גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

54% מהישראלים: צמצמנו אכילה במסעדות בגלל המצב

אמנם כמעט 90% נוהגים לאכול בחוץ בתדירות זו אחרת, אך רבים מעדיפים לבשל יותר בבית או להזמין מנות פחות יקרות ■ מחירה הממוצע של ארוחת גורמה עומדת על 140 שקל לאדם; מחירה של ארוחת מזון מהיר הינו 40-50 שקל לאדם

האם התייקרות מחירי המזון ותשומות שונות הקשורות בהכנתו במישרין ובעקיפין (חשמל, מים וכיו"ב), לצד ההאטה הכלכלית במשק, משפיעים על הרגלי האכילה של הישראלים? סקר שערך השבוע מכון שילוב Millward Brown בקרב מדגם מייצג של 500 נשאלים מצביע על שינוי.

על-פי הסקר - שנערך עבור "גלובס" וקשת לרגל עלייתה היום (ג') של התוכנית "מאסטר שף" (עונה שלישית) בערוץ 2 - למעלה ממחצית מהנסקרים (53%) השיבו כי לאור המצב הכלכלי בשנה האחרונה הם שינו את הרגלי הבילוי שלהם במסעדות ובבתי קפה: 32% מהם יוצאים פחות למסעדות או לבתי קפה; 14% עברו לבשל יותר בבית; ו-6% פשוט מזמינים מנות זולות יותר.

מגמת הפחתת תדירות הבילוי במסעדות ובבתי קפה ולחילופין המעבר לבישול ביתי, בולטת בעיקר בקרב בעלי הכנסה ממוצעת ומטה (60% לעומת 37% בעלי הכנסה מעל הממוצע) וכן בקרב בעלי השכלה תיכונית ומטה (65% לעומת 44% בקרב בעלי השכלה על תיכונית). המגמה האמורה זהה פחות או יותר גם בקרב נשים וגברים.

יש לציין כי הסקר מתייחס לא רק לבילוי במסעדה/בית קפה בשעות הפנאי אלא גם לארוחות במסעדות/בתי קפה במסגרת יום עבודה.

רובם המכריע של הנסקרים - 87% - השיבו כי הם נוהגים לאכול במסעדות ובבתי קפה, אם כי בתדירויות שונות: 17% מהם אוכלים בחוץ פעם בשבוע; 15% אחת לשבועיים-שלושה; ו-18% אוכלים בחוץ אחת לחודש. 3% בלבד, בעיקר בגילאי 18-22, אוכלים כמעט כל יום במסעדה או בבית קפה. כמו כן, 13% מתוך אלה שאוכלים בחוץ, הצהירו כי האכילה במסעדה/בית קפה שמורה רק לאירועים מיוחדים.

בבית או בחוץ?

על-פי נתוני zap rest, מחירה הממוצע של ארוחת גורמה (פיין דיינינג) עומדת כיום על 140 שקל לאדם; מחירה של ארוחת קז'ואל עומדת על 80 שקל לאדם, ואילו וארוחת פסט פוד נעה בין 40-50 שקל לאדם.

בנוגע לרמות המחירים והתמורה שמקבלים במסעדות ובתי קפה בישראל, שליש מהנשאלים ציינו כי היו רוצים לאכול יותר במסעדות ובבתי קפה אך המחירים גבוהים יותר ממה שהם יכולים להרשות לעצמם; ורבע אמרו שהתמורה שמקבלים במסעדות ובבתי קפה אינה תואמת את המחירים שהן גובות, ולכן הם לא מבלים בהן בתדירות שהיו רוצים. שליש בלבד מאלה שנוהגים לאכול במסעדות ובתי קפה השיבו כי רמת המחירים הוגנת וסבירה.

האם לבשל בבית אוכל לפי טעם אישי, זול יותר מלאכול אוכל דומה בחוץ? לדברי לימור לבון, עורכת ראשית של אתר zap rest, קשה מאוד לענות על השאלה הזו משתי סיבות עיקריות: המסעדן משקלל בתמחור המנה גם את הארנונה, שכר העובדים, שכר הדירה וכיו"ב - הרבה מעבר לעלויות הבישול נטו; והמסעדן הוא גם קמעונאי שעלויותיו שונות מעלויות הקניות של "עקרת הבית" הבשלנית. לבון מעריכה כי מנת גורמה ממוצעת תוצרת בית המכילה בשר/עוף/דג תעלה 40-60 שקל לאדם, לעומת 140 שקל לאדם למנה עם רכיבים דומים בחוץ; ארוחת קז'ואל תוצרת בית תעלה 20-30 שקל למנה לעומת 80 שקל לאדם במסעדה ואילו ארוחת פסט פוד בבית 10-20 שקל לעומת 40-50 שקל לאדם בחוץ.

