דיווח: אבו מאזן צפוי להודיע על הקפאת היחסים עם חמאס

במסיבת עיתונאים שנערכה בקהיר תקף יושב ראש הרשות הפלסטינית את חמאס והטיל עליו את האחריות לתוצאות מבצע "צוק איתן", כך לפי דיווח של עיתון אל-דסתור המצרי ■ "חמאס נושא באחריות למותם של 2,100 ההרוגים ו-11,000 הפצועים", אמר אבו מאזן

אבו מאזן / צלם: רויטרס
אבו מאזן / צלם: רויטרס

דיווח במצרים: יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן יודיע היום (ראשון) על השעיית המגעים עם חמאס, וזאת "עד אשר יושג 'איחוד אמיתי' בין הצדדים, הכולל האחדה של החוקים ומנגנוני הביטחון בעזה ובגדה", כך לפי העיתון המצרי "אל-דסתור".

"חמאס נושא באחריות למותם של 2,100 ההרוגים ו-11,000 הפצועים במבצע "צוק איתן" אמר יושב ראש הרשות. "משעל אמר לי כי הוא מנהיג ההתנגדות, וכי לא תושג הפסקת אש ללא אישורו" הוסיף אבו מאזן. יושב ראש הרשות גם האשים את חמאס ברציחתם של 120 צעירים מעזה רק משום שהפרו עוצר שהטיל ארגון הטרור במהלך מבצע "צוק איתן" ובהרג של חפים מפשע.

לדברי אבו מאזן, חמאס יכל למנוע את מותם של חפים מפשע רבים אילו היה מסיים את המערכה בזמן. לטענתו היוזמה שהציעו המצרים הייתה הפתרון המושלם למצב, כך ציין העיתון המצרי.

לגבי המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים אמר אבו מאזן "אני מאבד את סבלנותי כלפי ארה"ב, ישראל וחמאס". את הדברים אמר אבו מאזן במסגרת ביקור שקיים במצרים שמטרתו, לפי העיתון המצרי, היא קידום התמיכה ביוזמת השלום החדשה שלו.

בשבוע שעבר פרסם עיתון ירדני מפי מקורב לאבו מאזן כי יושב ראש הרשות הפלסטינית מנסה לגייס תמיכה בינלאומית ביוזמה חדשה להסדר מדיני עם ישראל, שתוביל לנסיגה ישראלית משטחי הגדה המערבית בתוך שלוש שנים.

מהדיווח עולה כי יוזמת אבו מאזן קוראת לקיום משא ומתן שיימשך תשעה חודשים, ולאחריו תחילת יישום המהלך. מחמוד אל חבש, מקורבו של אבו מאזן, אמר לעיתון הירדני כי בכוונת יו"ר הרשות להציג את התכנית שלו במהלך פגישה של הליגה הערבית. אל חבש הוסיף כי אבו מאזן צפוי להציג את היוזמה גם למזכיר המדינה האמריקני קרי.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988