גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

עתיד הניהול: האם ההיררכיה הארגונית חולפת מהעולם?

מה מחליף ויחליף את המבנה הארגוני הקלאסי של תאגידי ענק עם אלפי עובדים והיררכיה קפדנית? הצצה לשלוש גישות מהפכניות של מובילי דיעה עולמיים בתחום הניהול

ג'ק וולש, המנכ"ל האגדי של GE, המליץ למנהלי חברות: "בצעו שינוי - לפני שתיאלצו לבצעו!" שינוי ארגוני נרחב מעורר חרדה אצל מנהלים רבים, ובצדק. תמיד יהיו בארגון מי שיתנגדו לשינוי בשל שמרנות, אי הבנת השינוי, אי הסכמה עימו, או אינטרסים פוליטיים. עם זאת, לחלק מהמנהלים לא יהיה עתיד הקרוב מנוס משינוי.

המבנה הארגוני הקלאסי (ז"ל)

במאה ה-20 נוצרו תאגידי ענק שגודלם הקנה להם שני יתרונות בולטים. הראשון: הון רב להשקעה. למשל, בפיתוח מוצרים חדשים (ראה תעשיית התרופות) או בבניית מותגים עולמיים (למשל, במוצרי צריכה). היתרון שני: הקטנת עלויות בזכות רכש מאסיבי במחיר מוזל (לדוגמה, Wal-Mart) והקמת פסי ייצור יעילים (כגון יצרני רכב יפנים).

הצורך לסנכרן בין אלפי עובדים בחברות גדולות היווה אתגר מורכב. הפיתרון הניהולי הנפוץ, שתרם ליעילות תפעולית מירבית, היה מבנה ארגוני היררכי, מוטת שליטה מוגדרת לכל מנהל, סמכויות החלטה ברורות ותהליכי עבודה מובנים.

גישה זה הוכיחה את עצמה כיעילה פעמים רבות. אך העשור האחרון הביא שינויים דרמטיים: טלפונים ניידים חכמים וחזקים, בצירוף חנויות אפליקציות זמינות למפתחים, הפכו את העולם הדיגיטלי לנגיש לכל אחד ובכל עת; רשתות חברתיות שינו מהיסוד את השיח בין חברות ללקוחות; עלויות בניית מוצר חדש הפכו לנמוכות מאי פעם בזכות הענן, קוד פתוח, ועולם שטוח. כל אלה מועצמים על ידי קצב שינויים מהיר: חברות משגשגות- ונופלות - בזמן קצר מאי פעם (ראו Zynga וכן OMGPOP, שנרכשה על ידה).

בהתאם לכך, ארגונים מובילים מהדור החדש מאופיינים בגמישות, יצירתיות ויכולת לבצע שינוי אסטרטגי מהיר. הם מקדשים יצירתיות, חדשנות, שיתוף פעולה בין יחידות שונות, והעצמה אמיתית של עובדים בכל הדרגים. Google ורשת הקמעונות Whole Foods הן דוגמאות מצוינות לחברות שנבנו כך.

הצורך בחשיבה שונה

עבור תאגידים רבים, מבנה ארגוני מהדור הישן, הממוקד ביעילות תפעולית, אינו מתאים עוד. גודל אינו עוד ערובה ליתרון תחרותי, והיררכיה שמרנית פוגעת בגמישות. לדוגמה, יצרנית הבלקברי RIM אשר חרף מאמציה לא הצליחה להגיב במועד לפגיעה האנושה בנתח השוק שלה. אם כך, איך על מנהלי חברות גדולות להגיב לשינויים סביבם?

התגובה האוטומטית בארגונים רבים היא לנסות להשתפר כמו בעבר. איך אמרו הגששים? "מה שעשינו ב- 48'". ובמקרה שלנו: ייעול תהליכי עבודה (אוטומציה, ביטול שלבים בתהליך, מיקור חוץ, וכדומה); השטחת היררכיות ארגוניות והאצלת סמכויות; ויצירת פונקציות לסנכרון פעילות רכש, תפעול, וכו'.

