גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

השיחה: אהוד ברק יוצא לחופשת שחרור

איפה בילה שר הביטחון את השעות שאחרי הודעת הפרישה? ■ מה עשה ליאור רייטבלט בבגדי בלרינה? ■ וגם: מה חושב ראובן אגסי על הפריימריז בליכוד?

אהוד ברק יוצא לחופשת שחרור: שר הביטחון אהוד ברק, שהודיע אתמול (ב') על פרישתו מהחיים הפוליטיים (יש שיאמרו: לעת עתה), בילה את אחר-הצהריים שלאחר הודעת הפרישה בחברה מפרגנת.

ברק הגיע למלון דן בתל-אביב כדי לקחת חלק בטקס הענקת פרס בן-גוריון שנערך בחסות בנק הפועלים. פרס בן-גוריון מוענק מדי שנה על-ידי עמותה שהוקמה ביזמתו של דוד בן-גוריון, שמטרתה פיתוח הנגב.

מאיר שמגר, מיקי וליאורה פדרמן, טקס הענקת פרס בן גוריון / צילום: סיון פרג'
מאיר שמגר ומיקי וליאורה פדרמן

העמותה הקימה, בין השאר, את המדרשה בשדה בוקר על המוסדות החינוכיים והאקדמיים שבה. הפרס מיועד לחוקרים, לסופרים, למחברים ולאנשי רוח, שבפועלם ובמעשיהם מנציחים את חזונו של ראש הממשלה הראשון בכל הקשור לפיתוח הנגב ומקיימים את מורשתו. השנה התכבדו בפרס אלוף (מיל') שלמה גזית לשעבר ראש אמ"ן שכיהן כנשיא אוניברסיטת בן-גוריון שבבאר שבע, ופרופ' דבורה הכהן, היסטוריונית וסוציולוגית, חוקרת מובילה בתחום העלייה והקליטה.

האירוע נערך בנוכחות נשיא המדינה שמעון פרס, שניצל את המעמד והעיתוי כדי לספר על עברו המשותף עם השר הפורש ברק.

עירית ומושיק תאומים, טקס הענקת פרס בן גוריון / צילום: סיון פרג'
עירית ומושיק תאומים

במקום נכחו נציגי כלי תקשורת רבים מהצפוי, שהביעו התעניינות רבה בברק בעקבות הודעתו הדרמטית. בין הבכירים שהתמנגלו: נשיא המדינה לשעבר ונשיא יד בן גוריון יצחק נבון; יאיר סרוסי יו"ר בנק הפועלים אשר פתח את דבריו בברכות לנשיא פרס ולנשיא לשעבר נבון וציין בהלצה כי שניהם אישים מנוסים וראויים לתפקיד שר הביטחון המתפנה; נשיא ביהמ"ש העליון לשעבר מאיר שמגר; מיקי וליאורה פדרמן; עירית ומושיק תאומים; יעקב שחר; רמי מרדור; ראש המוסד לשעבר שבתי שביט ועוד.

יהב וברקת בתחרות יופי

למעלה מ-600 איש הגיעו אתמול לבנייני האומה בירושלים כדי להשתתף ב"וועידה השנתית למינוף ערים 2012", שערכו מידע כנסים ובנייני האומה. את הכנס פתח שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס. יגאל רביד, שהנחה את הוועידה, פנה לשר ואמר: "אתה היית שר התקשורת. הבוקר קמנו עם ידיעה שמחירי הסלולר ירדו ב-50%. אני מחכה ליום שמחירי הנדל"ן והדירות ירדו ב-50%". אטיאס בתגובה הדגיש כי בעיניו הפתרון לבעיית הדיור בישראל הוא פשוט: "יש להגדיל את היצע הקרקעות כדי לשנות את המגמה", וטען כי ב-4 השנים האחרונות "אושרו 83 אלף יחידות דיור - שזה הנתון הגבוה ביותר מזה 13 שנים".

