גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

השיחה: מדרימים לוועידת הקניונים

מי נסעו עד אילת בשביל לדבר על מצב הקניונים ורשתות השיווק? ■ מי הגיעו להשקת ספרו של עו"ד דן שינמן? ■ וגם: למה עלה יעקב טננבאום על סוס?

מדרימים לוועידת הקניונים כל המי ומי בענפי הקניונים והרשתות בישראל ועוד רבים, כ-700 איש, ירדו למלון הרודס באילת לוועידת הקניונים השנתית שיזם, זו השנה השביעית ברציפות, מנכ"ל קניון גן העיר, דדי ריזל.

פאר נדיר, דדי ריזל, הראל ויזל, ועידת הקניונים השנתית / צילום: איציק בירן
פאר נדיר, דדי ריזל והראל ויזל

הוועידה נפתחה אתמול (א') בשעות הצהריים בקוקטייל חגיגי שבסיומו החלו הרצאות, פאנלים ומושבים שעסקו בין היתר במצב הביטחוני והשפעתו על הקניונים ורשתות השיווק בישראל. היו שם: יו"רית עופר השקעות ליאורה עופר; מנכ"ל עופר השקעות אבי לוי; הראל ויזל מבעלי פוקס; יאיר מלכה הבעלים של רשת קפה גרג; קובי חקק הבעלים של רולדין; סולי סקאל מבעלי קבוצת סקאל; אבי שומר מנכ"ל צומת ספרים; יעקב הלפרין מנכ"ל אופטיקה הלפרין; משה רוזנבלום מנכ"ל מליסרון; פאר נדיר מנכ"ל קניוני עזריאלי; ארנון תורן מנכ"ל מרכז עזריאלי; רוני ורטהיימר; משה גולברי; רונן אשכנזי מנכ"ל גזית ישראל; איתן בר זאב מנכ"ל ביג מרכזי קניות; סרג' דרעי מנכ"ל רנואר; רמי לוי הבעלים של רמי לוי שיווק השקמה; אלי להב; גלעד אלמוג מבעלי רשת קפה גרג; יוסי גביזון הבעלים של הודיס וטופ טן; ג'וי שוובל הבעלים של קבוצת זארה ישראל ועוד.

יאיר מלכה, רמי לוי, ועידת הקניונים השנתית / צילום: איציק בירן
יאיר מלכה ורמי לוי

בתגובה לטענות הרשתות כי קניון עזריאלי עכו וקניון עזריאלי קריית אתא, לא עובדים, אמר נדיר, כי הקבוצה מודעת למצב עושה כל שניתן כדי לשפר וכי לכל קניון לוקח זמן עד שהוא נבנה, בטח ובטח כשהמצב הכלכלי קשה. צביקה לוינסון, מנכ"ל רשת דפנה לוינסון, הכריז בוועידה על הקמת התארגנות של הרשתות הבינוניות והקטנות שתפעל במקביל להתארגנות של הרשתות הגדולות ש"לא סופרות אותם" לדבריו. ויזל המליץ לרשתות לא למהר ולחתום על חוזים בקניונים אך גם אמר כי רשת שמבקשת הנחות בכל הקניונים - מקומה אינו בקניונים. והמבין יבין.

אילנית חיות

המשפט והנפש של שינמן

עו"ד דן שינמן, מבכירי עורכי הדין בישראל ומייסד משרד שינמן-נגב-ניב המתמחה בצווארון לבן, השיק בשישי בבוקר את ספרו החדש "בין הקטבים" בהוצאת כנרת זמורה ביתן. הספר הושק במסגרת יום עיון של התכנית המשולבת לתואר ראשון במשפטים ובפסיכולוגיה של המרכז הבינתחומי הרצליה. המנחה משה גורלי פתח את האירוע בקריאת חלקים ממכתב אותו כתב שר המשפטים יעקב נאמן על הספר.