איתן טרבלוס, הבעלים של רשת מסעדות הבשר "אגאדיר", לא בטוח שלהכין בבית זה תמיד זול יותר. "לקנות היום בשר טרי להמבורגר, תפוחי אדמה ושמן לצ'יפס, מלפפון חמוץ, חסה, בצל, לחמנייה, קטשופ, מיונז כתוספת וכן חשמל, מים, גז וכל מה שצריך בכדי להכין את המנה - אפשר להגיע בקלות למחיר שמשלמים על אותה מנה באגאדיר. ארוחה עסקית אצלנו מתומחרת ב-59 שקל בממוצע לסועד וארוחה לילית החל מ-41 שקל. עם מחירים כאלה אני בטוח שלאכול אצלנו זה כמעט כמו להכין בבית, אם לא זול יותר".

גם ליאון אלקלעי, יועץ קולינארי ושותף בפיצרייה "טוני וספה", אומר שלא ניתן לקבוע באופן גורף שלבשל בבית זה תמיד זול יותר. "לצלות בבית דג על הגריל ללא ספק זול יותר ממסעדה, אבל דג עם שמן כמהין עשוי להיות יקר יותר בבית כי צריך לקנות בקבוק שמן כמהין שלם עבור כמה טיפות. בקבוק שברוב המקרים לא משתמשים בבית בכל תכולתו, והרי לך ההפרש ואף יותר מזה. אותו סיפור אם אני רוצה להכין כבד אווז בבית, אני צריך לקנות בדרך-כלל כבד אחד שלם ששוקל חצי קילו-קילו ולא פחות מזה, וזה לא עניין זול". עוד לדבריו, ככל שהכמות המינימלית של מרכיבי המנה גדולה יותר, המחיר יהיה גבוה יותר.

חושבים פעמיים לפני שמזמינים

על שינויים בהרגלי האכילה, מעידים גם מסעדנים. "הסועד הישראלי חושב היום פעמיים לפני שהוא מזמין במסעדה", אומר ארז שבו, הבעלים של מסעדת "כרמא" הירושלמית. לדבריו, אנשים נעשו מודעים יותר לכספם וחושבים אם להזמין מנה ראשונה ומנה עיקרית באותה ארוחה, ובכלל קיימת נטייה להזמין מנות פחות יקרות. "מגמת הצמצום הזו באה לידי ביטוי גם במרדף של הסועד הישראלי אחרי קופונים, שוברים, הנחות ומבצעים של כרטיסים כאלה ואחרים", אומר שבו.

לדבריו, ב"כרמא" משתדלים לספוג את התייקרויות חומרי הגלם והתשומות שמסביב, אך לא תמיד הדבר מתאפשר. "כשמחירו של סטייק אנטריקוט גולמי מזנק מ-70 שקל ל-102 שקל או כשמחיר בקבוק בירה קופץ ב-20%, אין מנוס אלא לעדכן מחירים בתפריט".

מוטי סטרוקובסקי, הבעלים של מסעדת אבראג' ביפו העתיקה, אומר שהמצב הכלכלי בא לידי ביטוי באירועים עסקיים של חברות. "חברות רבות במשק עושות אצלנו אירועים ובאחרונה הן עוברות לתפריטים שזולים יותר בכ-20% לאירוע". סטרוקובסקי טוען כי מלבד נישת האירועים, הוא אינו מבחין בשינויים בהרגלי האכילה של הישראלים. "מי שאוכל בחוץ, ממשיך לאכול בחוץ ולכן ההכנסות שלנו במגמת עלייה מתמדת בשנה וחצי האחרונות. אני עובד הרבה עם תיירים ויכול להיות שהתיירים מחפים על הישראלים. לכן אני לא יכול להעיד על שינוי כזה או אחר אצל הסועד הישראלי. כך או כך, להערכתי מי שנפגע יותר מהמצב הן מסעדות היוקרה".