יונה יהב, אריאל איאס, ניר ברקת, הוועידה השנתית למינוף ערים / צילום: יחצ
יונה יהב, אריאל אטיאס וניר ברקת

ההמתנה למשחק הכדורגל בליגת העל בין בית"ר ירושלים למכבי חיפה שנערך אמש, הביאה לעימות בין ראשי העיריות המעורבות. בתחילת הוועידה יונה יהב, ראש עירית חיפה, הקניט את ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ואמר כי "אמנם ירושלים היא העיר היפה בעולם אך בישראל חיפה היא היפה ביותר". ברקת לא נשאר חייב והציע ליהב להמתין לערב - למשחק. יהב סיפר כי את ההשראה למיתוג עירו הוא שאב מהעיר חולון. איש המיתוג נפתלי שפיצר, המוכר יותר כבעלה של ציפי לבני, הפך למוקד עבור רבים מהנוכחים אשר ניסו לחלץ ממנו מידע על התוכניות הפוליטיות של רעייתו. שפיצר, בחר לשמור על זכות השתיקה. עוד נכחו: ראש עיריית בני ברק הרב יעקב אשר, משה סיני ראש העיר ראש העין, חנן מור הבעלים של חברת הבנייה חנן מור ועוד.

באומן בשיכון ותיקים

"פורום שיכון ותיקים" של משרד הפרסום באומן-בר ריבנאי התכנס בראשון בערב בביתו של משה גאון בעין ורד. בפורום חברים כ-30 אנשים שהיו הבסיס של המשרד. הפורום כולל אנשים שהיו חלק מהמשרד מראשיתו, עוד ב-1985 אז הוקם על-ידי יורם באומן ומיקי בר, ואנשים נוספים שהצטרפו במהלך השנים, חלקם עם כניסתם ב-1993 של השותפים הנוספים גאון ושוני ריבנאי.

פורום הוותיקים של משרד הפרסום באומן-בר ריבנאי / צילום: יחצ
פורום הוותיקים

המפגש כלל באופן טבעי שיחות על אקטואליה, חומוס ופלאפל, והקרנת מצגת תמונות. בנוסף לשותפים נצפו צוחקים: יוסי לובטון, ליאור עמית, יורם רוזנבלום, גדי אטל, גיא טולדנו, דורית גבילי ועוד.

שטנצלר והקמע

בבחירות שנערכו השבוע בחבל קטלוניה שבספרד נבחרה מפלגתו של הנשיא ארתור מאס. האם יש קשר ל"סיוע הישראלי" שקיבל? מתברר, כי בשבוע שעבר ביקר בקטלוניה יו"ר קק"ל העולמי אפי שטנצלר במסגרת טקס ברית חורשות תואמות בין קטלוניה ליער קק"ל. במהלך הטקס העניק שטנצלר למאס אצטרובל מוכסף מיערות קק"ל ואמר לו: "קבל אצטרובל זה כקמע להצלחתך".

ארתור מאס, אפי שטנצלר, ברית חורשות תואמות קטלוניה קק
ארתור מאס ואפי שטנצלר

עוד השתתפו בטקס ראש העיר של ברצלונה חוויאר טריאס, נשיא ספרד היוצא לורנס פרנקס ונציגי הקהילה היהודית בברצלונה. הקשר בין שטנצלר ומאס נוצר לאחר שהמומחים של קק"ל העבירו מהידע שצברו לאנשי המקצוע בספרד לאחר שריפת ענק שהתרחשה בקטלוניה. בקק"ל אף הנציחו את הנספים באסון על ידי נטיעת חורשה תאומה ביער יתיר בישראל.

פייג' תופס טרמפ

לארי פייג', ממייסדי גוגל, תפס לאחרונה טרמפ על אחת מסירות המפרש המהירות ביותר במפרץ סן פרנסיסקו. הסקיפר של הסירה, שגם עיצב אותה - אלן תבו - מחפש נותני חסות מעמק הסיליקון כדי לממן ניסיון לשבור את השיא בחציית האוקיאנוס השקט שהוא מתכנן לבצע בשנה הבאה. תבו וצוותו מתכננים לחצות את האוקיאנוס השקט מלוס אנג'לס להונולולו בהידרופטר - כך קוראים לכלי השייט, שהוא חצי סירה וחצי מטוס. לצורך כך עליהם לגייס 3-3.6 מיליון דולר. תבו הציע לפייג' טרמפ לאחר שבראשית החודש הודיע מייסד גוגל בעמוד שלו בגוגל פלוס שהוא מתעניין בשייט במהירות גבוהה.

