השיחה: הגומות של צדיק בינו

מי הגיעו למועדון הגולף בגעש? ■ כיצד סגרו ידידי בית ליסין את העונה? ■ וגם: מה יש לאיציק המל להגיד למפגינים שיצאו לרחובות בשבת?

במועדון הגולף בגעש התקיים בבוקר שישי, בפעם הראשונה בישראל, טורניר הגולף הבינלאומי Mercedes trophy. מדובר בתחרות גולף בינלאומית שמקיימת חברת מרצדס ברחבי העולם, והשנה לראשונה עשתה עלייה לישראל. בכך, הצטרפה ארץ הקודש באופן רשמי ל-50 מדינות המארחות את הטורניר ול-60 אלף שחקני הגולף הלוקחים בו חלק ברחבי העולם. למעלה מ-300 מוזמנים ובהם שחקני גולף, לקוחות מרצדס ואנשי עסקים, לקחו חלק בטורניר ושילבו נסיעת מבחן על רכבי היוקרה. אירחו: אריאל פינטו מנכ"ל מרצדס מקבוצת כלמוביל וגילי פלג מנכ"לית מועדון גולף געש. שיחקו ונהנו: צדיק בינו, דליה לב, חיים רביבו, עו"ד ליפא מאיר, כרמל ורניה לשעבר המדען הראשי, מאיר שני, דורי שדמון מנכ"ל טלסקר, דני פייזר, הפרסומאי משה נסיס ועוד.

בטהובן, הווריאציות והידידים

ידידי בית ליסין סגרו אמש (א') עונה וכיאה למעמד עשו זאת בקלאסה עם הפרמיירה להצגה "33 וריאציות". בהצגה מגלמת יונה אליאן-קשת חוקרת מוסיקה המנסה לגלות את התעלומה שמאחורי 33 הווריאציות שכתב בטהובן ליצירה של דיאבלי.

דב תדמור, דוד ליבאי, ג'ני ברנדס, עדה ליבאי, חוג ידידי בית לסין / צילום: יוסי כהן
 דב תדמור, דוד ליבאי, ג'ני ברנדס, עדה ליבאי, חוג ידידי בית לסין / צילום: יוסי כהן

דב תדמור, דוד ליבאי, ג'ני ברנדס ועדה ליבאי

את פני הבאים קיבלה יו"רית אגודת הידידים ג'ני ברנדס. הגיעו: מנהלת התיאטרון ציפי פינס, יו"ר הוועד המנהל של התיאטרון עוזי ברעם, שרת התרבות והספורט לימור לבנת, שר הביטחון אהוד ברק ונילי פריאל, ורדה ובעז דותן, דורית וארז מלצר שהגיעו עם בתם, מיכל ומיקי צלרמאייר, שושנה שקד, רונית אדלר שהגיעה עם נאוה ברק, דב תדמור, יעל אלמוג, הילה ורני רהב, מיכאלה ותיאודור אור, רותי ומישאל חשין, נורית ועמירם בוקשפן, ברכה ויעקב גלברד, אסתי ואלקס הרטמן, אלישבע ג'בלי, דליה ואייבי נאמן, יוסי זרניצקי, אלי פישר, נלי ויאיר רוטלוי, צביה ויוסי גרוס, ציפי ואפרים קונדה, עדה ודוד ליבאי, יהודית ואוריאל לין. בתום ההצגה נערך הקוקטייל המסורתי מטעמה של אגודת הידידים.

ביזנס בים הבלטי

אליעזר פישמן, הבעלים של קבוצת פישמן, לא נח גם בחופשה. לאחר שהבטיח לחבריו ולאשתו כי הפעם הוא לא משלב עסקים, חזר פישמן מהבטחתו וקפץ בדרך להפלגה בים הבלטי, לסנט פטרסבורג לסיור במסגרת הרחבת עסקיו ברוסיה תחת חברת מירלנד, ונפגש עם המנכ"ל רומן רוזנטל.

אליעזר פישמן, רומן רוזנטל, אייל פישמן, עסקים בים הבלטי / צילום: יחצ
 אליעזר פישמן, רומן רוזנטל, אייל פישמן, עסקים בים הבלטי / צילום: יחצ

אליעזר פישמן, רומן רוזנטל ואייל פישמן

להפלגה הגיע ברגע האחרון בעוד חבריו מחכים על הסיפון. לאחר מכן הפליגה החבורה לשבדיה ופינלנד.

אליעזר פישמן הוא בעל השליטה ב"גלובס"

עירית שטראוס אמנותית

רבים הגיעו בסוף השבוע למוזיאון תל-אביב לאמנות לאירוע הפתיחה של התערוכה הראשונה של האמן הישראלי יזהר פטקין המתגורר כיום בניו-יורק. התערוכה "מסת רפאים" מציגה למעלה מ-100 עבודות של האמן ומסכמת 30 שנות יצירה. במקביל לפתיחה במוזיאון, יוצגו עבודות נוספות של הצייר גם במוזיאון הפתוח שבתפן, ובשנה הבאה תנדוד התערוכה ל"מאס מוקה" המוזיאון הגדול ביותר בארה"ב לאמנות עכשווית. במרכז התערוכה הוצבו כל ציורי "הווילונות השקופים" של פטקין עליהם טרח במשך עשור, פרי שיתוף פעולה עם המשורר הקשמירי הגולה אדא שאהיד עלי.