אהרון ברק, דן שינמן, השקת הספר
אהרון ברק ודן שינמן

כיבדו בנוכחותם: נשיאי ביהמ"ש העליון לשעבר אהרון ברק ומאיר שמגר; שופטי ביהמ"ש העליון דפנה ברק ארז וחנן מלצר - שגם השתתף בפאנל מיוחד בנושא "אחריות משפטית אל מול הפרעות נפשיות"; שופטי ביהמ"ש העליון לשעבר יעקב קדמי ותאודור אור; נשיאת ביהמ"ש המחוזי מרכז הילה גרסטל; שר המשפטים לשעבר דניאל פרידמן; אנשי העסקים גד זאבי וגד פרופר; מייסד המרכז הבינתחומי פרופ' אוריאל רייכמן; פרופ' נילי כהן; פרופ' יוסי גרוס; עורכי הדין אלי זהר, פיני רובין, דוד ליבאי, נבות תל צור, דורי קלגסבלד ושותפותיו של שינמן במשרדו: עורכות הדין נוית נגב ואיריס ניב-סבאג.

מאור ממשיכה לתת סיכוי

לערב גאלה של עמותת "ילדים בסיכוי" שהתקיים במוצ"ש הגיעו רבים מהקהילה העסקית במטרה לתמוך באלפי ילדים, שהוצאו מביתם על-ידי רשויות הרווחה וחיים ב-80 פנימיות ברחבי הארץ.

ראם עמינח, יהושע מאור, ירון בראון, גליה מאור, רקפת רוסק, עמותת
ראם עמינח, יהושוע מאור, ירון בראון, גליה מאור ורקפת רוסק

נענו להזמנתה של גליה מאור, יו"רית חוג הידידים של "ילדים בסיכוי" והוכיחו חברות גם לאחר שסיימה את תפקידה כמנכ"לית בנק לאומי: בעלה של היו"רית יהושוע מאור, רקפת רוסק עמינח ובעלה ראם, רמי ויהודית נוסבאום, יונתן ועירית קולבר, דני וסיגל בר-און, יאיר המבורגר, יואב הורוביץ, חמי פרס, אורלי ורון לובש, מיכה גייגר, ניר גלעד, עמי וליזיקה שגיא ועוד.

זהו ביקור שאחרי מלחמה

בעקבות סיום מבצע "עמוד ענן", הגיעה למרכז הפיתוח של חברת ECI ביישוב הדרומי עומר, משלחת מטעמו של המדען הראשי במשרד התמ"ת. במשך כל תקופת הלחימה בעזה היה מרכז הפיתוח תחת התראות נפילת טילים וכ-200 עובדי המרכז שהו זמן רב באזורים הממוגנים. מרכז הפיתוח של החברה הוקם בסיוע ובתמיכה של משרד המדען הראשי ובעקבות המבצע הצבאי החליטו המדען הראשי, אבי חסון, וצוותו לבדוק מה שלום הבייבי שלהם. חסון סייר במרכז הפיתוח ונחשף לכל הפרויקטים שמפתחת החברה. דריל אדוארדס, מנכ"ל ECI, הודה לחסון על הביקור ועל התמיכה המאפשרת לדבריו, לחברה להמשיך ולהתמודד בהצלחה מול התחרות הקשה. ראש מועצת עומר, פיני בדש, השתתף גם הוא בביקור.

15 סינים עם חשבון גדול

משלחת אנשי עסקים בכירים מסין הכוללת 15 מיליארדרים, וראשי חברות מובילות הגיעו ביום חמישי לביקור בארץ. הסיור נעשה ביוזמת בית השקעות קוקירמן וקרן קטליסט, בשיתוף משרד החוץ הישראלי. אתמול נערך בהילטון תל-אביב אירוע עסקי בהשתתפות המשלחת הסינית ונציגי חברות ישראליות נבחרות. ראש המשלחת הסינית, איל הנדל"ן רוני צ'אן, יו"ר קבוצת Hang Lun, סיפר לבאי האירוע על החוויה הישראלית שלו.