"השינוי צריך לבוא דרך המסעדנים"

השף חיים כהן, אחד המנחים ב"מאסטר שף" ומסעדן בעל מוניטין ("דיקסי", "פילדלפיה" ו"יפו תל אביב"), עדיין לא רואה שינוי בהרגלי האכילה של הישראלים מחוץ לבית על רקע המצב הכלכלי. "כרגע אני לא רואה שינוי. אנשים עדיין לא הגיעו למצב של לעצור הכול ולהתכווץ, אבל אני חושב שיהיה שינוי. כדי להקדים תרופה למכה, מסעדנים צריכים להיערך מבעוד מועד. כלומר, השינוי צריך לבוא דרך המסעדנים. הם צריכים להציע בתפריט גם מנות זולות יותר כדי שלאנשים תהיה האופציה הזאת".

כהן לא מופתע מנתוני הסקר לפיהם 87% מהישראלים אוכלים בחוץ. "זה לא מפתיע אותי כי אנשים עסוקים היום בקריירה. הם מגיעים מאוחר הביתה ומחפשים פתרונות אחרים לבישול הביתי. זאת בניגוד לדורות קודמים, שגם אם עבדו קשה היו מבשלים אוכל בבית. היום זה דור שלגיטימי לצאת למסעדות. היום זה לא חטא ליהנות מאוכל במסעדה".

לשאלת "גלובס" כיצד האינפלציה בתוכניות הבישול השונות בטלוויזיה, כולל "מאסטר שף", משפיעות על הבישול הביתי השיב כהן: "אנשים, דרך הסיפורים שהם שומעים בתוכניות, מתחברים ומבינים את המשמעות של לבשל בבית. מה גם שהילדים שלהם שצופים בתוכנית, דורשים מהם לבשל ביחד. פתאום הבישול הוא לא רק מעמסה אלא חלק מההווי המשפחתי. לבשל ולשבת סביב שולחן ולאכול יחד. הילדים של היום דורשים לבשל כמו שהם דורשים חוג קרטה". לדבריו, 14% שהשיבו בסקר שהם עוברים לבשל יותר בבית, הוא אחוז לא מבוטל.

סקר מסעדות
כמה בממוצע עולה ארוחה

http://www.mako.co.il/food-cooking_magazine/Article-dab47464001ba31006.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=565984153

עוד כתבות

ח"כ אריה דרעי./ צילום: רפי קוץ

למרות הנגיף: משרד הפנים מאשר כניסה לארץ גם לסטודנטים ואברכים שאינם ישראלים

במכתב שעליו חתום שר הפנים אריה דרעי הוא מבשר כי אברכי הישיבות ובני משפחותיהם שמבקשים לשוב ארצה לחזור ללימוד יקבלו היתר לכך ● זאת בנוסף לתלמידים זרים באוניברסיטאות ובפנימיות, לרופאים ולמשתלמי רפואה

נציגות עובדי אל על פרצו לדיון של ההנהלה והטייסים וזרקו כיסאות / צילום: ההסתדרות

הצרות באל על: יו"ר ההסתדרות הודיע על השעיה מיידית של חברי מועצת העובדים

לטענת נציגות עובדי אל על 50% מטייסי החברה (שמספרם עומד על כ-650) חזרו לעבוד בשכר מלא "למרות שאין בכך צורך אמיתי" ● יו"ר ההסתדרות: "חציית קו אדום בוטה של חברי מועצת העובדים"

נתניהו משדר עסקים כרגיל, אולם בית המשפט / צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות

דעה: זה לא הימין שעומד למשפט, זו הפוליטיקה

משפט נתניהו הוא שיאו של תהליך ארוך בו מבקשות רשויות החוק לסרס את הפוליטיקה, לשעבד אותה ולהכפיף אותה לכללים משפטיים ● אלא שנתניהו, המבקש לחפות על פגמים שנפלו בהתנהלותו האישית, מבקש לצבוע את המאבק הצודק הזה בצבעי ימין ושמאל ● הטעות הזו טרגית

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

נעילה חיובית בבורסה בת"א: מליסרון קפצה ב-5.6%, מבנה ביותר מ-9%

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.8%, ומדד ת"א 90 ננעל ללא שינוי מהותי; מדד הנפט-גז איבד 1.5% ● בנק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%

רפא גוזאלו / צילום: Javier Guridi & Carlos Frutos

15 דקות ביום: מסלולי לימוד חדשים מאתגרים את האוניברסיטאות

האם תואר שני שמציעה חברה עסקית מסמן מגמה חדשה באופן שבו חברות מכשירות עובדים?

