גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נמשכים השינויים בארועטי-ברמן GPS: אורי לבני פורש

אורי מרק יחליף את לבני, שכיהן כמנהל קריאייטיב ושותף ■ לאחרונה פנה המשרד לאנשי הקראייטיב יורם לוי, נדב פרסמן וגיא בר, בהצעה להחליף את לבני

‎‎משרד הפרסום ארועטי-ברמן ‏GPS‎‏ ממשיך לחפש את דרכו ורושם שינוי משמעותי בניהולו: ל"גלובס" נודע כי אורי לבני, המכהן כמנהל קריאייטיב במשרד אך גם מחזיק במניות מיעוט בו, פורש מתפקידו. הרקע לפרישה הוא ככל הנראה מערכת יחסים מקצועית לא רגועה ותחושת מיצוי שהביאה לפירוק החבילה.

‏לבני היה ממקימי ארועטי-ברמן עוד לפני 10 שנים כשהמשרד נוהל בשם‏GPS ‎‏ תחת שליטת משרד הפרסום אדלר-חומסקי, והוא נחשב לעמוד תווך בהתנהלות המקצועית.

ל"גלובס" נודע כי לאחר החלטתו של לבני לעזוב החלו השותפים לחפש צלע קריאטיבית - הפעם עם הצעות מפתות יותר לקבלת אחוזים השווים לאלה שלהם, ואפשרות להפוך לשותף מוביל תוך טווח של מספר שנים. עם אנשי הקריאייטיב שזכו לקבל הצעות נמנים יורם לוי, נדב פרסמן וגיא בר.

‎‎מחפשים "מוריד גשם"

באופן כללי נראה כי ארועטי-ברמן ‏GPS‏ נמצאים בשנתיים האחרונות בצומת דרכים. יוסי ארועטי ודודי ברמן, בעלי המניות המרכזיים כיום, אמנם רכשו את מניות השליטה שהוחזקו בידי אדלר-חומסקי, אך נראה כי די מהר הם הבינו כי ללא "מוריד גשם" כלשהו או טלנט שיצעיד את המשרד קדימה, יהיה להם קשה לשרוד בעידן החדש.

המשרד נקט בעבר שיטה של "בליעת" משרדי פרסום קטנים ממנו לצורך גידול, אך מההתנהלות בשנה האחרונה עולה כי ההשתלטויות לא הוכיחו עצמן לאורך זמן, והחבילות התפרקו.

כך למשל, לפני כשנה וחצי התהדרו בארועטי-ברמן ברכישת משרד המתמחה בתחום הדיגיטל - נעמן-כהן. המהלך לא אמור היה להביא לשינוי כלשהו במבנה הבעלות של המשרד, אך חלק מהבכירים בנעמן-כהן, והמרכזי שבהם איל נעמן, אמורים היו להיטמע בארועטי-ברמן. אך תוך תקופה קצרה יחסית פוטרו חמשת אנשי הדיגיטל, וגם היחסים עם נעמן עצמו עלו על שרטון. כיום נעמן אינו חלק מהמשרד, והוא הקים מחדש את נעמן-כהן.

‏‏סיפור דומה היה גם עם משרד הפרסום ליכטנזון, שגם בעסקה עמו אמורים היו הבעלים זאב ואיתי ליכטנזון לפעול בתוך‏‎ GPS ‎בניהול פעילות הלקוחות ובפיתוח עסקי‎.‎‏ בפועל גם מיזוג זה לא עלה יפה, ובני משפחת ליכטנזון כבר אינם חלק מהמשרד.

בנוסף נעשו צמצומים, וחלק מאנשי המשרד פוטרו או עזבו - בהם גם בכירים כמו לב מיקולינסקי ששימש כסמנכ"ל, אנשים מתחומי הפלנינג, הקריאייטיב ועוד. בסך-הכול נפלטו מהמשרד כ-30% מכוח-האדם.

‏נראה כי ארועטי וברמן לא אדישים לצורך לייצר שינוי כלשהו. בשנתיים האחרונות פעלו השניים מתחת לפני השטח בניסיון לייצר מיזוג שיביא להגדלת כוחם. ניסיונות נעשו בעבר מול משרדים‏LEAD ‎‏ ויורו ישראל, שעמו היה משא-ומתן מתקדם שכלל גם נסיעה של השותפים לפגישות עם קבוצת ‏HAVAS‏ באירופה. אך ביורו החליטו בסופו של דבר שלא להתקדם על המשרד, והעסקה לא התרחשה.

