אינטל קפיטל השקיעה כ-10 מיליון דולר ב-3 חברות ישראליות

קרן אינטל קפיטל הודיעה היום על 16 השקעות חדשות ב-65 מיליון דולר, ב-9 מדינות. בסך הכל כ-10 מיליון דולר מתוכם הוקדשו ל-3 חברות ישראליות: רידקסיו, Interlude ו-Rocketick.

קרן אינטל קפיטל הודיעה היום על 16 השקעות חדשות ב-65 מיליון דולר, ב-9 מדינות. בסך הכל כ-10 מיליון דולר מתוכם הוקדשו ל-3 חברות ישראליות: רידקסיו, Interlude ו-Rocketick. ההשקעות ברידקסיו וב-Interlude התבצעו כבר לפני מספר חודשים כחלק מסבבי הגיוס של החברות, ואילו ב- Rocketick ההשקעה היא חלק מסבב גיוס עליו הודיעה החברה היום בגובה של כ-3 מיליון דולר.

ההשקעה ב- Rocketick, שנוסדה ב-2008, מעניינת יחסית. למרות שהעסקים המסורתיים של החברה האם - אינטל - הם בתחום השבבים, רוב החברות בהן השקיעה הקרן הן חברות תוכנה שמיועדת לתשתיות המחשוב הארגוני. במקרה של Rocketick, שפיתחה טכנולוגיה להאצת הבדיקות של ביצועים במעבדים גראפיים, מדובר באחת משתי חברות שפועלות בתחום השבבים שבהן השקיעה הקרן בסיבוב הנוכחי ובאופן כללי אחת מחברות היחידות שפונות לעולם השבבים בהן השקיעה אינטל קפיטל בשנים האחרונות.

ב-Rocketick יש נוכחות מעניינת של משקיעים לאחר שהמשקיעה שהובילה את סבב הגיוס הקודם היא חברת Nvidia, שמתחרה באינטל בסגמנטים מסוימים. לדברי מנכ"ל החברה, אורי טל, החברה העדיפה לפנות למשקיעים אסטרטגיים משום שבתחום בו היא פועלת, תוכנה לתכנון שבבים (EDA), משקיעים פיננסיים כמעט ולא מגלים עניין בשנים האחרונות. בסך הכל גייסה החברה, שמועסקים בה 15 עובדים, כ-7 מיליון דולר עד כה.

ההודעה הרשמית לעיתונות לא מציינת היקפי ההשקעה בכל חברה, ובקרן מתארים כי ההשקעה הממוצעת לחברה נעה בין 5-10 מיליון דולר. אינטל קפיטל משקיעה בישראל מאז 1996 ותיק ההשקעות הנוכחי שלה בישראל כולל 12 חברות, ביניהן אטרניטי, , Gigaspaces פנורמה, Zend, מוביקסל, Exent וג'ורדן וואלי. בין האקזיטים הבולטים של חברות ישראליות הייתה הקרן מעורבת בשנים האחרונות באירוסקאוט, אנוביט ו-Jajah.

"אנחנו אוהבים מחשוב לביש"

לדברי נשיא אינטל קפיטל, ארבינד סודהאני, הקשר האסטרטגי של הקרן עם אינטל כולל ניסיון לבנות מערכת אקולוגית בנושאים שאותם מעוניינת אינטל לקדם באמצעות השקעות בחברות שפונות לתחומים האלו. כך למשל, בטרנד האינטרנט של הדברים (IOT).

בכנס הציגה אינטל קפיטל שתי חברות שהשקיעה בהן עם יישומים של מחשוב לביש - שעון ומעין שרוול דיגיטאלי - שמספקים, כל אחד בנפרד, מערכת לניטור נתונים בריאותיים, החל מדופק וכלה בחום הגוף, וכן מבצעים איסוף וניתוח של הנתונים במרכזי מחשוב מרוחקים.

"המערכות האלו מנתחות כמות עצומה של נתונים, ודורשות גם אבטחה והעברה מהירה של נתונים. אלו תחומים שאינטל כחברה מאוד מתעניינת בהם וזו גם הסיבה שאנחנו כל כך אוהבים מחשוב לביש", אמר סודהאני.

צרו איתנו קשר *5988