גילי רענן וליאור סיימון מסייברסטארטס / צילום: יח"צ יוסי זליגר

גילי רענן מגייס 100 מיליון דולר לקרן שנייה ומצרף את ליאור סיימון כשותפה

סיימון, לשעבר בקרן ארבור האמריקאית, מצטרפת לקרן סייברטארטס, אותה הקים רענן ב-2018 ● בקרן השקיעו יזמים ומנהלים בכירים בעולם הסייבר

אנטילופות ישראליות במרחב הפתוח של הספארי  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

האם יש כיסוי ביטוחי לרכב שנפגע מעדר אנטילופות בפארק הספארי?

בהחלטת ביהמ"ש העליון נקבע כי בשונה ממקרה שבו רכב נפגע ממתקן נפץ שהוצמד אליו, כאשר עדר אנטילופות פוגע ברכב בספארי מדובר בתאונת דרכים ויש כיסוי ביטוחי לנפגעים

לשכת התעסוקה בתל אביב בחודש שעבר / צילום: רובי קסטרו - וואלה חדשות

ההקלות ששלחו מיליון ישראלים לחל"ת עומדות להסתיים, אבל באוצר עדיין לא טרחו לגבש מדיניות חדשה

בשבוע הבא יסתיימו ההקלות שהעניקה הממשלה למי שאיבד את עבודתו בתקופת הקורונה, אבל האוצר מעדיף לחכות ולא ליזום הטבות נוספות • מומחים לשוק התעסוקה מזהירים ממדיניות שתגרום לכך ששיעור האבטלה יישאר גבוה מאוד גם אחרי משבר הקורונה

ד"ר אמיר ירון / צילום: יונתן בלום

בנק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי וצופה צמיחה מהירה ב-2021 בהנחה שלא יהיה גל תחלואה נוסף

בבנק ישראל מעריכים כי שיעור האבטלה במחצית השנייה של 2020 צפוי לעלות ל-8.5% ● חטיבת המחקר צופה התכווצות של 4.5% בתוצר בשנת 2020 אך צמיחה מהירה ב-2021 ● היקף ההשבתה של המשק הצטמצם לכ-19% באמצע מאי לעומת 36% בשיא המשבר

דף הטוויטר המזויף של יעקב ליצמן / צילום: צילום מסך

האם טוויטר העניקה תו אותנטיות לעמוד הפיקטיבי של השר יעקב ליצמן?

תופעת הפרופילים המזוייפים היא לא עניין חדש ברשת המצייצים, אולם מה שנראה כחריג במקרה של השר ליצמן, הוא שאת הפרופיל המדומה עיטר וי כחול - כזה המעניק גושפנקה לאותנטיות שלו

הבורסה בת"א / צילום: שלומי יוסף, גלובס

דעה: היתה מפולת? פניית הפרסה של האג"ח הקונצרניות

כמו שוק המניות, גם שוק האג"ח הקונצרניות חווה התרסקות עם התפשטות מגפת הקורונה, ומיד לאחריה התאוששות - שתיקנה כשני שלישים מהירידות ● האם השוק יחזור לנקודת השיא שלו? ומה הסיכון העיקרי במשבר?

מיכה ברכוז, ממייסדי BUYME / צילום: ענת ליטבק

מאחורי הקלעים של אקזיט השוברים הגדול של BUYME; היזמים המיליונרים החדשים: "אנחנו ברגשות מעורבים"

המחלוקת עם טלכלל, המשקיעה מתחילת הדרך, המריצה את יזמי חברת שוברי המתנות BUYME למכור לה את מניותיהם בחברה • בראיון ל"גלובס" מייסד החברה מיכה ברכוז כבר מסתכל קדימה, על גיפטד - המיזם בארה"ב: "אנחנו רואים פוטנציאל בשוק האמריקאי שהוא מעבר למתנות לארגונים"

נתב"ג בימי קורונה / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

בענף התיירות כבר מתחילים להניע מנועים, וזאת על אף חוסר הוודאות של המדינה

על אף שהסרת ההנחיות לחובה בבידוד לשבים או לנכנסים ארצה לא נראית באופק, וחרף הדרישה שהזכאים להיכנס לגבולות המדינה מחוייבים בדרכון ישראלי, ענף התעופה מתחיל להראות סימנים של חזרה לפעילות ● אילו חברות תעופה וסוכנויות נסיעות כבר מציעות דילים לקיץ ולאן

