מוזיאון ישראל רכש יצירות חדשות בהיקף של 560 אלף דולר

נרכשו יצירות חדשות של אמנות עכשווית, ישראלית ובינלאומית ■ 17 יצירות של 11 אמנים ישראליים נרכשו בהיקף של 700 אלף שקל

למרות המחירים הגואים, מוזיאון ישראל לא מוותר על תוספת של אמנות עכשווית לאוסף. באחרונה נרכשו עבור המוזיאון יצירות אמנות ישראלית ובינלאומית בהיקף כולל של כ-560 אלף דולר. 17 יצירות של 11 אמנים ישראליים, בהיקף של 700 אלף שקל (כ-200 אלף דולר) נרכשו באמצעות קבוצת הרכישה "כאן עכשיו" מאגודת ידידי המוזיאון.

בין העבודות שנרכשו נמצאת סדרת עבודות וידאו הומוריסטית ומצוינת של אורי לוין, בוגרת התואר השני באמנות בבצלאל. היצירה מוקרנת על גבי שמונה מסכי טלוויזיה קטנים, ובכולם מבצעת לוין עצמה פעולות של הסתוות והיעלמות חלקית בחלל דירה ביתית. היא מתכסה בשטיח ומשמשת כבסיס לשולחן, היא נחבאת בין ערימות הכביסה או מגיחה מהווילון ועוד. כל אלה מרמזים על עמדה של הימנעות מודעת מהתמודדות עם מטלות היומיום; משחק בדמות של קוסמת היכולה להעלים את עצמה במשחקי כאילו. זאת, תוך התבוננות אקזיסטנציאליסטית על מקומה של האמנות ושל האמנית עצמה במארג חייה.

עבודת וידיאו מרשימה של גיא בן נר "soundtrack", שבה שותל האמן פסקול דרמטי בן מספר דקות מתוך הסרט "מלחמת העולמות" בסצנה של כאוס בייתי שאותו הוא מייצר עם חבריו, אביו וילדיו. התוצאה מעבירה בו-זמנית את המתח של הפסקול המקורי עם הגיחוך שבסיטואציה המצולמת, ויוצרת דיסוננס מענג אצל הצופים. את העבודה ניתן לראות בימים אלה בתערוכה WYSIWYG במוזיאון תל-אביב לאמנות.

עוד נרכשו עבודות של נבט יצחק, עידו מיכאלי, חמוטל פישמן, עמר פסט, אריאל שלזינגר, נירה פרג, יהושע בורקובסקי, מוטי מזרחי ואפרת נתן. עבודתו של פסט, ישראלי החי בניו-יורק, נרכשה בשיתוף עם ועדת הרכישות של מוזיאון ישראל בניו-יורק, שרכשה השנה גם עבודות של תומס דמנד, קלרה לידן, קרין זנדר ושל האמן הוויאטנמי דאן וו, בהיקף כולל של 246 אלף דולר. יצירתו של וו עוסקת במלחמת ויאטנאם. הוא שיחזר את פסל החירות במידות אמת, כשהוא מפורק לגורמים וחלקיו מוטלים ללא סדר כשאריות חסרות זהות. המוזיאון רכש אחד מחלקי הפסל.

ועדת הרכישות של מוזיאון ישראל בלוס אנג'לס רכשה את עבודותיהם של שרון לוקהרט, ליסה אופנהיים ושל עודד הירש, המוצגת כעת במוזיאון, בהיקף כספי כולל של 120 אלף דולר.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988