סוסייטה ג'נרל: "סערה מושלמת" עלולה להכות בשווקים

כלכלני הבנק הצרפתי מציינים במזכר ששלחו ללקוחות כי המדיניות שמובילים המחוקקים בסין ואירופה עלולה להוות טריגר לגל מימושים נרחב יותר

האינפלציה הנמוכה באירופה עלולה להוביל אותה למצב של דיפלציה וקיים סיכון לנחיתה קשה בסין שתוביל לפיצוץ בועת האשראי. בעקבות גורמים אלה, סערה קשה עלולה להכות בשווקים. כך מעריכים כלכלני סוסייטה ז'נרל במזכר ששלחו ללקוחות.

עם פתיחת השנה, נרשמו מימושים בשוק המניות, בעיקר בשל החשש מהתפתחות משבר בשווקים המתעוררים וחולשה בפעילות הכלכלית בסין וארה"ב. אנליסטים מנסים לחזות האם מדובר בתיקון רגעי או שמא במגמה מתמשכת.

בסוסייטה ז'נרל מודאגים מכך שהמדיניות שמובילים המחוקקים בסין ואירופה עלולה להוות טריגר לגל מימושים נרחב יותר. "הסיכון לנחיתה קשה של כלכלת סין הוא אינו זניח", נכתב במזכר. להערכת הבנק הצרפתי, "הטריגר הסביר ביותר לירידות הוא שהתוכנית הסינית למיתון שוק האשראי הסיני תצא משליטה ותוביל לפיצוץ בנקאות הצללים, משבר נזילות שיתרחב לכל השוק הפיננסי".

אומנם כלכלני הבנק סבורים כי הקריאה האחרונה של מדד מנהלי הרכש בסין, שפורסמה ביום שישי והצביעה על שפל של שישה חודשים בקצב צמיחת פעילות הייצור, הושפעה מראש השנה הסיני אך הם מציינים באותה נשימה כי אין ספק שהכלכלה הסינית מאטה את הקצב. בבנק הצרפתי מעריכים כי כלכלת סין תצמח בקצב של 6.9%, נמוך מהערכות של ממשלת סין והאנליסטים בשוק שצופים קצב צמיחה של מעל 7%.

בנוסף, אנליסטים בבנק מודאגים לגבי התפתחות דיפלציה בגוש האירו. להערכתם, הרפורמות עליהן הכריזו מעצבי המדיניות באירופה אינן מספיקות במטרה להעלות את הצמיחה ולשמור על רמות חוב יציבות.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988