה, וכן התקיימה תערוכת סינרי שף מעוצבים שצוירו על-ידי אנשי ציבור, שעמדו למכירה כתרומה.

חיים רומנו מזדהה עם העובדים בדרום

כאקט של הזדהות עם עובדיהם המצויים תחת מטח גראדים בדרום הארץ, הדרימו אתמול חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר, וחברי הנהלת החברה, לביקור במרכזי השירות ובמוקדים הטלפונים של החברה בבאר-שבע ובאשדוד.

חיים רומנו, ביקור בדרום המופגז / צילום: תמר מצפי
חיים רומנו

במהלך הביקור באשדוד נשמעה אזעקה, וההנהלה והעובדים התכנסו בממ"ד, שם המשיכו לנהל את הפגישה.

חברת פרטנר אף פתחה קו סיוע שמטרתו ללוות ולתמוך בעובדים ובבני משפחותיהם בדרום. גם עובדי החברה במרכז ובצפון נקראו לארח לסוף שבוע רגוע את חבריהם לעבודה מן הדרום.

פתאל מארח

עמותת "אור למשפחות", הפועלת למען משפחות שאיבדו את יקיריהן במלחמות ישראל, בראשותה של סא"ל (מיל') עירית אורן גונדרס, ערכה השבוע אירוע לאבות השכולים.

כ-200 אבות שכולים הוזמנו ליום פינוק במלון הרודס תל-אביב, שכלל ארוחת בוקר, הרצאות של סבר פלוצקר ודן מרגלית, סדנאות יין, טיפולי פנים, מניקור ותספורת, ומפגשי "ביופידבק" - סדנה פסיכולוגית להורדת מתחים. בתום שלל הפעילויות הוזמנו האבות לארוחת צהריים במסעדת המלון.

פינו את היומנים העמוסים שלהם והגיעו לחלוק כבוד לאבות השכולים: דוד פתאל, מבעלי רשת מלונות פתאל; האדריכל יואב איגרא; משה אדרי, מבעלי סינמה סיטי; אילן גרינבוים, מנכ"ל יורוקום; ואברשה בורשטיין, מנכ"ל מירס לשעבר.

המוסדיים נגד פסטיבל מספרי תספורות

כ-1,000 איש הגיעו אתמול לוועידת תל-אביב להשקעה מוסדית שערכה DC פייננס במלון דיוויד אינטרקונטיננטל. דני חרד, מנכ"ל DC פייננס, סיפר בפתיחה כי השנה יש מספר שיא של חברות פיננסים מחו"ל ששלחו נציגים לוועידה.

דני חרד, אריק שניידרמן, ועידת ת
דני חרד ואריק שטיינברג

לדבריו, "השוק הישראלי הפך ליותר ויותר אטרקטיבי עבור השחקנים הזרים".

יואב להמן, לשעבר המפקח על הבנקים, שמנהל כיום גוף השקעות, ישב בפאנל שעסק בהסדרי חוב והעיר כי מבחינתו, בעל שליטה שעשה בעבר תספורת הוא בעל שליטה "מסומן" - כזה שיותר לא ישקיעו אצלו.

הקהל הגיב במחיאות כפיים, ורבים מהנוכחים אמרו כי זו הגישה הנכונה.

יוג'ין קנדל, שמואל האוזר, ועידת ת
יוג'ין קנדל ושמואל האוזר

גילעד אלטשולר ציין בפאנל כי צריך להיזהר שהרגולציה לא תגלוש למחוזות נוספים שבהם היא לא נמצאת כיום. "אני מאוד מציע לכל השלי יחימוביצ'ים לא לגעת בחברות ההיי-טק הנפלאות שמחזיקות את המשק", הדגיש.