בגדי הבלט של רייטבלט

ברשת סופר-פארם סיכמו את השנה החולפת ב-3 אירועים מרכזיים: ביום ראשון בבוקר נערך כנס עמיתי ומנהלי סופר-פארם במלון דיוויד אינטרקונטיננטל, שבו נכחו כל מנהלי 184 סניפי הרשת וחברי ההנהלה. במסגרת הכנס הציגה ההנהלה את הנעשה בשנה שחלפה והציבה יעדים לשנה הבאה.

את הערב בילו המנהלים והבכירים במסיבה בהאנגר 11 בנמל תל-אביב. הערב כלל הופעה של הזמר אביב גפן.

בכירי סופר פארם באגם הברבורים, סיכום שנת 2012 / צילום: מושיק לינדבאום
בכירי סופר-פארם בהופעה

רגע השיא של הערב נרשם כאשר בכירי החברה בהם ליאור רייטבלט המנכ"ל, ניצן לביא המשנה למנכ"ל, דני לוזון סמנכ"ל הסחר ועופר לוי סמנכ"ל השיווק, עלו לבמה לבושים בבגדי בלט וביצעו קטע ריקוד סטייל אגם הברבורים.

את האירועים חתם יריד הספקים של סופר-פארם שהתקיים אתמול בבוקר בגני התערוכה, ובו הציגו הספקים למנהלים ולעמיתי הרשת את הסחורה לשנה הקרובה.

ליאון קופלר, יו"ר סופר-פארם, נכח בכל האירועים ונראה מרוצה מהחגיגות ומהחוגגים.

מה הסטטוס

Reuven Agassi בעקבות הפריימירז בליכוד: זו דמוקרטיה בהת"גלמודה". קדימה חלטוריסטים - תמשיכו להוביל אותנו לאבדון.

עוד כתבות

סונדר פיצ'אי, מנכ"ל אלפאבית וגוגל/ צילום: רויטרס, YVES HERMAN

בדרך לדאבוס: ענקיות הטכנולוגיה מנסות להשפיע על הרגולציה באירופה

בענקיות הטכנולוגיה מבינים שתוטל עליהן רגולציה, אך מנסים למתן אותה ● "רגולציה הגיונית צריכה להיות מידתית", אמר מנכ"ל גוגל סונדר פיצ'אי לקובעי מדיניות בבריסל

דונלד טראמפ נואם בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס / צילום: Denis Balibouse, רויטרס

טראמפ מגביר את הלחץ על אפל ודורש שתפתח אייפון של טרוריסט: "לא אכפת לי מהיחסים איתם"

"אפל צריכה לעזור לנו, ואני תקיף מאד בעניין הזה", אמר טראמפ בראיון לערוץ CNBC מפורום דאבוס ● מנכ"ל אפל טים קוק נחשב למי שיכול לעבוד עם טראמפ והממשל שלו באופן שחברות אחרות בעמק הסיליקון לא מצליחות

מייקל בלומברג  / צילום: רויטרס

מייק בלומברג: פירוק ענקיות הטכנולוגיה זו לא התשובה. וורן וסנדרס לא יודעים על מה הם מדברים

"לפרק דברים רק כדי להיות רעים (nasty) זו לא התשובה", טען בלומברג, "חייבים סיבה טובה והסבר לאיך זה הולך לעבוד, ואני לא שומע את זה מאף אחד"

פרויקט מחיר למשתכן ביבנה / צילום: אייל פישר

מחיר למשתכן מקשה על בעלי דירות בפריפריה למכור את דירותיהם

כך עולה מסקירת הכלכלנית הראשית של האוצר לחודש נובמבר 2019 ● הצעירים שוברים שיאי רכישת דירות, אבל במשכנתאות גבוהות; משפרי הדיור מתקשים למכור את דירות היד השנייה שלהם; ואילו המשקיעים עוסקים בעיקר במכירת דירות