אך טכניקות אלה לא מתאימות עוד לקצב המהיר של ימינו. במקרים רבים נחוצה הפיכה בתפישה הניהולית. נמחיש זאת על ידי שלוש גישות מהפכניות של מובילי דיעה עולמיים בתחום הניהול.

גישה ראשונה: מבנים ארגוניים נפרדים

פרופ' כריסטנסן, מחבר "דילמת החדשן", תיאר 'חדשנות משבשת': שחקנית חדשה עם מוצר חלש ומחיר נמוך, נכנסת לשוק קיים. מוביל השוק מתעלם ממנה, מאחר שהיא קטנה ורחוקה מלענות על דרישות האיכות של הלקוחות הותיקים. בהמשך הוא מופתע לגלות שהמתחרה החדשה והרעבה משתפרת במהירות, מוצריה עוקפים את שלו, והוא מפסיד לה נתחי שוק גדולים. או אז הוא עושה מאמץ בהול להגיב, ומגלה באיחור שהוא אמנם ערוך ליעילות תפעולית, אך לא בנוי לשינויים גדולים ומהירים. התוצאה: המלך מת, יחי המלכה החדשה.

בעבר, חדשנות משבשת הייתה נדירה יחסית. אך כיום גדלו האיומים על מובילי שוק רבים. מוביל שוק שמזהה חדשנות משבשת חייב להיערך לתגובה. אם הוא יציע מוצר מתחרה חדש הפונה בתחילה לשוק קטן מאוד, או אם נחוצים לו תהליכי עבודה שונים מהותית מהקיימים - לא כל שכן תרבות ארגונית שונה מהנוכחית - יש צורך עבורו בארגון עצמאי ונבדל מהוותיק. כך, למשל במקרה של Dow Corning, יצרנית מוצרי סיליקון מתקדמים ללקוחות עסקיים. כאשר הבינה שיש לקוחות הזקוקים למוצרים רבים וזולים, ללא התאמה אישית, היא הקימה פעילות ארגונית נפרדת - Xiameter.

גישה שנייה: שתי מערכות מקבילות ומתממשקות

פרופ' קוטר, שהציג בספרו "להוביל לשינוי" 8 שלבים הדרגתיים לניהול שינוי, הסיק לאחרונה שהמתודולוגיה שלו לא מתאימה עוד לקצב המהיר של ימינו. הצעתו החדשה היא לשמר את ההיררכיה הארגונית המקובלת לשם ניהול שוטף, ובמקביל להקים בעת הצורך מערכת ארגונית גמישה, דמוית רשת, שתתאפיין בזריזות, שיתוף פעולה בין יחידות רבות, והיעדר היררכיה. המערכת המקבילה תתבסס על התנדבות, שתתקיים לאור תחושת הדחיפות של העובדים.

קוטר לא נקב בשמות חברות שנוקטות גישה זו, כך שקשה לעקוב אחר הצלחת היישום. לטעמי, הקמת שתי מערכות מקבילות נועדה לקשיים רבים מדי. סמכויות החלטה והקצאת משאבים, כמו גם ענייני טריטוריה ואגו, עלולים לטרפד זאת במהירות.

גישה שלישית: ביטול ההיררכיה הארגונית

פרופ' גארי האמל שטח בספרו "עתיד הניהול" תפיסת עולם מהפכנית ולפיה 'חדשנות ניהולית' היא הדרך הטובה ביותר להשיג יתרון חדשני ארוך טווח. הכוונה, למשל, לארגונים שנבנים תוך מתן סמכויות רבות לעובדים, וללא ההיררכיה הארגונית המקובלת (לעתים, אף ללא כל מנהלים, כמו במקרה של חברת Morning Star).