אריק שניידרמן, התובע הכללי של ניו-יורק, עלה לבמה לקראת סוף היום והתייחס לכינויים שדבקו בו: "כשנכנסתי לתפקיד היו מי שכינו אותי 'השריף החדש של וול סטריט' או 'הסיוט הגדול של וול סטריט'", העיד על עצמו. "האמת היא שאני מגיע מהסקטור העסקי, ורבים מחברי ובני משפחתי הם חלק מקהילת הפיננסים האמריקנית. אני מביא עמי לתפקיד גישה פרגמטית פשו טה - אולי הלקוחות שלי השתנו, אך הבסיס לא השתנה. כשהחוקים ברורים, השוק עובד טוב יותר. זו הייתה תפישתי בסקטור הפרטי, וזו גישתי גם היום. רק שעכשיו אני מתכוון גם לרדוף אחרי הרעים ולדאוג שהם ישלמו את המחיר על מעשיהם".

רמי לוי דיבר על האפליה וטען: "בעוד ש-10 לווים במשק קיבלו הלוואות בסך כולל של 180 מיליארד שקל, עשרות אלפי בעלי עסקים קטנים לא מצליחים לקבל הלוואות כלל. הם המנוע של כלכלת ישראל, אותם בעלי עסקים קטנים, ואף אחד לא סופר אותם".

עוד נכחו: שר השיכון והבינוי, אריאל אטיאס; עו"ד רם כספי; פרופ' שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך; פרופ' יוג'ין קנדל, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה; חיים שני, ראש ועדת הריכוזיות; שלמה מעוז; פיני כהן; דידי לחמן-מסר; חנה פרי-זן; יהודה רוה ורבים נוספים.

מה הסטטוס

Nimrod Nir מעלה תמונות של אביב גפן ששר אמש בחתונת בן-הדוד שלו - ליאור דיין.

עוד כתבות

בני גנץ / צילום: Sebastian Scheiner - AP

פרשנות: להיות אופציה על המדף - ולהמתין בסבלנות

החלופה לשלטון הימין הגיעה אל סוף דרכה ● האפשרות האחרונה שנותרה לאופוזיציה הישראלית היא להודות בעקרותם של קיצורי הדרך, להסכים להיות אופציה, ולדעת שמימושה יצריך דור שלם

דונלד טראמפ / רויטרס

פרשנות - נבואת הזעם והחורבן של טראמפ: "יהיה הרבה מוות בשבוע הבא"

בממשל מעריכים כי המגפה תגיע אל שיאה "בתוך ששה עד שבעה ימים" בשלושת המרכזים העירוניים המועדים ביותר לפורענות: ניו יורק, דטרויט וניו אורלינס ● 93,000 מתים הם עכשיו האומדן הזהיר, המספר עשוי להגיע ל-176,000

וואהן, השבוע / צילום: רויטרס - Aly Song

סין אחרי המלחמה: כך נראית החזרה לשגרה במקום שבו הכל התחיל

התושבים מסתובבים עם מסכות, הילדים עדיין לומדים מהבית, על תיירות אין מה לדבר והעסקים הקטנים לא מצליחים להרים את הראש. המסע הסיני לשגרה החל לפני חודשיים, וכבר אפשר לראות שגם כשאין יותר נדבקים בקורונה, החזרה לנורמליות איטית וארוכה

בנימין נתניהו במליאת הכנסת / צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

דעה: דרושה תוכנית צנע לאומית ורשת ביטחון תעסוקתית

חשוב כי מדינת ישראל והמגזר העסקי יכינו את עצמם למשבר ארוך יחסית, ויאמצו כבר כיום תוכניות צנע מהותיות שיבטיחו את תקומת המשק

חובש של מד"א לפני ביצוע בדיקת קורונה / צילום: Ariel Schalit, AP

מתנדב מד"א נפגע מאבנים שהושלכו במאה שערים; מספר המתים מהנגיף בישראל עלה ל-43

מספר החולים בארץ עומד על 7851 אנשים. מספר החולים במצב קשה עומד על 115, מתוכם 98 חולים מונשמים ● מספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם עומד על 1,141,425 איש. 61,205 מתו מהמחלה ● חולץ היום על ידי המשטרה מטייל ששבר את רגלו בעת טיול בנחל כזיב בניגוד להוראות, בכנרת נאלצו הפקחים להרחיק 50 איש שלא נשמעו להוראות הסגר

