מריל לינץ': חשבתם שמזג האוויר ישפר הפעילות? תחשבו שוב

מוקדם יותר השבוע אמרה יו"ר הפד כי היא מאמינה שחלק גדול מהחולשה לאחרונה קשור למזג האוויר, אך גם עם בוא האביב, במריל לינץ' לא ממהרים לעבור הלאה ■ על פי מריל לינץ', החולשה בהתחלות הבנייה תפגע בצמיחה ב-2014

מריל לינץ' חותכים את התחזית שלהם להתחלות בנייה בארה"ב, אומדן חשוב למידת ההתאוששות בנדל"ן בארה"ב ובכלכלה האמריקנית בכלל, מ-1.1 מיליון ל-1.03 מיליון. "כולנו חיכינו שהשינוי במזג האוויר יביא איתו פעילות כלכלית חזקה יותר, בייחוד בשוק הדיור. עם זאת, נתוני הנדל"ן עד כה לא היו מאוד מעודדים", כך לדברי מישל מאייר ממריל לינץ'.

מוקדם יותר השבוע אמרה יו"ר הפד ג'נט ילן כי "בחודשים האחרונים, כמה מהמדדים היו מעט חלשים, מה שאילץ אותנו להכריע אם הנתונים מצביעים על שינוי ממשי בתחזית. החורף הקשה באופן בלתי רגיל עשה את זה מורכב יותר להכריע, אבל חברי לפד ואני מאמינים שחלק גדול מהחולשה לאחרונה קשור למזג-האוויר", אמרה.

מאייר טוענת כי "יהיה זה מאתגר להגשים ממוצע של 1.1 מיליון התחלות בנייה השנה, ולכן אנחנו מקצצים את התחזית ל-1.03 מיליון. צמיחה איטית יותר בהתחלות הבנייה יחד עם הקצב האיטי של מכירות בתים מצביעים על כך שההשקעות בנדל"ן יוסיפו רק 0.2 נקודות בסיס לתמ"ג השנה, לעומת תחזית קודמת של 0.3 נקודות בסיס.

"חשוב לשים את ההתאוששות בבנייה בפרספקטיבה נכונה. ההתאוששות התחילה בתחילת 2011 וצברה מומנטום בסוף 2012. אולם, הצמיחה בשנה שעברה הייתה חלשה עד הקפיצה בסוף השנה. השאלה היא אם הקפיצה הזו הייתה התחלה של משהו חזק יותר שפשוט נדחה בשל מזג האוויר או פשוט 'רעש' בנתונים. אנחנו חושבים שהאמת היא איפשהו באמצע".

מלבד הקיצוץ בתחזית הבנייה, במריל לינץ' משאירים את התחזית שלהם למכירות בתים חדשים על 515 אלף, עלייה של 20%.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988