מנכ"ל הולנדיה: "אם לא הייתי נשוי, הייתי מציע למירי מסיקה"

דרינק עם מנכ"ל הולנדיה, אבי ברססט, שמעדיף דווקא לישון בשטח ■ בשיחה עם ניר קיפניס, הוא מדבר על תחביביו ועל הקשר בין ברק אובמה למכירת מזרנים

יש משהו מאוד נעים במפגש עם אבי ברססט. 150 ימים בשנה שבהם הוא שוהה בחו"ל לרגל עסקיו, לא שינו מאום בבחור שגדל במושב בדרום (אורות) ומתגורר בסמוך, במושב אחר (אמונים), עד עצם היום הזה. את הפגישה הוא קובע איתי אצל ניר צוק בקורדיליה, מה שכבר מוסיף לו נקודות. מאחר שאין זה מדור ביקורת מסעדות, לא אתייחס לאוכל, אלא לשף: צוק הוא אחד האנשים החביבים בסצנה, איש שעושה אוכל באהבה גדולה. ברססט, חבר ילדות של משפחת צוק מהמושב הסמוך, שותה ג'ין עם טוניק, למרות שהמשקה שלו הוא דווקא ויסקי. אני מבקש אוזו וצוק נעלם לרגע וחוזר עם "ג'ארה" של ארבעה ליטר אוזו, "מהסוג שהייתי קונה בכל כמה ימים כשגרתי ביוון", אני מציין.

"כל כמה ימים? סחתיין", אומר ברססט ועם ההבנה הנעימה הזאת בינינו, אנחנו מתחילים לדבר תרבות.

ברססט אוהב מאוד לקרוא, גם ספרות יפה בסגנון קליל, אבל גם ספרות מקצועית וספרי ניהול. בתחום הקליל של הספרות היפה הוא מציין את האחרון של רם אורן "ילד אחד יותר מדי" שבדיוק סיים לקרוא.

- ובין ספרי הניהול?

"שמע סיפור: הייתי בדרך לכנס חשוב בארצות-הברית. לקראת הכנס הכינה לי אחותי רותי, אלופת המצגות, מצגת מפורטת שאיתה הייתי אמור להרצות בכנס. מאחר שמדובר באנגלית, ערכתי לא מעט חזרות בבית מול המראה כדי לוודא שאני שולט בטקסט ובמצגת.

"לפני הטיסה קיבלתי מגיל פרץ את הספר 'הסודות של אובמה'. קראתי את הספר בטיסה והחלטתי שאני הופך את כל המצגת. נחתתי בארצות-הברית, התיישבתי במלון עם המחשב והכנתי את הכול מחדש".

- וזה הצליח?

"אתה לא מבין עד כמה! פתחתי את ההרצאה בכך שאמרתי להם שראינו מספיק נתונים יבשים ושאני רוצה לחסוך מהם את הגרפים והמספרים. שאלתי אותם מי החליט שמיטה מיועדת לשינה או לסקס כמו שמקובל לחשוב. שהרי אני ישן טוב מאוד גם מחוץ למיטה - והראיתי להם תמונה שלי מטיול בשטח, ישן בשק שינה על מזרן, ואת הסקס שלי אני מעדיף במטבח - ושלפתי את הטלפון הנייד, כדי שמי שרוצה - שיתקשר לאשתי ויראה שאני לא משקר.

"ככה פתחתי את ההרצאה. כעבור זמן מה הגעתי עם כמה מנהלים שלי לווגאס. אנחנו עולים במעלית ואז פונה אליי מישהו שכנראה נכח בהרצאה ההיא ושואל: 'מיסטר ברססט, האו איז דה סקס אין דה קיצ'ן?', אז כנראה שלפחות מסר אחד הצלחתי להעביר".

- סנוב, באילת כבר היית?

עם כל הכבוד לספרים ולנסיעות המרובות לחו"ל, מה שברססט אוהב יותר מכל הוא טיולים בארץ. יש לו ג'יפ מסוג "סופה", ממש הארד-קור של טיולי שטח, והוא מקפיד לנסוע לטייל ברחבי ישראל.