נאדין לאטי דוביאור, רוני צ'אן, אדי קוקירמן, אירוח 15 מיליארדרים סינים / צילום: קיפודכין
נדין לאטי דוביאור, רוני צ'אן ואדי קוקירמן

בין המשתתפים: אדי קוקירמן יו"ר בית השקעות קוקירמן; נדין לאטי דוביאור מנכ"לית הפרויקט בקוקירמן; יאיר שמיר שותף מנהל בקרן קטליסט; אירית בן-אבא סמנכ"לית כלכלה במשרד החוץ; שאול זינגר ממחברי הספר Start-up Nation; גדי לסין נשיא ומנכ"ל שטראוס; ארז ויגודמן נשיא ומנכ"ל מכתשים אגן; זיו אבירם נשיא ומנכ"ל Mobileye; ארז אלרואי מנכ"ל משותף בשח"ל; עפר אלקיים מנכ"ל DSPG ועוד. בין ההרצאות בלטה זו של פרופ' דן שכטמן, זוכה פרס נובל בכימיה לשנת 2011.

טננבאום על הסוס

מנכ"ל בנק מרכנתיל, יעקב טננבאום, ציין את פרסום הדוחות הכספיים הטובים של הבנק ביום גיבוש מיוחד לעובדי לשכת המנכ"ל ולעובדי מטה החטיבה הקמעונאית. בחמישי עם בוקר יצאו משתתפי הגיבושון באוטובוס לצפון, ביקרו בחוות ורד הגליל ונהנו מטיול מודרך בראש פינה. לאחר מכן, התפצלו העובדים בין אטרקציות שונות: חובבי הספורט האתגרי, בהובלת טננבאום ומנהל החטיבה לבנקאות קמעונאית, אלון בירון, יצאו לרכיבה על סוסים.

יעקב טננבאום, יום גיבוש בנק מרכנתיל / צילום: שחר אביטן
יעקב טננבאום

אוהבי הספורט המוטורי התנסו בנסיעה בריינג'רים (טרקטורון לשלושה אנשים). ואלה שמעדיפים פינוק ומנוחה נהנו מחוויית ספא מפנקת. את היום קינחו כולם בארוחה במסעדת "רוברג" במושב יובלים ובהרמת כוסית להמשך ההצלחה.

עוד כתבות

רמי לוי / צילום: שלומי יוסף

רמי לוי הופך לזכיין של דואר ישראל: פותח לראשונה דואר בתוך חנות של הרשת

דואר ישראל מרחיבה את מערך שיתופי-הפעולה הקמעונאיים שלה ותפתח סניף בתוך רשת רמי לוי

מזוודת מזומנים /  צילומים: יוסי כהן, shutterstock. עיבוד: טלי בוגדנובסקי

השופטת איימה במאסר מיידי, והקנס שולם במזוודת מזומנים

עבריין מורשע סירב במשך שנים לשלם קנס של 850 אלף שקל שהטיל עליו בית המשפט ● מיד לאחר האיום של השופטת במאסר הוא מצא את הכסף: למחרת הגיע אחיו לסניף דואר עם מזוודה ובה 850 אלף שקל במזומן

נעמה יששכר עם אמא שלה יפה ישככר, שרה ובנימין נתניהו / צילום: קובי גדעון, לע"מ

דעה - על לשון הרע ופילים לבנים: מי קובע עבורכם את עולם התודעה שלכם

כשמספרים לנו משהו על מישהו, גם אם לא נאמין לזה, תמיד נשאל את עצמנו אם אולי בכל זאת יש לפחות חלק קטן של אמת במה שעכשיו סיפרו לנו ● ואם כולם מדברים על נערה שנמצאת בכלא הרוסי, ולא על נערה אחרת שכמעט נרצחה מסלע שזרקו עליה פלסטינים, אז הנה מישהו קבע עבורכם את עולם התודעה שלכם

אורי פדרמן - בעלים של קפה לנדוור  / צילום: איל יצהר, גלובס

אחרי 13 שנה: קפה לנדוור נפרדת מאסם-נסטלה ותופץ ע"י שסטוביץ

ל"גלובס" נודע כי מוצרי הקפה של לנדוור יעברו בהדרגה להפצת שסטוביץ • לפי הערכות, פעילות זו צפויה להביא לשסטוביץ תוספת למחזור של כ-5 מיליון שקל בשנה