קרקע חקלאית/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

שוב: תביעה נגד משווקי קרקע חקלאית שנותרה מיותמת מבנייה

לפני כעשור 79 קונים שילמו בממוצע כ-160 אלף שקל עבור קרקע חקלאית ליד כפר הס בעלת פוטנציאל השבחה  כעת הם תובעים את המשווקים בטענה כי ייעוד הקרקע לא השתנה ● הנתבעים: "תביעה מופרכת"

חיטוי של שכונה ברומא, איטליה / צילום: Mauro Scrobogna/LaPresse, AP

האם מספר המתים באיטליה גבוה בהרבה מהנתונים הרשמיים ?

ניתוח של "וול סטריט ג'ורנל" מעלה כי באזורים שהוכו במיוחד במגפה, איטליה לא מדווחת על אלפי מקרי מוות ●   "אנשים מתים מבלי שנבדקו כי הזמן והמשאבים מוגבלים", אומר יוג'ניו פוסאטי, סגן ראש העיר קוצ'אליו

לירון ברייר–דנציגר / צילום: תמונה פרטית

"החודש שילמתי דמי ביטוח לאומי ומע"מ והכול. זה לא יחזור אליי בשום צורה"

לירון ברייר-דנציגר, צלמת ואמנית שהתרגלה ליומן עמוס בשגרה, מצאה עצמה עם גל ביטולים והפסקה חדה בפעילות ● "להיות עצמאי בישראל זה קשה. ולהיות אישה עצמאית, זה עוד יותר קשה. לא מרגישים שדואגים לנו"

פרופ’ ברכה רגר / צילום: איל יצהר, גלובס

מה חושבת הווירולוגית הבכירה בישראל על הסיכוי למצוא חיסון לקורונה

פרופ' ברכה רגר מאוניברסיטת בן גוריון, מהווירולוגים הבכירים בישראל, חשבה בתחילת הקריירה שלה שחיסונים יעשו לווירוסים מה שעשתה האנטיביוטיקה לחיידקים • באופן אירוני, היא אומרת ל"גלובס", הצלחתם הובילה לנטישת התחום ומענקי המחקר נעלמו • עכשיו אנחנו משלמים את המחיר

שר הבריאות יעקב ליצמן / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

פרשנות - האדמו"רים נעלמו, המנהיגים התמהמהו: כל הדרך למשבר בחברה החרדית

בשיאו של המשבר, הבינו אנשי רפואה שכדי לגרום לציבור החרדי להפנים את צו השעה יש לרתום את בכירי הקהילה למשימה • וגם: בדרך להקמת ממשלה נתניהו מוותר על מוקדי הכוח שטיפח במשך שנים

אהובי גלפנד / צילום: איל יצהר

"בשבוע אחד הכל נפסק": עבור חצי מיליון עצמאים ובעלי עסקים הקורונה היא איום כלכלי קיומי

זה לא היה רק מקור פרנסה עבורם, אלא גם חלק מהנשמה ● כעת, כמו מאות אלפי בעלי עסקים קטנים אחרים, הם ניצבים חסרי אונים מול משבר שאיש לא דמיין ● כך נראים האנשים שמאחורי המספרים

יוסי כהן, המוסד, איל וולדמן, מלאנוקס, אמיר גל אור, INNONATION, שי ויניגר,  למונייד / צילום: Gali Tibbon, AP, כדיה לוי, קובי קנטור, שלומי יוסף

מזוודות מלאות דולרים במזומן, שומרי ראש וניסיונות שוד: כך הופך שוק הציוד הרפואי לשוק שחור

אנשי הרכש הרפואי יושבים בדרך-כלל במשרד ומתמודדים עם טפסים ורגולציה, אבל ימי הקורונה שינו לחלוטין את המצב ● העסקאות מבוצעות במזומן, ומי שממצמץ מפסיד את הסחורה ● המרוץ הבינלאומי גורם לזינוק במחירים ולמרדף נואש אחרי מכונות הנשמה ומסכות

לא נוגעים באורח החיים. סטוקהולם, בשבוע שעבר / צילום: David Keyton, AP

בשבדיה חיים כמעט כאילו אין קורונה: האם זה ייגמר באסון?

