כך מתכוונת ממשלת אורגוואי להרוויח ממריחואנה

אורוגוואי תתחיל למכור מריחואנה במחיר של דולר אחד בלבד לגרם ■ על-פי הצעת החוק שצפויה לעבור כבר בחודשים הקרובים, אזרחי המדינה יוכלו להשתמש בסמים באופן חוקי ובזול כבר מאמצע שנת 2014

מזכ"ל ועדת הסמים של מדינת אורוגוואי שבדרום אמריקה, חוליו קלזדה, הודיע כי מדינתו מתכננת למכור מריחואנה באופן חוקי במחיר של דולר אחד בלבד לגרם מריחואנה - כך דיווח העיתון "אל-פאיס".

דבריו של קלזדה מתייחסים להצעת החוק שכבר אושרה בבית התחתון של הקונגרס, ואף צפויה לעבור בסנאט בהמשך השנה. ההצעה תהפוך את אורוגוואי למדינה הראשונה בעולם שתעניק רישיון ותאכוף חוקים עבור הייצור, ההפצה והמכירה של מריחואנה לצרכנים בוגרים.

קלזדה אף הוסיף כי אורוגוואי תחל למכור מריחואנה במחיר של דולר אחד לגרם כבר מאמצע שנת 2014, וכי המטרה מאחורי הצעת החוק אינה להרוויח כספים, אלא כדי לקבוע רגולציה ולמנוע את הפצתם של הסמים בצורה לא חוקית.

אם כי המחיר עתה צפוי לעמוד על דולר אמריקני אחד לגרם, קלזדה הודיע בחודש אוגוסט כי המחיר יעמוד על 2.5 דולרים, ולכן עדיין לא ברור מה יהיה המחיר הסופי של המוצר.

במסגרת התוכנית, הממשלה תעניק רישיונות ותקים מאגר חשאי כדי למנוע מאנשים לקנות יותר מ-40 גרם בחודש. החזקת מריחואנה, גידולה או מכירתה ללא רישיון תוביל לעונשי מאסר. מחזיקי רישיון יוכלו לגדל עד 6 צמחים בביתם.

סגן ראש הקואליציה הסביר כי חברות פרטיות יגדלו מריחואנה בקנה מידה נרחב וניתן יהיה לרכוש אותה בבתי מרקחת. כמו כן, צריכת הסמים תתאפשר רק לאזרחי המדינה במחיר זה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988