ל"גלובס" נודע כי בחודשים האחרונים נעשו ניסיונות לקדם גם עסקה כלשהי מול ‏y&r‏ ישראל, שבדק את הנושא לעומק, אך גם הוא החליט שהחיבור אינו מתאים לו.

‏במקביל ניסו השניים לקדם אפשרות של הבאת איש מקצוע בולט. עד ההחלטה של לבני לעזוב מדובר היה בתפקיד סמנכ"ל ואחוזים לא גבוהים כשותף. באותה תקופה נעשה ניסיון מול גיא וינברגר, לשעבר מנכ"ל זרמון-גולדמן, אך למרות המגעים המתקדמים החליט וינברגר להמר על ‏‎ y&r‎‏ ישראל, בתפקיד משנה למנכ"ל.

‏GPS‏ הוקם ב-2003 על-ידי קבוצת אדלר-חומסקי כמשרד לייעוץ פוליטי ותקציבים קטנים, אך צמח במהירות למשרד בינוני בגודלו. בהמשך נכנסו השותפים, ארועטי וברמן, והמשרד החל לטפל גם בתקציבי פרסום גדולים יותר דוגמת טיב טעם, שלמה‏‎ SIXT ‎וארקיע, ואף נכנס לדירוג 20 המשרדים הגדולים.

‏לבני מסר בתגובה: "לאחר 9 שנים מרתקות ומאתגרות החלטתי לצאת לדרך חדשה. ענף הפרסום נמצא על צומת דרכים, ואני בוחן מספר מיזמים בתחום ובתחומים נוספים".

מארועטי-ברמן ‏GPS‏ נמסר: "לבני מסיים את תפקידו כסמנכ"ל הקריאייטיב במשרדנו לאחר קרוב לעשור. לאורי תרומה רבה להצלחת המשרד מימיו הראשונים ועד היום. על כך נתונה לנו תודתנו העמוקה וכמובן איחולי הצלחה בהמשך דרכו.

"את מקומו של לבני ימלא אורי מרק, מבכירי אנשי הקריאייטיב בישראל, שעבד שנים רבות באדלר-חומסקי ובגיתם, ומי שחתום על עשרות קמפיינים גדולים בשנים האחרונות כמו בנק הפועלים, בזק, ניופאן, ופולקסוואגן, ולרבות הקמפיינים של ארועטי-ברמן ‏GPS‏ בשנתיים האחרונות" ‏‎‎‏

‏תקציב הפרסום של ארועטי-ברמן ‏GPS‏

‏‎‎‏2010 - 42 מיליון שקל

‏‏2011 - 53 מיליון שקל

‏‏2012 - 42 מיליון שקל

* ‏מקור: יפעת בקרת פרסום, מחירים ריאליים

עוד כתבות

אלי להב, בעל השליטה / צילום: איל יצהר

לקראת הפיכת אבי לוי לבעל מניות מרכזי: להב אל.אר חוזרת לתחום האנרגיה הסולארית

החברה במו"מ לרכישת חברה ישראלית פרטית בתחום האנרגיה המתחדשת בתמורה ל-44.6 מיליון שקל ● להב מתכננת לגייס בשבועיים הקרובים 150-180 מיליון שקל בהנפקת זכויות, ולוי צפוי להחזיק אחריה כ-40% מההון ● לפי אינדיקציה ראשונית, החברה צפויה לרשום רווח של 5-7 מיליון שקל מעליית שווי נכסים בגרמניה

וואטסאפ/ צילום: shutterstock

התקלה בוואטסאפ תוקנה חלקית: חלק מהמשתמשים חזרו לשגרה

(עדכון) - דיווחים על תקלה בשליחת מדיה באפליקציה החלו להתקבל החל משעה 13:00, וזאת במספר מדינות

אלון קצף  / צילום:תמר מצפי

דיוידשילד-פספורטכארד נהפכת לחברת ביטוח - ואייל בן שלוש יכהן בה כיו"ר

החברה, שנמצאת בבעלות אלון קצף וחברת הביטוח האמריקאית White Mountains, קיבלה את אישור רשות שוק ההון ● החברה תפעל ישירות מול הציבור, וגם תמשיך במכירת ביטוח דרך סוכנים

קובי אלפי  / צילום: מורן ויזל

"השוק המקומי ממשיך להיות זול ואטרקטיבי ביחס לרמת התמחור של שוק המניות העולמי"

לדברי קובי אלפי מבית ההשקעות אלפי בנדק, סביבת תמחור הכסף מאוד נמוכה ונוחה למגזר העסקי: "השוק הספיק להפנים במהלך השנה החולפת שהריבית נמצאת בשליטה ואינה צפויה לעלות בקרוב" ● ואילו סקטורים ומניות מומלצות לדעתו?