סטף ורטהיימר, עירית שטראוס, יזהר פטקין, פתיחת התערוכה
 סטף ורטהיימר, עירית שטראוס, יזהר פטקין, פתיחת התערוכה

סטף ורטהיימר, עירית שטראוס ויזהר פטקין

הגיעו להתרשם: סטף ורטהיימר, מירי והרצל חבס, שגריר צרפת בישראל כריסטוף ביגו, עירית שטראוס, יולי תמיר, עמוס גיתאי, האמן ניר הוד המבקר בארץ ורבים נוספים.

גלסינגר חקלאי

אירוע השנה להקמתו של מרכז המחקר והפיתוח של EMC בבאר שבע, בהובלתה של ד"ר ארנה ברי, סגנית נשיא ב-EMC Corporation, התקיים בחמישי האחרון באוניברסיטת בן גוריון בהשתתפות אורחים רבים, בראשם פט גלסינגר נשיא חטיבת תשתיות המידע ב-EMC, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' ופרופ' רבקה כרמי נשיאת האוניברסיטה. את האירוע פתח אופיר קרא-עוז, מנהל מרכז המו"פ, ואמר כי יעד הגיוס במסגרת ההסכם הממשלתי אשר הוגדר ל-EMC ל-25 עובדים בשנה הראשונה, הוכפל. גלסינגר שדיבר אחריו, השתמש בדבריו במושגים מעולם החקלאות: "זרעים קטנים זקוקים לאדמה פורייה, וידוע כי בבאר שבע האדמה קשה וכדי להצליח להצמיח בה את הזרע לכדי עץ מניב פירות, יש צורך בטיפול צמוד והזנה מתמדת. מצאנו בעיר הזאת את הזרעים בדמות סטודנטים מצוינים וכישרוניים ואנו מקבלים תמיכה נהדרת של האוניברסיטה והקהילה".

בית חם לנדל"ן של כצמן במרכז הבינתחומי

אתמול חגגו במרכז הבינתחומי בהרצליה את חנוכתו של מכון גזית-גלוב לחקר הנדל"ן. המכון, בראשותם של המנהל האקדמי פרופ' אמנון להבי והמנהלת הכללית ד"ר אפרת טולקובסקי הוקם במטרה להיות במה אקדמית ללימוד ולחקר תחום הנדל"ן. החל משנת הלימודים הבאה תפעל התמחות משנה בנדל"ן במסגרת תכנית ה-MBA של בית ספר אריסון למנהל עסקים.

חיים כצמן, אופיר פינס, חנוכת מכון זית גלוב לחקר הנדל
 חיים כצמן, אופיר פינס, חנוכת מכון זית גלוב לחקר הנדל

חיים כצמן ואופיר פינס

פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה, שנאם בפני באי האירוע אמר: "לתחום המקרקעין השפעה מהותית על כלכלת ישראל, אופי החברה ופני המדינה. מכון גזית-גלוב לחקר נדל"ן במרכז הבינתחומי רואה את המחקר והכשרת העוסקים בתחום המקרקעין כמשימה לאומית וכשליחות". חיים כצמן, מייסד ויו"ר גזית-גלוב נשא אף הוא דברים. במהלך הערב הוענק אות הוקרה לפרופ' פיטר לינמן על תרומתו לתחום חקר הנדל"ן. לינמן הוא מומחה וחוקר עולמי בתחום הנדל"ן, מנהל ומייסד Linneman Associates החוקרת ומייעצת בתחום הנדל"ן, ובעבר כיהן כראש החוג למקרקעין בבית ספר וורטון למנהל עסקים באוניברסיטת פנסילבניה.

נתן חץ, דורי סגל, חנוכת מכון זית גלוב לחקר הנדל
 נתן חץ, דורי סגל, חנוכת מכון זית גלוב לחקר הנדל

נתן חץ ודורי סגל

הגיעו לכבד בנוכחותם, ולהאזין להרצאה של לינמן על מצב הנדל"ן העולמי: נתן חץ, שאולי לוטן, פרופ' רינה דגני, אורנה ברנר, רחל לוין מנכ"לית אטריום, ח"כ אופיר פינס, נפתלי שפיצר, אביגדור קלנר, רוני מילוא, דורי סגל, רונן אשכנזי, רוני סופר, אריה מינטקביץ', אורית אפרתי, אריאלה זוכוביצקי ואורחים רבים נוספים.

מה הסטטוס

איציק המל מספר שבהפגנות הקודמות הוא השתתף, תמך וצעד, וליבו היה עם האנשים והרעיונות. לא עוד. היום הוא רואה אותם כחבורת פרחחים פורעי חוק.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988