מדף בקבוקי פלסטיק של קוקה קולה / צילום: תמר מצפי

קוקה-קולה: "אנשים עדיין רוצים בקבוקי פלסטיק"

ראש מחלקת הקיימות בקוקה-קולה מסרה כי החברה לא תפסיק את ייצור בקבוקי הפלסטיק החד-פעמיים ● עם זאת, קוקה-קולה, הנחשבת לאחת מיצרניות פסולת הפלסטיק הגדולות בעולם, התחייבה למחזר בקבוקי פלסטיק רבים יותר עד שנת 2030 ● האם מיחזור הוא אכן הפתרון או חלק מהבעיה?

מיכה אבני/ צילום: שלומי יוסף

נתנו לה אשראי: פנינסולה השלימה גיוס של 252 מיליון שקל

ההנפקה נסגרה במחיר של 3.6 שקלים למניה - גבוה ב-5.9% ממחיר המניה בשוק

מכוניות חדשות בנמל חיפה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

משרד האוצר מציג: כך גובים יותר מסים מפחות רכבים חדשים

המדינה קיבלה בשנה החולפת סכום עתק של כ-42.4 מיליארד שקל ממיסוי כלי רכב ● רשות המסים גבתה כ-9.8 מיליארד שקל על רכבים חדשים, למרות שהשוק התכווץ ב-5%, והנהג הישראלי העדיף לרכוש מכוניות היברידיות שהמיסוי עליהן נמוך דרמטית ● המצב ב-2020 לא צפוי להשתפר

יודפת הראל בוכריס, ד”ר בועז תדמור וד”ר ליאור פרל  / צילום: שיר חסין

הבנה קלינית ואמפתיה: חממת החדשנות של בילינסון חוגגת שנה באמזון

החממה, שנפתחה בסיוע עמותת ידידי מרכז רפואי רבין, מנוהלת ע"י הקרדיולוג ד"ר ליאור פרל, ומטרתה לאתר פתרונות טכנולוגיים לבעיות בתחום הבריאות

שופטי בית הדין הארצי לעבודה./  צילום: שלומי יוסף

החברה שהואשמה באחריות להטרדה מינית ברילוקשיין: לבטל את פסק הדין בשל "טעות עובדתית"

לטענת החברה, שחויבה לשלם רבע מיליון שקל לעובדת שהוטרדה, בעוד שבית הדין קבע כי ההטרדה בוצעה במשרדי החברה, ההטרדה בוצעה במלון אקראי מרוחק • התובעת: קביעות בית הדין תואמות את עובדות האירוע

מגדל וואן מנהטן סקוור של אקסטל / הדמיה: אתר החברה

חברת הנדל"ן הזרה אקסטל בוחנת גיוס אג"ח נוסף בת"א, לאחר שפרעה כמיליארד שקל

החברה היזמית של גארי ברנט, הפועלת בעיקר בשוק הנדל"ן של מנהטן, צפויה לגייס 200-100 מיליון דולר, כאשר האג"ח שכבר הנפיקה נסחרות בתשואה של 6.36% לאחר זינוק של 38% בשנה האחרונה

סוחר בבורסת ניו יורק / צילום: רויטרס

ה'קציצה' לא עוצרת, טסלה בעננים: האם הגיע העת לחשוש מהדובים?

מדד 500 S&P מציג רצף ימי מסחר עם תנודות נמוכות מ-1% שהוא כמעט חסר תקדים ב-50 השנים האחרונות ● בפעמיים האחרונות שהתופעה התרחשה, ב-2018-2017, אחרי תקופת השקט המדד צנח לטריטוריה דובית ● אז האם תגיע נפילה או רק "עלייה סנטימנטלית בתנודתיות"

דורון גרסטל / צילום: יח"צ

הקאמבק האינטרנטי של פריון: התייעלות ושינוי אסטרטגי שיקמו את אמון המשקיעים בחברה

מניית החברה כבר צללה ב-95% מהשיא, על רקע הרעה בתוצאותיה ומאבק שליטה בין בעלי המניות, אולם מינוי דורון גרסטל למנכ"ל, ההתייעלות שהוביל וכניסה אסטרטגית לשוק ניתוח קמפיינים דיגיטליים שיקמו את אמון המשקיעים