אין חברות גדולות רבות שמיישמות זאת (לא כל שכן בישראל), ולמותר לציין את הקושי של חברה ותיקה שנבנתה במודל הארגוני המוכר, לעשות שינוי דרמטי ולהפוך ל'חדשנית ניהולית'. עם זאת, ישנם מקרים מוצלחים כגון Whirlpool הוותיקה שעשתה מהפך מוחלט ונולדה מחדש כסמל לחדשנות.

החשש (המוצדק) משינוי ארגוני

ציינתי לעיל את החשש הגדול של מנהלים משינויים ארגוניים. אכן, אחוז הכשלונות שלהם גבוה: תכנון רשלני, יישום לא זהיר, ועד מתנגד, מורכבות תפעולית וגורמים אחרים עלולים לטרפד את השינוי. גרוע מכל, הוא עלול להרגיז לקוחות ולפגוע ביחסים עימם.

עם זאת, ניתן לבצע שינוי ארגוני מוצלח. בעת עבודתי בגוף פיננסי מוביל לפני כמה שנים הייתי אחראי לתכנון שינוי ארגוני נרחב. השינוי התייחס הן למבנה הארגוני והן לתהליכי העבודה, ותוכנן בזהירות. הוא העמיד את אינטרס הלקוחות בראש, ואופיין בשקיפות מלאה. בזכות מנהיגות נחושה, מעורבות רבה של העובדים, ורוח גבית של הדירקטוריון, הצלחנו ליישם שינוי מוצלח, חרף הקשיים הצפויים (והבלתי צפויים) בהם נתקלנו.

ומה הייתם אתם עושים לו החברה שלכם היתה צריכה להתאים את המבנה הארגוני שלנו למציאות חדשה?

■ הכותב הוא מנכ"ל BMN! המייעצת לחברות ויזמים בנושאי אסטרטגיה, מודלים עסקיים וחדשנות.

עוד כתבות

בנימין נתניהו / צילום: דוברות הכנסת

נתניהו בשיחת ועידה בשבת עם בכירי הליכוד: מצב חירום

רה"מ התריע בפני חברי הכנסת ושרי הליכוד מפני התקדמותו של גנץ בהקמת הממשלה ● אמר לבכירי הליכוד כי בכחול לבן החליטו "להתקדם עם הקמת ממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת. אנו יודעים בוודאות שהתקבלה שם החלטה כזאת"

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

עליות בבורסה בתל אביב: פוקס מזנקת לאחר הדוחות, סקטור הקנאביס בולט בעליות

המדדים המובילים בבורסה עולים בכ-0.8% בהמשך לשיאים בוול סטריט בסוף השבוע ● סקטור הקנאביס מרכז עניין על רקע חשיפת "גלובס" כי משרד הבריאות יפרסם מחר הנחיות ליצוא קנאביס ● טבע מזנקת ב-6% על רקע החלטת ביהמ"ש באוקלהומה

יואל בר אל / צילום: איל יצהר, גלובס

"זה עולם קשה, קר ואכזר": הכירו את היזם שמלמד את רשתות השיווק מה קורה בחנויות שלהן

חברת Trax מלמדת ספקים וקמעונאיות מה מתרחש בחנויות - ממלאי המוצרים ועד אופטימיזציה של המדפים ● יואל בר־אל, מייסד-שותף, מספר ל"גלובס" על העבודה מול הקמעונאיות ועל החברה שהצליח להציל מפירוק ● האזינו לפודקאסט ההייטק "רוד שואו" 

פרנק הלוסקה מנכל אנקיאנו/ צילום: יחצ

אנקיאנו (ביוקנסל לשעבר) הפסיקה את הניסוי העיקרי

לפני כחודשיים רכשה החברה טכנולוגיה אחרת באותו התחום אך במנגנון אחר, ויש לה 23 מיליון דולר בקופה ● החברה נסחרת כעת לפי שווי של 14 מיליון דולר בלבד

קבלנים / צילום: שאטרסטוק

האם בעל זכות מזערית בקרקע יכול לגרום ליתר הבעלים לאבד אותה?

