בפעם השנייה היום: מטען נוסף התפוצץ בהר דב

(עדכון) - שני החיילים שנפצעו הם לוחמי יהל"ם ■ חצי שעה לאחר המטען הראשון, הופעל מטען נוסף שלא גרם לנפגעים ■ חיזבאללה קיבל אחריות

הכפר ערב אל ערמשה המשקיף ללבנון / צילום:גלית גוטמן
הכפר ערב אל ערמשה המשקיף ללבנון / צילום:גלית גוטמן

חצי שעה לאחר פיצוץ מטען חבלה שהופעל נגד כוחות צה"ל באזור הר דב שבגבול ישראל-לבנון, התפוצץ בשעות אחר הצהריים (שלישי) מטען נוסף באזור - הפעם ללא נפגעים. חיזבאללה קיבל אחריות על הנחת המטענים.

מוקדם יותר נפצעו שני חיילי צה"ל באורח קל מהתפוצצות המטען, שאירע בסמוך למוצב ישראלי. הפצועים הם לוחמי היחידה לסילוק פצצות של היחידה המובחרת יהל"ם בחיל ההנדסה.,גורם צבאי מסר כי בצה"ל העריכו שהארגון השיעי עשוי להניח מטענים במרחב ולכן הלוחמים הצטרפו לכוח במוצב.

בתגובה לפיצוץ המטענים, השיב צה"ל בירי ארטילרי לעבר שתי מטרות של חיזבאללה באזור א-סדאנה בחוות שבעא. לאחר האירוע הורחקו החקלאים מגדר הגבול באזור מטולה ועמק החולה, בקטע שבין כפר רג'ר למטולה.

מדובר צה"ל נמסר: "צה״ל רואה באירוע זה הפרה בוטה ואלימה של ריבונות ישראל ורואה בממשלת לבנון ובארגון הטרור חיזבאללה אחראיים לכל ניסיון פגיעה בחיילי ובתושבי מדינת ישראל. צה״ל שומר לעצמו את הזכות לפעול בכל דרך ובכל זמן שיראה לנכון כדי להגן על תושבי מדינת ישראל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לאירועים. "ראשית, אני רוצה להביע הערכה לחיילי צה"ל שסיכלו פיגוע היום בצפון", אמר נתניהו והוסיף כי "אנו שולחים החלמה מהירה לפצועים שלנו. הוכחנו שאנו מגיבים בעוצמה על כל ניסיון לפגוע בנו. האיומים שנצברים סביבנו מחייבים אותנו להשקיע סכומים נכבדים בביטחון, ולצד זה להשקיע בישובים שסמוכים לגבולות. לכן, ביקשתי להעביר להם תקציבים".

שר הביטחון משה יעלון אמר כי "חיזבאללה הוא האחראי להנחת המטענים והפעלתם היום, ולכן יעדיו הותקפו. יש כאן תופעה של מדינה בתוך מדינה, ואנו רואים גם בממשלת לבנון אחראית לאירוע".

בעקבות התקראית הראשונה, הוקפץ למקום צוות רפואי ומסוק של יחידת החילוץ 669 של חיל האוויר. במקביל, תגבר צה"ל את כוחותיו באזור. לאחר האירוע הורחקו החקלאים מגדר הגבול באזור מטולה ועמק החולה בקטע שבין רג'ר למטולה. מנהל יחידת הטראומה והכירורגיה הדחופה בבית החולים רמב"ם בחיפה, ד"ר האני בחוס, אמר כי שני החיילים סובלים מפגיעות רסיסים בגפיים, וכי הם בהכרה מלאה. לדבריו, אחד מהם יעבור ניתוח להוצאת רסיס ולאחר מכן יועבר למחלקה האורטופדית להמשך מעקב.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988