ווינד שליחים / צילום: נדב בן משה

חברת הקורקינטים WIND נכנסת לתחום המשלוחים בישראל

בצל משבר הקורונה, הבינו גם בחברה שתחום השליחויות הפך למשגשג במיוחד ושעליהם להמציא את עצמם מחדש למקרה שיפרוץ גל שני ● בתי העסק שיניעו את המהלך כוללים חנויות יין, מאפיות, קצביות, בתי מרקחת וסופרמרקטים ● תוך כמה זמן מתחייבים בחברה שהמשלוח יגיע?

אזור התעשייה בת ים / צילום: גיא נרדי

אושרו 532 יחידות דיור באזור התעסוקה של העיר בת ים

מטרת התוכנית שהופקדה הינה להקמת מתחם שישלב מגורים, תעסוקה, מסחר ומבני ציבור במתחם הקוממיות באזור העסקים של בת-ים ● בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 14 מבני תעסוקה והקמת שני רחובות חדשים המתחברים לרחוב הקוממיות

גילה גמליאל, מיקי חיימוביץ’, אלון שוסטר / צילום: מארק ישראל סלם, שלומי יוסף, רפי קוץ

ממשלה מנופחת? צפו לכמה בשורות טובות דווקא בתחום הסביבה

אחרי שנים שמשבר האקלים היה מחוץ לפוקוס הציבורי, הצהירה השרה הנכנסת להגנת הסביבה שתציב אותו בראש סדר העדיפויות ● הממשלה התחדשה גם בשר חקלאות שקידם יוזמות סביבתיות ובראשת ועדה עם אג'נדה לוחמנית ● האם הם יחוללו מהפכה?

מזכיר המדינה פומפאו (מימין) והנשיא טראמפ (משמאל) בתדרוך בבית הלבן / צילום: Evan Vucci, Associated Press

פרשנות: אמריקה נגד "המפלגה הקומוניסטית של סין"

פתאום, 50 שנה לאחר שהאידיאולוגיה נשלחה אל פינה רחוקה, ארה״ב מגלה שהסכסוך שלה עם סין הוא בעצם מאבק בין העולם החופשי לדיקטטורה הגדולה ביותר עלי אדמות ● האם זה גילוי זמני של ימי בחירות בארה״ב, או שעצם ההגדרה של היחסים בין מעצמות העל עומדת להשתנות?

גונן אוסישקין  / צילום: סיון פרג'

מנכ"ל אל על מגיב לפיצוץ עם ועד העובדים: לא נאפשר אלימות

"אני וכל חברי ההנהלה נחושים ופועלים לקראת הגעה לסיום מהיר של התהליך לקבלת הלוואה וחתימה על הסכם עבודה" - כך לפי מכתב ששלח מנכ"ל אל על גונן אוסישקין לעובדים ● בתוך כך, יו"ר ועד תע"א יאיר כץ קרא ליו"ר ההסתדרות לחזור בו מן ההשעיה

איציק שמולי, פריימריז העבודה / צילום: שלומי יוסף

הסוף למחדל כפל הקצבאות? שר הרווחה שמולי הודיע שהקיזוז יוקפא

משמעות הדבר היא שהסכומים שקוזזו מקצבאותיהם של החלשים ביותר בחברה לאחר שהוצאו לחל"ת בשל משבר הקורונה, יוחזרו, ולא יקוזזו גם בחודש יוני ● "מדובר בהחזר של כ-250 מיליון שקלים למוחלשים ביותר, שלא הסכמנו להותיר מאחור", כתב השר שמולי בחשבון הטוויטר שלו

לוי הלוי / צילום: איל יצהר

ההוצאות בגין הפסדי אשראי נסקו וחברת כאל עברה להפסד ברבעון הראשון

חברת כרטיסי האשראי שבבעלות דיסקונט והבינלאומי רשמה גידול בהכנסותיה ובמחזור העסקאות בכרטיסיה ברבעון הראשון, אך הפסידה 7 מיליון שקל בשל השלכות משבר הקורונה ● על השותפות עם אל על: "אין מקום לבצע מחיקה"