יוסי מימן | לפני כולם

לאודר הציע למימן את מניות ערוץ 10 והזרמה של 25 מיליון שקל

מקורביו של רון לאודר טוענים כי יוסי מימן מבקש את המניות לצד הזרמה של כ-50 מיליון שקל ■ הערוץ חייב להגיש בקשתו לרישיון עד לסוף החודש ■ מקורבי מימן: "בטוחים כי מקורבי לאודר יעמדו בכל המחויבויות שלהם"

רון לאודר הציע לתת ליוסי מימן את מניותיו בערוץ 10 בתוספת הזרמה של 25 מיליון שקל, ואולם יוסי מימן מבקש את המניות לצד הזרמה כפולה - של כ-50 מיליון שקל. כך טוענים הערב מקורביו של לאודר. ההזרמה אמורה לשמש לתשלום משכורות ולהמשיך תפעול הערוץ. על פי אותם מקורבים, "אם לא יימצא עד הרגע האחרון מישהו שיהיה מוכן לקבל את מניותיו של רון לאודר בתוספת הסכום שהציע לפנים משרת הדין, אזי יצטרך להתכנס השבוע דירקטוריון הערוץ ולהחליט על המשך צעדיו".

על פי אותם מקורבים, "אין זה הגיוני שלאודר כבעל מניות של 30% יחזיק לבד בשלוש השנים האחרונות באופן בלעדי את הערוץ. בהסכם עם האוצר בשנה שעברה התחייב לאודר להזרים 80 מיליון שקל ואילו היום, 11 חודשים אחרי, הוא כבר הזרים לבדו 140 מיליון שקל - 60 מיליון שקל מעבר למה שהבטיח".

כמו כן נאמר, כי "לאודר צפה כי בשנה האחרונה יצטרפו משקיעים חדשים לערוץ ואולם הדבר לא קרה ומתוך רצון טוב אחרון הוא מוכן לתת את מניותיו לבעל השליטה ולהעביר מידית 25 מיליון שקל באופן חד פעמי. לאודר שנתן לאורך כל השנים למעלה מחצי מיליארד שקל לערוץ מתוך ידיעה ברורה שלא יראה שקל חזרה ראה לנגד עיניו לאורך כל השנים את העובדים. ואולם היום המצב הינו אבסורדי לחלוטין, כשיתר בעלי המניות אינם מזרימים אגורה לחברה ומתנהגים וסומכים על כספו בלבד".

בשנה האחרונה ובכלל זה בשבוע האחרון נפגשו ראשי הערוץ ונציגיו של לאודר עם שורה ארוכה של משקיעים פוטנציאליים, אולם מצבו הכלכלי והעדר האופק שלו ללא רישיון, אינו מביא איש מהם לכדי כניסה לערוץ. השבוע נפגשו נציגי חברת מדיה אירופאית שהביעה עניין בערוץ, ואולם לפי שעה אין פריצת דרך במגעים. הערוץ חייב להגיש בקשתו לרישיון עד לסוף חודש זה, אחרת קיים חשש ממשי להמשך קיומו.

מקורבי מימן אמרו הערב כי אין בכוונתם לנהל שיח בין בעלי המניות באמצעות התקשורת. יחד עם זאת הם ״בטוחים כי מקורבי לאודר אשר מנהלים בפועל את הערוץ יעמדו בכל המחוייבויות וההתחייבויות שנטלו על עצמם מול עובדי הערוץ, ספקי הערוץ והרגולטור״.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988