חברות מוצרי החשמל מעלות מחירים / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי , גלובס

אפקט הקורונה: חברות מוצרי החשמל מנצלות את המומנטום ומעלות מחירים

בתוך שבוע נרשם גל עליות במחירי מוצרי החשמל בקרב ארבע חברות - אלקטרה, טורנדו, ברימאג וניופאן – אשר נע בשיעור של בין 3% ל-14% במחיר לקמעונאי ● הצעד הזה מתרחש על אף שעדיין קיימת בישראל סחורה שהגיעה לארץ טרום המשבר

הובלת מכולות מסין לקליפורניה / צילום: רויטרס

משבר הקורונה הוא “מהחמורים שידע ענף הספנות בעשור האחרון”

האטת הכלכלה הסינית מביאה להשעיית עשרות קווים ימיים ומעכבת את קצב הבנייה של אוניות חדשות

 

 

השופט מגן אלטוביה / צילום: בירן בוצ'צ'ו

רשות המסים תשלם לנישום הוצאות חסרות תקדים של 290 אלף שקל

זאת לאחר שבית המשפט קבע כי הרשות ניסתה להתנער מהסכם שומה שערכה עם אותו נישום ולחייבו, שלא בצדק, במס בהיקף כ-30 מיליון שקל

עובדי משרד החוץ מצביעים בהונג קונג עם מסיכות / צילום: דוברות משרד החוץ

בצל הקורונה: החלה ההצבעה בנציגויות חו"ל - עם מסיכות

בסין ישנם כ-160 ישראלים בעלי זכות בחירה, אבל רק כ-20 מהם נמצאים היום במדינה ● במהלך היממה הקרובה יצביעו כ-5,200 ישראלים בעלי זכות בחירה ב-77 מדינות

בנימין נתניהו / צילום: איל יצהר, גלובס

אנשי עסקים בכירים פנו לח"כים: "לא לאפשר לנאשם נתניהו לקבל מנדט לשלוט"

120 אנשי עסקים מוכרים פנו היום במכתב ל-120 חברי הכנסת בבקשה שלא לאפשר לרה"מ נתניהו, הנאשם בעבירות חמורות, להקים את הממשלה הבאה ● "כשם שלא יעלה על דעתנו למנות נאשם בעבירות כאלה לתפקיד במוסד חינוכי - כך גם אין להטיל עליו להקים ממשלה"

מתוך התוכנית "בואו לאכול איתי" / צילום: מתוך יוטיוב

ב"כאן" מקדמים שיתוף-פעולה עם נטפליקס. לא כולם מרוצים

ל"גלובס" נודע כי תאגיד השידור הציבורי פועל להעלות את התכנים שלו על הפלטפורמה של נטפליקס ● אם המהלך ייצא לפועל, התאגיד לא יקבל תשלום ● מפיקי הטלוויזיה זועמים: "הפרת הסכמי זכויות יוצרים"

תומר וינגרטן  / צילום: סנטינל וואן

חד קרן חדש: חברת הסייבר סנטינל וואן גייסה 200 מיליון דולר בהובלת אינסייט

סבב שני בתוך 9 חודשים הקפיץ את היקף הגיוסים של סנטינל וואן ל-430 מיליון דולר ● החברה פועלת בתחום של אבטחת נקודות קצה

איפה עובר הגבול בין תכנון לגיטימי לבין העלמה של מיסי מקרקעין? / איור: גיל ג'יבלי, גלובס

העברת דירה לסבתא והסכם גירושים פיקטיבי: מתי תכנון מס הופך לתחמון

מסי הנדל"ן הגבוהים יצרו שפע של תכנוני מס, שהנפוצים שבהם הם העברת דירה במתנה לבן משפחה, הורה או ילד, או רישום דירה על שם הילדים ● אבל נראה כי הפסיקות האחרונות של בתי המשפט מבשרות על מגמת הקשחה כלפי המתכננים ● מה אומרים המומחים?

