תם משבר ערוץ 10: לאודר יעביר מניותיו למימן ויזרים 10 מיליון דולר

רון לאודר צפוי לצאת מערוץ 10 עד סוף החודש הנוכחי - יעביר ליוסי מימן את המניות (30%) שברשותו ■ בערוץ נערכים כעת להגשת בקשה לרישיון בימים הקרובים - ועדיין יהיה עליו להוכיח איתנות פיננסית במהלך השנה הבאה

משבר ערוץ 10 הגיע לסיומו במהלך הלילה. כפי שדווח לראשונה ב"גלובס", רון לאודר יעביר ליוסי מימן את מניותיו (30%) ויזרים סכום של כ-10 מיליון דולר להמשך קיומו של הערוץ, לתשלום משכורות ובעיקר להכנת לוח השידורים לרוב שנת 2014. עם זאת, עדיין מדובר בסכום מבוטל לעומת זה שדרוש לערוץ להתקיים באותו אופן עד לשנת 2015.

כעת נערכים בערוץ 10 להגשת בקשה לרישיון בימים הקרובים. הערוץ חייב להגיש את בקשתו לרישיון עד לסוף חודש זה, אחרת קיים חשש ממשי להמשך קיומו.

בימים אלה יצאו לפועל לפחות 3 תוכניות ריאליטי יקרות שאמורות להוות עוגן בשנה הבאה בערוץ, וכעת יהיה ניתן לממנן.

ההערכה היא כי ערוץ 10 ייאלץ לפתוח בשורת קיצוצים, שאופיה עדיין לא בהיר. כמו כן, ההנחה היא כי לוח השידורים של סוף השנה הבאה יהיה בעצימות נמוכה.

כך או אחרת, ברור לצדדים כי הדרך היחידה והאמיתית להמשך קיומו של ערוץ 10 היא על-ידי הזרמת כסף של משקיעים חדשים. כעת נותר הערוץ עם שני בעלי מניות שלא תמכו בו כלכלית בשנה האחרונה לפחות. ארנון מילצ'ן לא הזרים כסף לערוץ כבר 5 שנים.

אם יתקבל אישור לבקשה, הרישיון יינתן לערוץ 10 בשנת 2015. ועדיין - על הערוץ להוכיח איתנות פיננסית במהלך השנה הבאה, שתהיה שנת מבחן על מנת לקבל רישיון.

לפי הערכות, הציפייה היא שמימן ישקוד מעתה על הכנסת משקיעים חדשים לערוץ (וזאת לאחר שנעשו מספר ניסיונות בנושא בשבועות האחרונים), ואחרת - הסכנה לא תחלוף מעל לראשו.

מנכ"ל חדשות 10, גולן יוכפז, כתב הבוקר (ג') לעובדי החברה כי "הלילה הושג פתרון שיבטיח את המשך קיומם של ערוץ 10 וחדשות 10. בעלי המניות רון לאודר ויוסי מימן הגיעו להבנות שבמסגרתן יועברו מניותיו של לאודר לידיו של מימן. ההבנות הושגו הודות למאמץ ומעורבות גדולים מצד שי באב"ד, מנכ"ל הרשות השנייה, שכינס הלילה את הצדדים, ובתום דיונים ומגעים ארוכים שקיים בשבועות האחרונים מנכ"ל הערוץ, רפי גינת.

"המתווה שהושג יאפשר הזרמה מיידית, שתשמש בין היתר למפיקים ולספקי הערוץ, ותאפשר לקיים את תוכנית העבודה של הערוץ לשנה הבאה עם שורת תוכניות חדשה. בהמשך למתווה שהושג, ובתיאום עם מנכ"ל הרשות השנייה, בכוונת הערוץ להגיש את טופסי הבקשה לקבלת רשיון". יוכפז הודה למעורבים בהסדר.

בתקופה האחרונה, עקב אי-העברת כספים, מספר ספקים הפסיקו את עבודתם עם ערוץ 10 עד לתשלום, ואף עלה חשש כי אלה ינקטו צעדים משפטיים ואף יבקשו פירוק החברה.

בשנה האחרונה, ובכלל זה בשבוע האחרון, נפגשו ראשי הערוץ ונציגיו של לאודר עם שורה ארוכה של משקיעים פוטנציאליים, אולם מצבו הכלכלי והיעדר האופק שלו ללא רישיון לא איפשרו להביא איש מהם לכדי כניסה לערוץ. בשבוע שעבר נפגשו נציגי חברת מדיה אירופאית שהביעה עניין בערוץ, ואולם לא נרשמה פריצת דרך במגעים.

מנכ"ל הרשות השנייה, שי באב"ד, לקח חלק פעיל בדיונים שהתקיימו אמש במשך כ-7 שעות.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988