שמחה רוטמן / צילום: יונתן בלום, גלובס

"נתניהו אשם במצבו. כשמערכת המשפט עזרה לו להיפטר מיריבים, הוא זרם וחיזק אותה"

עו"ד שמחה רוטמן, היועמ"ש של התנועה למשילות ודמוקרטיה, בראיון אישי ● על הילדות בבני-ברק, על התגבשות הרצון לפעול ציבורית בימי אוסלו, על שלטון המשפטנים, על תיקי נתניהו ועל האקטיביזם של בג"ץ: "העליון נוטש את תפקידו כשומר סף. למה שתהיה לו סמכות לקבוע מי יהיה רה"מ?"

עיריית גבעתיים / צילום: איל יצהר

ביהמ"ש: עירייה חייבת לפעול בהגינות בהסכמים עם יזמים

עיריית גבעתיים חתמה עם יזם על הסכם שלפיו היא מוותרת על היטל השבחה, ובתמורה היזם יקים פארק בתוכנית הבנייה ● ביהמ"ש קבע כי היא אינה רשאית לעשות זאת, אולם כיוון שההסכם כבר נחתם, והיזם מילא את חלקו - לא ביטל את ההסכם

ח'ליפה חפתר, ראש הצבא הלובי הלאומי  / צילום: Philippe Wojazer, רויטרס

נפט, גז ופליטים: "ועידת שלום" לעתיד לוב נפתחת בברלין

נשיא רוסיה פוטין, נשיא טורקיה ארדואן, שר החוץ האמריקאי פומפאו ונציגים בכירים רבים אחרים מתכנסים היום בברלין לוועידה מיוחדת באירוח הקאנצלרית מרקל בנוגע לעתיד לוב ● שר החוץ האיטלקי לואיג'י די-מאיו: "לאירופה יש הכי הרבה מה להפסיד"

משתתפי ומשתתפות Valuable 500 Israel/  צילום: איציק יסנוביץ

על תבונה ונגישות: מי השיקו את פורום valuable 500 ישראל

וגם: רגע לפני פרישתו - שמואל פלדל, מנכ"ל סימנס ישראל, יצא לסיור פרידה

דצ'יה דאסטר / צילום: יח"צ

דאצ'יה דאסטר עדיין מציעה תמורה רצינית לכסף ללקוחות לא מפונקים

ב-120 אלף הדאסטר הוותיקה מקבלת מנוע טורבו-בנזין חזק וסופר-מודרני עם שורשים של מרצדס

 

 

לב לבייב / צילום: תמר מצפי

המוסדיים אמרו כן ללבייב: הבטיח לעצמו החזקה של 92% לפחות במניות אפי פיתוח

ההיענות הגבוהה תאפשר ללבייב לפעול למחיקת מניות אפי פיתוח, הפועלת בשוק הנדל"ן של מוסקבה, מהמסחר בבורסת לונדון ● לבייב הגיש באוקטובר הצעה במחיר של 30 סנט למניה, ובחודש שעבר שדרג את הצעתו ל-39.4 סנט למניה

נדל"ן מניב / צילום: shutterstock

על רקע הגאות במניות נדל"ן: אזורים ואאורה מפשירות תכניות להנפקת קרן ריט

אזורים מקדמת הנפקת פעילות השכרת דירות לטווח ארוך, ודיווחה כי חברה בת הגישה טיוטת תשקיף "לצורך הנפקתה לציבור כקרן השקעות במקרקעין" ● אאורה דיווחה כי היא "ממשיכה לפעול להקים קרן להשקעות במקרקעין", לאחר שבשבוע שעבר דיווחה כי "טרם התגבשו התנאים להקמת קרן הריט או למכירת נכסים לקרן"

ג'ף בזוס / צילום: רויטרס  Shannon Stapleton

בהינף יד: אמזון מבקשת להמציא מחדש את האופן שבו אנו משלמים

ענקית הטק בונה מסופים בחנויות שיאפשרו לקונים לקשור את המידע מכרטיסי האשראי שלהם לכף־היד ● במילים אחרות, הקונה יוכל לשלם בהינף יד, בלי להוציא כרטיס או טלפון חכם

החלטות גירושים / צילום: שאטרסטוק

האם נטילת כדורים פסיכיאטריים יכולה להביא לביטול הסכם גירושים?

