מטען חבלה הופעל לעבר חיילים בגולן; אין נפגעים

חיילי הכוח דיווחו על פיצוץ חזק ■ במקום נערכות סריקות ■ צה"ל: האירוע בבדיקה

רמת הגולן / צילום: אייל הצפון
רמת הגולן / צילום: אייל הצפון

מטען חבלה הופעל לעבר כוח צה"ל סמוך למוצב בגבול רמת הגולן-סוריה. לא היו נפגעים, ולא נגרם נזק. הכוח דיווח כי בזמן סיור סמוך לגדר בצפון הגולן נשמע פיצוץ חזק.

התקרית התרחשה סמוך למוצב בו המורדים וכוחות האו"ם עוברים בו בשבועות האחרונים. כוחות צבא עורכים כעת סריקות בשטח. מדובר צה"ל נמסר כי "נשמע פיצוץ במרחב הגבול, האירוע נמצא בבדיקה".

לפני כשבוע וחצי, צה"ל הפיל מטוס קרב סורי בשמי רמת הגולן - לראשונה מאז 1985. טיל "פטריוט" נורה לעבר מטוס הקרב מסוללה שמוצבת דרך קבע בגליל העליון. תחילה הועלתה הסברה כי מדובר במטוס מסוג מיג-21, אך זמן קצר לאחר מכן התברר כי ככל הנראה מדובר בכלי טיס מדגם סוחוי-24. בתמונה שפורסמה בכלי תקשורת סוריים נראה כי הטייס והנווט ניצלו מהפגיעה וחילצו את עצמם לפני ההתרסקות.

"נגיב בתקיפות כלפי כל ניסיון שכזה, בין אם מדובר בטעות או בכוונת מכוון", הדגיש שר הביטחון לאחר האירוע. "אנו מחויבים, בראש ובראשונה, לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל, ונשתמש בכל האמצעים שברשותנו כדי לעשות כן".

בחודש מרס ארבעה חיילים נפצעו כשמטען חבלה הופעל לעבר ג'יפ סיור צה"לי שעבר באזור גדר הגבול עם סוריה בצפון רמת הגולן, סמוך למג'דל שמס. למקום הוזעקו אז כוחות רפואה שפינו את הפצועים, בהם סגן מפקד גדוד לבית החולים רמב"ם בחיפה. צה"ל השיב בירי ארטילרי כבד לעבר שורה של מטרות בסוריה.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988