תושבי סין עם מסיכות פנים / צילום: Koki Kataoka, רויטרס

סין סוגרת לחלוטין את אזור ווהאן בו התפרץ וירוס הריאות המסתורי

העיר ווהאן, בה התפרץ וירוס הריאות המסתורי "קורונה", נסגרה לחלוטין על ידי הרשויות בסין ● כל תנועת התחבורה הציבורית נעצרה ותושבי העיר התבקשו לא לעזוב

מנור וכפיר גינדי/צילום: צילום: דן שטרן

רגע לפני מחיקתה מהמסחר ובעזרת האחים גינדי: קאנומד גייסה כ-27 מיליון שקל בדיסקאונט של 40%

בעלי מניות בביופארם שהשקיעו 3 מיליון שקל יקבלו כ-13% מהון החברה ● ביופארם תמוזג לקאנומד תמורת 50% מהמניות, ולאחר המיזוג יחזיקו בעלי ביופארם - האחים גינדי וחגית ויינשטוק ודודו זהבי - בכ-57% מהחברה הממוזגת

איציק אברכהן / צילום: איל יצהר

שופרסל מתמודדת במכרז להפעלת הקנטינות של שירות בתי הסוהר

רשת המזון מבקשת מהספקים שלה הנחות גדולות על מוצרים, כדי לשפר את הצעתה

הסערה מתקרבת, נמל תל אביב    / צילום: דימה

השירות המטאורולוגי מסכם: כמה גשם ירד בתקופה האחרונה?

ברוב אזורי הארץ כמויות הגשם מתחילת העונה עולות על הממוצע הרב שנתי לתקופה המקבילה, בחלק מהם במידה ניכרת - פי 1.5 ויותר

אדם שיף, התובע המרכזי באימפיצ'מנט של דונלד טראמפ / צילום: U.S. Senate TV, רויטרס

"אי אפשר להעניש את טראמפ בקלפי, כי גם טוהר הבחירות בספק"

בפנייה נרגשת לסנטורים קרא הציר אדם שיף, התובע הראשי מטעם בית-הנבחרים: "האמת תצא לאור... יהיו אימיילים חדשים, עדים חדשים... אתם רוצים לדעת את האמת כולה?" ● הכריז: דפוס ההתנהלות של טראמפ הוא לבקש ממדינות זרות להתערב בבחירות בארה"ב – רוסיה, סין ואוקראינה

תביעה, אילוסטרציה \ צילום: שאטרסטוק

פשרה: נקסטום תשלם 600 אלף שקל למשרד הביטחון במסגרת תביעה אזרחית

לפי התביעה, נקסטום וחברות נוספות - בשיתוף-פעולה עם יעקב כראדי, ששימש כראש תחום אמל"ח תקשוב בפיקוד צפון - הציגו מצגי-שווא למשרד הביטחון ולגורמי צה"ל, לפיו סיפקו שירותים ועבודות שהוזמנו, למרות שבפועל לא עשו כן

הבורסה בתל אביב/ צילום: שלומי יוסף

הבורסה ננעלה בעליות: מדד ת"א 35 ברמת שיא כל הזמנים, שיכון ובינוי טסה ב-8.5%

שפיר זכתה במכרז ענק להקמת מרכז ההספקה של צה"ל, יחד עם אוריין שמנייתה טסה ביותר מ-40% ● שפיר הנדסה זינקה ביותר מ-11%, פריון קפצה ב-6.6%

סניף של סופר פארם / צילום: יח"צ

רוצה להיות אמזון: סופר פארם מקימה פלטפורמת מכירות

הרשת מחפשת מנועי צמיחה חדשים לאור התחרות המחריפה בענף בישראל ● סופר פארם כבר החלה לגייס עובדים למיזם ותגייס מוכרים מהעולם ● המודל דומה לזה של אמזון, שיותר מ-60% ממכירותיה הן של צדדים שלישיים