"בפעם הראשונה שבה רציתי לנסוע לחו"ל, אבא שלי הודיע לי שאני לא עוזב את הארץ עד שלא אכיר כל פינה בה, לפני שירשה לי לטוס למקומות אחרים", מסביר ברססט את גרסת אביו, יצחק ברססט (חקלאי שהיה הראשון לגדל ארטישוק בישראל והפך בעל כורחו לסוחר, בגלל בעיות גב), לסלוגן "סנוב, באילת כבר היית?".

- ומה עם קצת חדוות רביצה? איך אתה למשל עם טלוויזיה?

"רואה עם המשפחה. מאחר שהבילוי הכי נעים לי הוא בחברת אשתי והבנות (אשתו של ברססט היא אחות בבית-החולים תל-השומר נ.ק), אנחנו מחלקים את הפעילות המשפחתית חצי בחצי: אם אני בוחר מה עושים, אנחנו נוסעים לפיקניק. אם אשתי מחליטה, אנחנו מתכנסים כולנו מתחת לכירבולית בסלון ורואים טלוויזיה".

- מה רואים?

"את רב תוכניות הריאליטי: מאסטר שף, דה ווייס ולאחרונה את זאת עם הילדים ששרים, נו, בית ספר למוזיקה".

- ואתה אוהב את זה?

"האמת אני שונא את זה. ממש סובל. אבל אני אוהב להיות עם המשפחה, אז אני סובל בשקט".

- ומה עם מוזיקה?

"אני מאוד אוהב מוזיקה. מעריץ של מירי מסיקה. מת עליה כזמרת וכאישה. אוהב גם את הקול שלה וגם את איך שהיא נראית. אם לא הייתי נשוי, הייתי מציע לה להתחתן איתי. אשתי יודעת".

- וחוץ ממירי מסיקה?

"בעיקר מוזיקה ישראלית, למשל גידי גוב שמאוד אהוב עליי. יחד עם זאת, אין לי בעיה לטוס עם הבת שלי לראות את 'קולדפליי' בלונדון או את מדונה בטיימס סקוור".

מאסטר שף הולנדיה

בתקופה האחרונה גילה ברססט את חדוות הריצה. אחרי שנים שבהן נמנע מפעילות גופנית, הוא רץ כמעט בכל יום "בין ארבעה לעשרה קילומטרים, גם כשאני בחו"ל. זה כיף גדול לרוץ בחוץ. בזכות הריצה הורדתי גם 13 קילו".

בכלל נדמה שברגע שברססט נדלק על משהו, הוא מאמץ אותו אל ליבו בחום. הדוגמה הטובה ביותר מגיעה דווקא מתחום פעילותו העסקית, עם מרכז ההרכבה שהקים דווקא בשדרות, שממנו הוא מייצא את מוצריו ללא מעט מדינות בעולם: "כשביבי היה עוד שר אוצר, הוא שאל אותי פעם למה כל-כך חשוב לי לייצר. אמרתי לו שכשהייתי צעיר, לימדו אותי שצריך להביא דולרים למדינה".

אפרופו מדינה, ברססט פעיל גם בעמותת "אנו"ש" שיושבת הראש שלה היא צופית גרנט.

ברססט: "במהלך יום כיף שעשינו להם באשקלון, התברר שהם לא יודעים מה זה סושי, אז ארגנתי 'מאסטר שף הולנדיה', סדנה להכנת סושי. היה כיף לעמוד מהצד ולהסתכל. אומרים שאם יש לך מה לתת, אתה איש עשיר, אז על-פי זה אין לי מה להתלונן".

אבי ברססט

תפקיד: מנכ"ל "הולנדיה"

מצב משפחתי: נשוי שתי בנות (12, 17)

מגורים: מושב אמונים

עוד משהו: את השם "הולנדיה" טבע אביו, אחרי שבביקור בשגרירות ההולנדית לשם הוצאת רישיון ייבוא, נשאל לשם החברה. הוא הרים את הראש, ראה שלט שהיה כתוב עליו "הולנדיה" והודיע לפקיד שזה שם החברה שלו

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988