עמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים תציין 20 שנה להקמתה

העמותה תציין בסוף השבוע שני עשורים להיווסדה באירוע בסינמטק תל-אביב, בו יוקרנו סרטים הנוגעים ליחסים בין בני אדם לבעלי חיים ■ באירוע ישתתפו בין היתר מיקי חיימוביץ', ח"כ דב חנין, אורנה בנאי, אורלי וילנאי ושי אביבי

אירוע 20 שנה לאנונימוס / צילום: יחצ
אירוע 20 שנה לאנונימוס / צילום: יחצ

בשנים האחרונות השיח הציבורי על זכויות בעלי חיים הולך ומתפתח, והעיסוק בנושא גובר בתוכניות התחקירים, במהדורות החדשות, במסדרונות הכנסת, ברשתות החברתיות ואף במסעדות ובבתי-הקפה שהחלו להציע תפריטים טבעוניים.

עמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים מציינת בימים אלה 20 שנה להיווסדה בסוף השבוע בסינמטק תל-אביב, תחת הכותרת "חיות אחרות".

עמותת אנונימוס נוסדה בשנת 1994, שבה גם נחקק חוק צער בעלי חיים. פעילותה מתמקדת בהעלאת המודעות הציבורית לזכויות בעלי חיים באמצעות חינוך, פעילות שטח אינטנסיבית, תיעוד התעללות וחשיפתה באמצעי התקשורת (זוגלובק, אדום-אדום ועוד) וקידום חקיקה.

יותר מ-100 אלף איש חברים בעמוד הפייסבוק של העמותה, ומדי שנה כ-40 אלף איש נחשפים להרצאותיה. בין הישגיה העיקריים נמנים האיסור על פיטום אווזים, ביטול הניסויים בבעלי חיים בבתי-ספר, איסור על ניצול חיות בר בקרקסים, הפסקת הבידוד וההצמאה של עגלי חלב, ולאחרונה גם איסור על כליאת חזירות בתאי ריסון בתקופת ההריון (פרויקט משותף עם תנו לחיות לחיות).

אירוע הפתיחה יתקיים ביום שישי הקרוב, 22 באוגוסט, בשעה 12:00, בהנחיית מיקי חיימוביץ' ובהשתתפות ח"כ דב חנין, אורנה בנאי, אורלי וילנאי, שי אביבי ומיכל ליבדינסקי.

לאחר האירוע יוקרן הסרט התיעודי עטור-השבחים "הרוחות במכונה שלנו" (ארה"ב, 2013) - סרט תיעודי על עבודתה של צלמת בעלי החיים ג'ו-אן מקארתור, מייסדת פרויקט "We Animals". צילומיה המרהיבים ומלאי העוצמה מאפשרים לצופה היכרות כמעט אינטימית עם חייהם של בעלי חיים אינדיבידואלים המוחזקים במתקני כליאה תעשייתיים, או שהתמזל מזלם להיחלץ מהם. הסרט זכה בפרסים וציונים לשבח בפסטיבלים תיעודיים מובילים בעולם.

סרט נוסף שיוקרן בהקרנת בכורה בשעה 14:30 הוא הסרט "Cowspiracy" (ארה"ב, 2014) - בכורה ישראלית לסרט התיעודי שתואר במלים "הסרט שארגוני הסביבה לא רוצים שתראו". הסרט עוסק בדוח של האו"ם על נזקי תעשיות המזון מן החי, ויוצא לברר מדוע הארגונים הסביבתיים נמנעים מהתייחסות לגורם כה מרכזי בהתחממות כדור הארץ, הרס יערות הגשם, בזבוז המים וסוגיות סביבתיות בוערות נוספות. לפני הסרט תתקיים הרצאה קצרה של העיתונאי אביב לביא: "אוכל - לא (רק) מה שחשבתם".

ביום שבת 23.8, בשעה 16:00 ובשעה 17:00, יוקרן הסרט "החיים על-פי אוהד", העוסק בחייו של אוהד (32), הנמצא בנתק ממשפחתו כבר שנים רבות ומנסה לחדש את הקשר עימה. חלומם של הוריו על ארוחה משפחתית משותפת עומד להתגשם, אך לאוהד יש תנאי אחד: ההורים צריכים להכיר את עולמו ואת הסיבה שבגללה התנתק מהם מלכתחילה. ‎את מרבית זמנו אוהד מעביר בפעילות אקטיביסטית למען בעלי חיים. האם יצליח לעבור שינוי ולחדש את הקשר עם הוריו, האם תשתנה המשפחה לאחר שתיחשף לעולמו, והאם יצליחו כולם להתחבר מחדש? ‎הסרט זכה בציון לשבח בפסטיבל דוקאביב 2014.

כמו כן יוקרנו הסרטים "דליקטסן", "כוכב הקופים: המרד", "הודים", "המלך והציפור" ו"דמעות של גמל".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988