התגלית הרפואית שתסייע לחולי סוכרת, פרקינסון ואלצהיימר

חוקרים באוניברסיטה העברית בירושלים הצליחו למצוא את הרכיבים שמאפשרים להפוך תאי גזע עובריים לכל תא בגוף ■ התגלית תעזור לרפא מחלות כמו אלצהיימר, פרקינסון, סוכרת ומחלות ניווניות אחרות ■ אחד החוקרים: "אנו נשלוט בתאים"

גאווה ישראלית: חוקרים באוניברסיטה העברית בירושלים זיהו את המנגנונים שמאפשרים להפוך תאי גזע עובריים לכל תא בגוף - מה שיעזור לריפוי מחלות כמו אלצהיימר, פרקינסון, סוכרת ומחלות ניווניות אחרות.

החוקרים הצליחו להבין את המנגנונים של תאי הגזע, מה שיאפשר להם ליצור אותם במעבדה. לאחר מכן יהיה ניתן להשתילם בגופם של אנשים חולים לצורך ריפוי מחלות.

"במהלך ההתמיינות, הפלסטיות של הדנ"א נעלמת והתא מאבד מפוטנציאל ההתמיינות שלו", סיפר ד"ר ערן משורר מהמחלקה לגנטיקה במכון למדעי החיים באוניברסיטה העברית. "במחקר ניסינו להבין מה מאפשר את הדינמיקה הזו, כלומר את הקשרים הרופפים, בתאי גזע עובריים".

במהלך המחקר, הצליחו החוקרים ליישם את ההבנה החדשה לגבי מנגנוני הפלסטיות, ועל ידי שימוש בתרופות היוצרות שינויים כימיים בחלבוני האריזה הצליחו להגדיל ולהקטין את הפלסטיות של דנ"א בתאי הגזע. בכך, הם השפיעו על פוטנציאל ההתמיינות שלהם.

"הבנת הפלסטיות של דנ"א בתאי גזע עובריים תאפשר לנו לשלוט בהם", סיכם ד"ר משורר.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988