אישה שחתמה על הסכם גירושים השולל ממנה את מרבית הרכוש שהיה לה ולבעלה במהלך הנישואים, עתרה לביה"ד הרבני בבקשה לבטל את ההסכם, בטענה כי חתמה עליו תחת השפעת כדורים פסיכיאטריים ● ביה"ד הרבני הגדול אכן ביטל את ההסכם - אבל מסיבה אחרת לגמרי

דירות חדשות בבנייה. 20% מהתשלום בעת החתימה על החוזה, ו־80% בכניסה לדירה  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

רשות המסים עדכנה את מס הרכישה על דירות מגורים: אלה מדרגות המס החדשות

בהתאם לשיעור עליית המדד רשות המסים עדכנה את גובה מדרגות מס הרכישה על דירות מגורים: בכמה מס יחויב רוכש דירה יחידה במחיר של 2.2 מיליון שקל?

נהריה מוצפת / צילום: רם גוטליב

ענף הביטוח בעין הסערה: איך ההצפה בנהריה קשורה לשינויים בענף הביטוח?

ניהול מוצלח של חברת ביטוח, המאזן בין רווחיות בטווח הקצר לאתגרי הטווח הארוך, הוא מהמשימות הניהוליות המורכבות ביותר שהזירה העסקית יכולה לזמן בעת הנוכחית ● רגולציית יתר עלולה להוביל לירידה בתחרותיות בענף ולפגוע במבוטחים ● דעה

ד"ר אחמד טיבי, הרשימה המשותפת / צילום: איל יצהר, גלובס

פסילת היבא יזבק, האם הפעם תיפסל חברת הכנסת הצעירה מבל"ד

ח"כ אופיר כץ מן הליכוד הודיע הערב כי יגיש מטעם הליכוד בקשה לפסול אישית את ח"כ יזבק מן הרשימה המשותפת, חברת בל"ד, וזאת בשל תמיכה והזדהות עם מחבלים ● אחמד טיבי יו"ר הסיעה המשותפת: מנסים לפסול אותה בגלל דברים שאמרה לפני שנכנסה לכנסת

ג'ף הורינג / צילום: יח"צ

המלך של ההייטק הישראלי והמלחמה של אמזון: השבוע שהיה בהייטק

איך הפכה קרן אמריקאית לשליטה של ההייטק הישראלי, חברת המזרנים קספר מספקת לקח למשקיעי ההון סיכון ולמה המשקיעים של הסטארט-אפ היי-בוב לא מתייחסים להטרדות המיניות שנחשפו בו ● מה קרה השבוע בהייטק

שוחד / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

הבעל חתם על הסכם תיווך והאישה לא - מי ישלם למתווך?

בית המשפט פסק כי המתווך יקבל רק כמחצית מהסכום שנקבע, מכיוון שלא החתים את האישה על הסכם התיווך, אלא את הבעל בלבד

מייקל בלומברג / צילום: Brian Snyder, רויטרס

ההוצאה חסרת התקדים של בלומברג משנה את כלכלת הבחירות בארה"ב

מה הסכום שהוציא המיליארדר הדמוקרטי עד נקודה זו, כמה עלה לו ספוט תשדיר של 60 שניות במחצית משחק הסופרבול הקרוב, ומה הסיבה שהוא מתקיף את נשיא ארה"ב? ● "יש תחושה שבלומברג עושה משהו שהמפלגה שלו לא יכולה לעשות – ללכת בכוח נגד טראמפ"

פרויקט מגורים חדש בחיפה / צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

דירות שני החדרים עושות קאמבק, ולא רק בתל אביב: מי קונה אותן ולאילו יזמים זה משתלם

בשנתיים האחרונות חלה עלייה חדה במספר הדירות הקטנות, בנות 2-3 חדרים, שנבנות בארץ ● מי קהל היעד שלהן (רמז: לא רק משקיעים), ולמה לא כל היזמים מצטרפים לטרנד?