פרויקט הקמת תחנת כוח הידרו־אלקטרית על־ידי AES. הגדול ביותר בצ’ילה / צילום: IVAN ALVARADO, רויטרס

במרכז אמריקה עדיין נותר ערך בשוק האג"ח

למשקיעים שמחפשים היכן עדיין ניתן למצוא ערך בשוק האג"ח, מומלץ לשים לב לחברות במרכז אמריקה, למשל AES Gener, חברת האנרגיה הצ'יליאנית, שמשקיעה מאמץ רב להפוך לירוקה יותר ונהנית מפיזור גיאוגרפי ומינוף נמוך

שלטי השכרה ומכירה בבניין בחדרה  / צילום:  תמר מצפי

הורשע עו"ד שהעלים הכנסות בסך 1.7 מיליון שקל מהשכרת שמונה דירות

ביהמ"ש קבע כי "עו"ד שמואל אריאלי העלים את ההכנסות מהשכרת הדירות במרמה, תוך שימוש פסול בפרטיהם של קרובי משפחתו, כדי לפטור עצמו מהצורך לדווח על הכנסותיו ולשלם מסים כדין" ● "הנאשם עשה שימוש יצירתי במיוחד – אם להשתמש במילים עדינות – בידע המשפטי שברשותו"

מטוס הרטרו של אל על / יחצ אל על

"אל על בונה על תמיכה ממשלתית בעקבות משבר הקורונה"

בכיר באל על ל"גלובס": "אנו מברכים על היוזמה של שר התחבורה לסייע לחברות התעופה הישראליות. אנחנו חושבים שזה נכון בעת הזו מול האתגר הזה שמשלב כוח עליון והחלטות של המדינה שמשפיעות עלינו"

אהוד ברק / איל יצהר

אינטרקיור מגדילה כושר יצור: תקצור צמחים ראשונים במסגרת הסכם עם חוות הקנאביס בגן שמואל

מאינטרקיור נמסר כי החווה כבר קיבלה אישור לגידול קנאביס מיחידת הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות

ויצמן שירי / צילום: תמר מצפי

ויצמן שירי ביטל את רכישת נקסט ג'ן "לאור נסיבות אישיות"

לפי ההסכם מנובמבר האחרון, התוכנית הייתה לרכוש 40% ממניות החברה תמורת 4 מיליון שקל, ולמכור לה פעילות נדל"ן וקנאביס שבבעלות שירי

משה מזרחי, אינמוד / צילום: איל יצהר, גלובס

הכנסות שנתיות של 156 מיליון דולר לאינמוד שכבר שווה 1.4 מיליארד דולר

חברת האסתטיקה הרפואית רשמה ברבעון הרביעי הכנסות של 47 מיליון דולר, גידול של 63% לעומת התקופה המקבילה ● החברה משיקה שני מוצרים חדשים וחוזה צמיחה נוספת של 20-25% ב-2020

שאול אלוביץ' / צילום ארכיון: יוסי כהן

החלטה גורלית של שאול אלוביץ': מוותר על השימוע בתיק בזק

ל"גלובס" נודע כי אלוביץ' החליט לוותר על זכותו להליך שימוע בפני פרקליטות מיסוי וכלכלה ב"תיק בזק השני" - פרשת המרמה בבזק ● המשמעות: ייאלץ להתמודד כנאשם במקביל עם שני משפטים פליליים – תיק 4000 ותיק בזק

צביקה בארינבוים / צילום: ניצן חרמוני

עוד תפנית בעלילה: סומוטו מוכרת לצביקה בארינבוים את פעילות הפצת האפליקציות שלה בכ-34 מיליון דולר

בארינבוים יעביר 10 מיליון דולר עם השלמת העסקה, ובנוסף תקבל סומוטו באופן מדורג אחוזים מהרווח התזרימי הנקי במשך שלוש שנים מתחילת השנה