שטייניץ: "הטענות על התערבות בבחירות בארה"ב מופרכות"

חשש בממשלה ממשבר עם הממשל האמריקני, על רקע הטענות לפיהן ישראל התערבה במערכת הבחירות בארה"ב לטובת רומני ■ "זו טענה מופרכת", מבהיר היום שר האוצר יובל שטייניץ

בממשלה שבים ודוחים את הספקולציות סביב האפשרות שנשיא ארצות הברית ברק אובמה יחפש דרך "לנקום" בראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות התערבותו לכאורה במערכת הבחירות האמריקנית לטובת המועמד רומני. "הטענה לפיה ישראל התערבה בבחירות לנשיאות היא טענה מופרכת", אמר הבוקר שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ.

באירוע שבתרבות שהתקיים בבאר שבע הבהיר שטייניץ כי לטענות הללו, שחלקן הועלו על ידי גורמים בישראל, עלולות להיות השלכות על יחסי ישראל-ארצות הברית. "אני רואה את האמירות בחומרה רבה. הן מבטאות חוסר אחריות", אמר שר האוצר ותקף באופן ספציפי את התבטאויותיו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט: "הדברים שאמר בעניין קרע או נתק ביחסים בין שתי המדינות הביאו נזק למדינת ישראל".

שעות לאחר היוודע דבר ניצחונו של אובמה בבחירות, נועד ראש הממשלה נתניהו בירושלים עם שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו, ובירך על ניצחונו של אובמה. נתניהו אמר בפגישה כי יפעל לחזק את הקשר עם הממשל האמריקני ועם הנשיא. "אני מבקש לברך את הנשיא אובמה על בחירתו מחדש", אמר ראש הממשלה. "אני חושב שארצות הברית הוכיחה שוב למה היא הדמוקרטיה הגדולה ביותר בעולם".

על רקע הדיווחים הרבים על מתיחות קשה בינו לבין אובמה אמר נתניהו כי "היחסים הביטחוניים בין ארצות הברית וישראל איתנים כסלע. אני מצפה לעבוד יחד עם הנשיא אובמה במטרה להמשיך ולחזק את הקשרים הללו ולקדם את היעד של שלום וביטחון. אני מבקש לברך בשם העם בישראל את הנשיא, הגברת הראשונה, סגן הנשיא והגברת ביידן, משפחותיהם והעם האמריקני".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988