רגע לפני המכירה לסינים: תנובה תחלק דיבידנד של 400 מ' ש'

חלקה של מבטח שמיר בדיבידנד - 82.6 מיליון שקל ■ תנובה תימכר לברייטפוד לפי שווי של 8.6 מיליארד שקל וברווח של 4 מיליארד שקל ללא מס לאייפקס

המרכז הלוגיסטי של תנובה בבאר טוביה / צילום: רפי קוץ
המרכז הלוגיסטי של תנובה בבאר טוביה / צילום: רפי קוץ

רגע לפני שהחברה עוברת לידיים סיניות, דירקטוריון תנובה החליט לחלק דיבידנד בהיקף 400 מיליון שקל. לפי הודעה לבורסה של חברת מבטח שמיר שמחזיקה ב-20.7% ממניות תנובה, חלקה של מבטח שמיר בדיבידנד עומד על 82.6 מיליון שקל שיועברו מתנובה לתאגיד יעודי, אשר מוחזק יחדיו על-ידי אייפקס, שמחזיקה בכ-76% בזכויות קבוצת תנובה.

‏בחודש מאי האחרון חתמה אייפקס על עסקה למכירת החזקותיה בתנובה (56%) לברייטפוד הסינית, לפי שווי חברה של 8.6 מיליארד שקל וברווח אדיר של 4 מיליארד שקל ללא מס בכלל.

המחיר לעסקה קבוע, אלא אם תהיה הרעה דרמטית ומהותית בתוצאות תנובה עד מועד השלמת העסקה. ברייטפוד הצהירה כי בכוונתה לשמר את מרכז העסקים של תנובה בישראל ולדאוג לרוב ישראלי בהנהלת החברה ולמנכ"ל ישראלי.

בשנת 2007 רכשה קרן אייפקס את השליטה בתנובה יחד עם מבטח שמיר (20.7%), כשיתרת המניות (23.2%) נותרה בידי הקיבוצים והמושבים (23.2%). העסקה שיקפה אז שווי של 3.8 מיליארד שקל לתנובה - פחות ממחצית משווי העסקה הנוכחי.

לפי ההסכם, ברייטפוד תשלם לאייפקס במזומן את התמורה לעסקה במועד השלמתה אך בקיזוז ההלוואה שלקחה אייפקס מבנק לאומי, וזאת במקביל לכניסת ברייטפוד לנעליה של אייפקס בהלוואה. התמורה כפופה לביצוע התאמות להון החוזר, שווי נטו של הנכסים, חוב נטו ורכיבים נוספים.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988