האומנם כל שותף בקרקע זכאי לדרוש פירוק שיתוף? 

 

אמזון / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

אמזון תעלה השבוע קמפיין השקה באמצעות מקאן ת"א

הקמפיין יתמקד בדיגיטל ויודיע על הגרסה העברית של האתר ועל מבצע השילוח חינם בקנייה מעל 49 דולר ● זו הפעם הראשונה שבה מעלה אמזון קמפיין מקומי בארץ

קורקינט ליאו / צילום: ליאו, יח"צ

אחרי אילת, ים המלח וירושלים: הקורקינטים השיתופיים מגיעים לחיפה

החל ממחר יוצבו 150 קורקינטים שיתופיים להשכרה של LEO ברחבי העיר ● מחיר ההשכרה בחיפה יהיה זהה לזה שמשלמים בכל חלקי הארץ

הנשיא טראמפ בפלורידה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

המדינה שתכריע את גורל הבחירות המקוטבות ביותר בארה"ב

50 מדינות משתתפות בהצבעה, אבל רק מעטות מהוות לשון מאזניים שקובעת בפועל את התוצאות. אחת מהן היא פלורידה ● מה קרה בה במערכות בחירות קודמות, איזה תפקיד היא משחקת עכשיו בפריימריז הדמוקרטיים, ולמה היא עשויה לקבוע לאן הולכת אמריקה מכאן ● כתבה ראשונה בסדרה

קאר שולץ מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

החלטת בית המשפט באוקלהומה מקפיצה את מניית טבע

בית המשפט באוקלהומה החליט להפחית קנס על חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון בהליך האופיואידים ● ברקשייר האת'וויי צמצמה במידה מסוימת את ההפסד שלה "על הנייר" מרכישת מניות טבע

שי ניצן, אביחי מנדלבליט / צילום: רפי קוץ, איל יצהר

לקראת ההכרעה בתיקי נתניהו: בדידותם של אנשי מערכת המשפט

ערב ההכרעה בתיקי רה"מ, היועמ"ש ופרקליט המדינה יודעים שהציבור לא יקבל בהבנה הופעה שלהם בכנס המשפט בחיפה • מנדלבליט יכול להתעודד מכך שגם מזוז ספג ביקורת כשעסק בתיקי שרון ואולמרט • ואיך שליח פיצה הבהיר שהחיים פשוטים מכל קונספירציה

אבישי אברהמי / צילום: יונתן בלום

המשקיעים שמתעלמים מההייטק והיזם המצליח שגדל בלי טכנולוגיה: מה קרה השבוע בהייטק

מה עומד מאחורי התוכנית של רשות החדשנות לעידוד השקעה בהייטק, מהם הנתונים מאחורי Wix ומה הקשר בין מיקרוסופט, הסטארט-אפ הישראלי והפלסטינים ביהודה ושומרון ● השבוע שהיה בהייטק

אדוארדו אלשטיין / צילום: איל יצהר

אי.די.בי ממשיכה לממש ההחזקה בכלל ביטוח: תמכור עוד כ-7.8% מהמניות ותרשום ברבעון הרביעי רווח כלכלי של 80 מיליון שקל

העסקה תתבצע במזומן וכנגד רכישה עצמית של אג"ח ארוכות מסדרות ט' ו-י"ד - דרך המועדפת על אי.די.בי מאחר שהיא מייצרת פרמיה מהותית בעת המכירה ● מהתזרים החזוי שפרסמה לשנתיים הקרובות עולה כי ב-2020 מקווה אי.די.בי להשלים את מכירת ישראייר שתניב תזרים נקי של 186 מיליון שקל

