צפו: טיפים לשימוש במערכת ההפעלה חלונות 8 של מיקרוסופט

מיקרוסופט מתכוננת במרץ להשקת חלונות 8 בחודש אוקטובר הקרוב ■ לחסרי הסבלנות, החברה מציעה הורדה ללא תשלום של גרסת ניסוי ■ כמה טיפים ראשוניים למי שרוצה כבר לנסות

מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט, חלונות 8, תגיע למחשבים האישיים והטאבלטים רק באוקטובר הקרוב, כאשר הגרסה הסופית הנקראת RTM או Release To Manufacturing תצא בשבוע הראשון של אוגוסט והיא מיועדת לארגונים גדולים שנמצאים בתוכנית שדרוגים של החברה.

חלונות 8 צפויה להיות מושקת בישראל ביחד עם שאר העולם, כאשר היא תהיה זמינה ב-109 שפות וב-231 מדינות, כולל עברית כמובן.

מחירה של גרסת השדרוג לחלונות 8, ממערכות הפעלה קודמות תעמוד על 160 שקל (40 דולר), לעומת העלות היום של 600 שקל לשדרוג לגרסה 7. המחיר לעדכון לחלונות 8 מתייחס לחנות המקוונת של החברה.

מיקרוסופט מאפשרת כבר היום להוריד גרסת ניסוי של חלונות 8 ללא עלות, לשימוש של מספר חודשים.

ממשק אריחים

חלונות 8 היא מערכת ההפעלה הראשונה של מיקרוסופט שתוכננה לעולם מסכי המגע והטאבלטים. המערכת כוללת את ממשק האריחים - מטרו, המאפשר להתקין עליו אפליקציות ולנוע בו לרוחב, בצורה הדומה לחוויית המשתמש בסמארטפונים מבוססי ווינדוס פון.

חוויית המטרו יוצרת תחושה שעמוד הבית של המחשב כל הזמן משתנה, מכיוון שכל אריח הוא בעצם האייקון גישה לאפליקציה. על האריח מופיע כל הזמן מידע, כמו מיילים חדשים, סטטוסים מפייסבוק, מזג האוויר או פגישות מהלוח שנה. השימוש ותפעול המערכת נוח במיוחד בשימוש במסכי מגע, בזכותה האריחים הגדולים.

הממשק של חלונות 8 יציע אפשרויות ניווט חדשות. למשל, יש אפשרות לעבור בקלות על כל האפליקציות שפתוחות. אופציה להחלקת האצבע מלמעלה למטה לסגירת אפליקציה. עיצוב של עמוד מלא בצורת המטרו למסנג'ר, כאשר יש אפשרות לדחוס את השיחה לאחד הצדדים של המסך, כך שניתן לראות סרט או לבצע פעולה אחרת במחשב.

מיקרוסופט גם התאימה את חלונות 8 לשימוש באמצעות עכבר ומקלדת. למשל, מזיזים את העכבר לפינה התחתונה השמאלית של המסך לחזרה לעמוד הבית. ביצוע זום מתבצע בהזזה של סמן העכבר לצד הימני התחתון שנותן מבט מלמעלה על ממשק המטרו.

למשתמשים שיפחדו לבצע את המעבר לגרסה החדשה, מיקרוסופט שימרה את ממשק הדסקטופ הקלאסי בחלונות 8, אליו ניתן לעבור בקלות בכל רגע, לצורך שימוש בתוכנות שלא הותאמו למערכת ההפעלה החדשה. בהמשך, מפתחים יעדיפו להתאים את התוכנות שלהם לחלונות 8, מכיוון שבהסבה קלה, ניתן יהיה להשתמש בהם גם בטאבלטים וגם בסמארטפונים עם מערכות ההפעלה של מיקרוסופט.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988