בתי הספר פתוחים, המסעדות מלאות והרחובות שוקקי חיים ● ראש הממשלה התנצל מעומק לבו כשהודיע שמעתה מותר לשבת במסעדות רק סביב שולחנות ולא על הבר ● ליאורה לויאן עוברת את משבר הקורונה בגטבורג ונפעמת מהסירוב המוחלט של השבדים לצאת מהשגרה ● האזינו לפודקאסט "דברים שרואים משם"

בורסת וול סטריט / צילום: Associated Press

"השוק צריך לרדת בעוד 30% כדי להתקרב לשווי הוגן"

דן נילס ( Dan Niles ) המנהל את קרן הגידור Satori : "אם נבדוק את שווי השוק ביחס לתוצר, ל-GDP, נראה שהיחס ביניהם הוא עדיין כ-1.1 , וזה יחס שעדיין גבוה מהממוצע ההיסטורי מאז 1970, שעומד על 0.8"

פרופ' דפנה ברק ארז, שופטת עליון / צילום: שלומי יוסף

פרשנות: העליון ביטל את פוטנציאל השווי - ויצר פוטנציאל לצרות

פסק הדין של ביהמ"ש העליון, שנדרש לסוגיית הפיצויים כתוצאה מתוכנית בנייה פוגעת, קבע כי יש לנטרל את רכיב הפוטנציאל משווי הנכס ● ההחלטה תמריץ ועדות תכנון לפעול ליצירת מערכת מלאכותית של מחירים, שמנותקת ממחירי השוק

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

הבורסה עברה לירידות במדדים המובילים; מניית קבוצת דלק קופצת 17%, מדד הנפט והגז נוסק ב-8%

המדדים המובילים מאבדים כ-0.6% ● מחיר הנפט זינק בקרוב ל-40% בשני ימי המסחר האחרונים ● עליות חדות במניות אנרג'יאן, דלק קידוחים, פז ותמר פטרוליום ●

נתניהו וכחלון / צילום: מארק ישראל סלם - ג'רוזלם פוסט

הממשלה מבקשת לאשר: תוספת תקציב של עד 90 מיליארד שקל

האוצר הפיץ לפני כניסת השבת את טיוטת החוק לתיקון חוק יסוד משק המדינה, לפיו תוכל הממשלה לחרוג ממסגרת התקציב שקובע חוק היסוד בעד 90 מיליארד שקל ולהעביר 17.7 מיליארד שקלים מסכום זה לביטוח הלאומי לצורך תשלום דמי אבטלה

דלק / צילום: שאטרסטוק

מחירי הדלק ירדו, אבל ישראל הפכה לשיאנית העולם בגובה המיסוי על בנזין

מחירי הדלק אמנם ירדו ב-17.4% בתחילת אפריל, אך שיעור המס מתוך המחיר של ליטר בנזין זינק החודש לשיא עולמי של 78%

מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון / צילום: איל יצהר

סימני השאלה סביב בדיקות הקורונה וגיוס ההון החריג בזמן המשבר: השבוע בהייטק

המדינה עומדת להשיק תוכנית סיוע לתעשיית ההייטק - האם צריך לסייע לסטארט-אפים ברוטשילד? ● מה חושבים בקרן בלאמברג על תעשיית הפינטק בזמן המשבר, ולמה משרד הבריאות הקפיא את ההסכם עם מיי הריטג' ● מה קרה השבוע בהייטק

קשישה ישראלית עם מטפלת זרה / צילום: שלומי יוסף

מחדל בתי האבות: דיירת שישית ממשען מתה לאחר שנדבקה בקורונה

האישה, בת 84, סבלה ממחלות רקע ● מניין החולים בישראל הוא 7,851, ו-46 מתו מהנגיף ● בשעות הבוקר יתווספו מתחמי "היבדק וסע" גם בערים נוף הגליל ועראבה ● 750 מתו באיטליה בתוך יממה. המלכה אליזבת בנאום עידוד לאור התפשטות הקורונה: "נהיה חזקים"