מנסור עבאס, יו"ר רע"ם / צילום: דוברות הכנסת

יו"ר רע"ם: הצוות של נתניהו ניהל איתי מו"מ לתמיכה בממשלת 60 ח"כים

ח"כ ד"ר מנסור עבאס סיפר הבוקר בגל"צ כי בין סוף אפריל למאי 2019 הוא ניהל מו"מ עם ח"כ מיקי זהר, נתן אשל ושר בכיר בליכוד ● ההצעה הפוליטית כללה תמיכה עקיפה בממשלת 60 ח"כים בראשות נתניהו, תוך הסכמת רע"ם שלא להצביע נגד הממשלה

קמפיין ההשקה של SKYMAX, כרטיס האשראי הראשון בישראל שמאפשר לצבור נקודות ולטוס עם כל חברות התעופה / צילום: יח"צ

כרטיס אשראי חדש של מקס יאפשר מימוש נקודות להזמנת כרטיסי טיסה

מימוש הנקודות שנצברו בקניות בכרטיס החוץ-בנקאי "סקיי מקס" ייעשה בהזמנת כרטיסי טיסה ומוצרים משלימים דרך אתר ייעודי, כשהנקודות יהוו אמצעי תשלום

גיל שרון / צילום: תמר מצפי

הכנסות גולן טלקום ברבעון השלישי צמחו ב-5.6% ל-136 מיליון שקל

חברת הסלולר דיווחה על כ-923 אלפי מנויים פעילים ברבעון, גידול של כ-17,000 מנויים מהרבעון הקודם

מראה פנימי של מטוס / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מה מתרחש בתוך המטוס בין טיסה לטיסה, מרגע הנחיתה ובדרך להמראה הבאה?

אחרי שגלגלי המטוס נגעו בקרקע, אחרי שמחיאות הכפיים גוועו, והנוסעים ירדו מהמטוס - מתחילה ספירה לאחור מתוזמנת היטב שמעליה מרחפת עננת יעילות ● קבלו הצצה אל מאחורי הקלעים

מנהל בסטרס/ צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

תנועת האובדים: הנזק האדיר שגורמים דיכאון וחרדה לכלכלות העולם, ומי מנסה להשתיק זאת

הנזקים הכלכליים שמסבים עובדים הסובלים מדיכאון ומחרדה למקומות העבודה שלהם ולכלכלות העולם מוערכים במאות מיליארדי דולרים בכל שנה ● אז למה לרוב גורמי הכוח יש אינטרס דווקא להשתיק את התופעה, ואיך אפשר בכל זאת לטפל בה?

מתקן הפקת נפט של ארמקו./ צילום: רויטרס

ארמקו תנפיק מניותיה לפי שווי של 1.7 מיליארד דולר, פחות מהצפוי

ארמקו תנפיק ב-IPO כ-3 מיליון מניות בכ-8 דולרים ליחידה ● הנסיך הסעודי בן סלמאן קיווה להנפיק 1.5% ממניותיה של חברת הנפט הסעודית לפי שווי של 2 מיליארד דולר

ריצ'י האנטר/ צילום: שוקה כהן

האצ'יסון הגישה למשרד התקשורת בקשה לבחינת מיזוג עם פרטנר

ריצ'י האנטר הוא אחד המועמדים לשמש יו"ר זמני בפרטנר ● עד להתבהרות סוגיית השליטה החליטו הדירקטורים מקרב הציבור למנות שני דירקטורים נוספים כדי לייצב את החברה בתקופת הביניים ● הדירקטורים של סבן הודיעו רשמית על התפטרותם

מייסד חברת מיקרוסופט ביל גייטס / צילום: Sandrine THESILLAT, רויטרס

שוב האיש העשיר בעולם: ביל גייטס עקף את ג'ף בזוס

עפ"י דיווח ב"בלומברג", ביל גייטס הוא שוב האיש העשיר בעולם ● הונו מוערך ב-110 מיליארד דולר, בעוד שג'ף בזוס במקום השני מוערך ב-108.7 מיליארד דולר