אבן-סער לא יכולה להנחות אקטואליה

‏אילה חסון חייבת לקבל גיבוי מול עובדת שהיא גם אשת שר

גאולה אבן, גדעון סער, מסיבת עצמאות ארה"ב בבית השגריר / צילום: יוסי כהן
גאולה אבן, גדעון סער, מסיבת עצמאות ארה"ב בבית השגריר / צילום: יוסי כהן

‏אילה חסון מונתה באחרונה למנהלת חטיבת החדשות בערוץ 1, בזכות עבודה קשה וכישרון. חסון הייתה יכולה לעשות לעצמה חיים קלים בתפקיד הנחשק, על-ידי הליכה בתלם ההימנעות מפגיעה בפרות קדושות שסרחו. היא בחרה ללכת בדרך אחרת.

‎‎השידור חייב להימשך

‎‎גאולה אבן התחתנה באחרונה עם שר הפנים, גדעון סער, הנושא את עיניו לתפקיד ראש הממשלה. אתמול (ב') הייתה אבן-סער אמורה להגיש את תוכניתה "המוסף" (מיד לאחר שובה מהשתתפות לצד בעלה בכנס מרכז הליכוד באילת). סמוך לשעת השידור היא נטלה את תיקה בהתרסה והלכה הביתה.

מעשה כזה הוא דבר שלא ייעשה בתחום התקשורת. הכלל הקדוש, ולא רק בתקשורת, הוא שהשידור חייב להימשך, ואם יש לך בעיה - נעסוק בזה אחרי השידור.

‎‎מעשה אנטי-עיתונאי

‎למה נטשה אבן-סער את משמרתה? אומרים שכעסה על ששעת שידור התוכנית שונתה משמונה וחצי לשבע בערב; ושכעסה גם על ההוראה של המנהלת חסון שתימנע מלראיין אנשי ליכוד, מפלגתו של בעלה.

אני מבקש להוסיף סיבה נוספת, עיקרית לדעתי: אם גאולה הייתה עדיין רק אבן, ללא הסער, ייתכן שלא הייתה מעזה לעשות זאת. אבל מרגע שנעשתה גם סער, היא מרשה לעצמה מה שעובדים מן השורה לא מעלים על דעתם. כי באופן רגיל התגובה למעשה כה אנטי-עיתונאי הוא פיטורים. אבל אבן-סער יודעת ככל הנראה שבעלי הסמכות ברשות השידור לא יעזו להתעמת עם בעלה. היא חשבה שהיא מוגנת. מתברר שכנראה טעתה.

‏‎‎פאינה בשבחי גדעון

‎‎הבעיה בהחלט אינה רק לראיין את השר והבעל סער. יש דרכים אחרות לעבוד בשבילו. לדוגמה: אבן-סער אמנם נמנעה מלראיין את בעלה בתקופת נישואיה (היא כן ריאיינה אותו בתקופת החיזור שנשמרה בסוד) - אבל היא לא נמנעה, למשל, לראיין בתקופת נישואיה (כמה פעמים) את סגניתו במשרד הפנים, ח"כ פאינה קירשנבאום, שהפליגה כמובן בשבחיו של סער - לשביעות-רצונה של המראיינת, הגברת (אבן) סער.

מינוי חסון, העיתונאית המקצועית, למנהלת החדשות, היה צעד בכיוון הנכון, אבל רק בתנאי שיינתן גיבוי למהלכיה. יש בהחלט לברך את רשות השידור על החלטת ההשעייה של אבן-סער, החלטה חשובה ומוצדקת. אם אבן-סער תחזור לערוץ 1, אסור שזה יהיה לתוכנית אקטואליה.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988