מניית היום: מזנקת ב-8.8% בעקבות הצלחת הנפקת מניות

חתמי ההנפקה של אבוג'ן יממשו את מלוא האופציה שניתנה להם לרכישת 750,000 מניות במחיר שנקבע בתימחור למניה ■ התמורה הכוללת מההנפקה צפויה לעמוד על כ-85 מיליון דולר

חברת אבוג'ן השלימה ביום חמישי בהצלחה את הליך התמחור לקראת הנפקת מניותיה לציבור בארה"ב. החברה תנפיק 5 מיליון מניות במחיר של 14.75 דולר למניה.

מונסנטו, בעלת ענין בחברה, תרכוש במסגרת ההנפקה 813,560 מניות רגילות של החברה בסכום של כ-12 מיליון דולר, ובמחיר שנקבע בתימחור למניה. בנוסף, חתמי ההנפקה יממשו את מלוא האופציה שניתנה להם לרכישת 750,000 מניות במחיר שנקבע בתימחור למניה.

לכן, התמורה הכוללת מההנפקה צפויה לעמוד על כ-85 מיליון דולר.

אבוג'ן פיתחה מערכת תוכנה המאפשרת לזהות גנים אשר יכולים לשפר את היבול, העמידות בתנאי לחץ וצריכת הדשנים של צמחים שונים. לחברה שיתופי פעולה רבים עם חברות זרעים שונות. הסכמים אלה אף מניבים לחברה הכנסות, וזאת למרות שמוצרים מתוצרתה עדיין לא הגיעו לשוק ואינם צפויים להגיע אליו עד 2018 לפחות. לכן, ישנה תנודתיות גדולה בהכנסותיה וברווחיה.

בתשעת החודשים הראשונים של 2013 רשמה אבוג'ן הכנסות של 13 מיליון דולר, גידול של 8% לעומת התקופה המקבילה. הפסדי החברה היו 4.6 מיליון דולר, לעומת 1.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

בעלת המניות הגדולה בחברה היא מונסנטו, אשר בעקבות הסכם אסטרטגי שנחתם בין הצדדים ב-2008, השקיעה 18 מיליון דולר באבוג'ן לפי שווי של 133 מיליון דולר, וכן מימנה את מחקריה ב-35 מיליון דולר. לאחרונה כאמור הורחב ההסכם בין החברות לתחומי פעילות נוספים, ותמורת ההרחבה מונסנטו התחייבה לממן את המשך הפעילות ב-20 מיליון דולר נוספים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988