המשטרה ממליצה: להקדים את היציאה לליל הסדר

במשטרה חוששים מפקקי ענק בכבישים המרכזיים ■ קוראים לציבור להקדים את יציאתם לארוחות ליל הסדר ■ מאות שוטרים ייפרסו ברחבי הארץ ויושם דגש רב על עבירות של אי חגירת חגורות בטיחות ועקיפה בשוליים

הלילה הזה כולו מרור - בכבישים: משטרת התנועה מבקשת מהציבור להקדים את היציאה לליל הסדר, זאת מחשש לעומסי תנועה כבדים אחר הצהריים ובשעות הערב. כחלק מההיערכות, השוטרים יכווינו את התנועה בכבישים ובצמתים המרכזיים ברחבי הארץ.

בהנחיית ראש אגף התנועה ניצב ברונו שטיין, יפעלו בכבישים גם שוטרים סמויים שיאכפו את חוקי התנועה. בכבישים המרכזיים תורגש תנועה ערה של ניידות משטרה והשוטרים קוראים לנהגים להיות ערניים בדרכים. מאגף התנועה נמסר כי יושם דגש רב על עבירות של עקיפה בשוליים ואי חגירת חגורות בטיחות. עוד נמסר כי עשרות ניידות ומאות שוטרים יהיו בכבישים השונים.

במקביל, כוחות הביטחון נערכים לכל תרחיש אפשרי במהלך החג. שוטרים יתגברו את האבטחה בכניסות לערים, בריכוזי קהל ובמקומות רגישים. מחסומים ניידים ונייחים יוצבו בכניסות והיציאות מהערים, ובמגזר הכפרי תתוגבר האבטחה.

סגר הוטל על יהודה ושומרון

מערך הרישוי והאבטחה של המשטרה יערוך ביקורות בעסקים ובפרט בבתי מלון ובמקומות המרכזים קהל רב, כשגם המאבטחים הפרטיים הונחו להגביר את ערנותם. תתוגבר האבטחה במקומות הקדושים וכן במקומות בילוי כמו פארקים ואתרי טבע.

שר הביטחון אהוד ברק החליט להטיל סגר מלא על השטחים עד למוצאי שבת, עם צאת החג. הסגר הוטל החל מאמש בחצות, כשלפי הודעת המנהל האזרחי יותר מעבר רק במקרים הומניטריים חריגים ובאישור המנהל בלבד.

צרו איתנו קשר *5988