גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הרשת החברתית: קרן הישג חוגגת עשור

איפה נפגשו משה (בוגי) יעלון ועפרה שטראוס? ■ מה חושבת אתי רוטר על עברי לידר? ■ ומה עשה ח"כ ניסן סלומינסקי באילת?

משה ליאון, עופרה שטראוס, ג'רי שוורץ ואביב בושינסקי / צילום: ברצי גולדבלט
משה ליאון, עופרה שטראוס, ג'רי שוורץ ואביב בושינסקי / צילום: ברצי גולדבלט

הישג על הבימה

קרן הישג, המעניקה מדי שנה מלגות לימודים לתואר ראשון ומחיה לחיילים בודדים משוחררים, חגגה אמש (ב') בתיאטרון הבימה בתל-אביב עשור לקיומה.

באירוע, במעמד משה (בוגי) יעלון, שר הביטחון, נכחו גם התורמים של הקרן, אנשי העסקים ובני הזוג ג'רי שוורץ והת'ר רייסמן מקנדה, שאמרה: "המשימה של קרן הישג היא לתרום להנהגה העתידית של החברה הישראלית, והבוגרים והסטודנטים של הקרן מגשימים את החזון הזה".

אביב בושינסקי, נציג הקרן, הזכיר לנוכחים שיעלון לקח חלק באירוע ההשקה של הקרן לפני 10 שנים כרמטכ"ל, וכעת הוא מכבד בנוכחותו את אירוע כשר הביטחון.

יעלון העניק במהלך הערב 3 מלגות מבין 115 שכבר חולקו השנה לזכרם של שלושת החיילים הבודדים שנפלו ב"צוק איתן" - סמל מקס דונלד סטיינברג, סמ"ר ניסים שון כרמלי וסמ"ר ג'ורדן אפרים בן סימון. 3 המלגות הוענקו ל-3 חיילים בודדים ששירתו באותה חטיבה של הנופלים, חטיבת גולני.

"לצייד אותם במלגות שיעניקו להם כלים להמשיך ולהתפתח בדרך שמבחינתי הוא הסוד הגלוי שלנו - מוחותינו ולבבותינו, ידע ורוח. זה שילוב מנצח של הוקרה והשקעה בעתיד", אמר יעלון.

עוד נכחו באירוע: ויויאן ברקוביצ'י, שגרירת קנדה בישראל; דליה איציק; שבתי שביט, יו"ר דירקטוריון קרן הישג; וחברי דירקטוריון הקרן: עפרה שטראוס; רו"ח משה ליאון; אלוף (במיל) דורון אלמוג; ומייקל אורן, לשעבר שגריר ישראל בארה"ב.

עוד נכחו: עו"ד יודי לוי מגולדדפרב זליגמן; פרופ' אהוד רענני, מנהל מחלקת הלב בשיבא; ואחרים.

משה ליאון, עופרה שטראוס, ג'רי שוורץ ואביב בושינסקי / צילום: ברצי גולדבלט

רוטר&עברי

אתי וגבי רוטר, מנכ"לים משותפים בקסטרו, השיקו אמש במוזיאון הלנה רובינשטיין בתל-אביב קולקציית IV2 החדשה שעוצבה בשיתוף-פעולה עם המוזיקאי עברי לידר.

אתי רוטר אמרה אתמול: "עברי הוא זמר ויוצר מחונן. הוא מסמל עבורנו את היצירה הישראלית במיטבה, והוא אייקון אופנה אמיתי".

עוד היו שם: גל גדות, הפרזנטורית של קסטרו; אילן וורד גרינבוים; גלית גוטמן ובן זוגה יגאל אהובי; אלון קסטיאל ואחרים.

עברי לידר, גל גדות ואתי רוטר / צילום: אלירן אביטל

כוורת של נועם

"אלין בית נועם" - עמותה הפועלת מאז 1941 למען אנשים בעלי מוגבלות - קיימה ביום ראשון אירוע התרמה בהיכל התרבות בתל-אביב.

בחלק האמנותי: הופעה של "מיני כוורת": דני סנדרסון, גידי גוב וחברים שזימרו למוזמני העמותה, הבונה בימים אלה את שכונת קריית אלגה, המותאמת לבעלי מוגבלויות באזור השרון.

היו שם: אילנה המבורגר, יו"רית אגודת ידידי אלין בית נועם, ובעלה יאיר המבורגר, יו"ר המועצה הציבורית למען קריית אלגה; איקי בר-חיים, מנכ"ל אלין בית נועם; איילת נחמיאס ורבין, דירקטורית במספר חברות; עו"ד אלי זהר; עו"ד תמי ויהודה רוה; דליה איציק; גיורא בר-דעה, המשנה למנכ"ל שטראוס; טובה וסמי סגול; יהודית ורמי נוסבאום; יוסי בכר, יו"ר בנק דיסקונט; עדי ויעקב אדרי, יו"ר קופת-חולים לאומית; עדיה ויצחק סוארי; עירית תאומים ועוד.

גיורא בר דעה, יאיר ואילנה המבורגר / צילום: שמוליק שליש
 דני סנדרסון ואיקי בר חיים / צילום: שמוליק שליש

"לישראל יש מה ללמוד מהתעשייה בטורקיה"

מועצת העסקים ישראל-טורקיה העניקה ביום ראשון לקבוצת אלון את התואר "חברת השנה לשנת 2014", לאור תרומתה לסחר ההדדי בין ישראל וטורקיה.

קבוצת אלון שבבעלות האחים צחי וחן נוימן - שבאחרונה פורסם כי היא מנהלת משא-ומתן עם קבוצת עזריאלי לרכישת חברת סונול לפי שווי של כ-450 מיליון שקל - עוסקת בייבוא רכב מסחרי, נדל"ן והשקעות, כולל יצוא גז מלויתן לטורקיה, שתקוע לפי שעה.

"יש עסקים שנפגעו בגלל הדרג המדיני כמו יצוא הגז, ויש עסקים שלא נפגעו ואפילו ההיפך - הכפילו את עצמם מאז אירועי המרמרה", אמר ל"גלובס" צחי נוימן, המכהן כיו"ר הקבוצה.

עוד לדבריו, "הידוק הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות ישרת גם את האינטרסים המדיניים והלאומיים של ישראל".

אלי (אליקו) דונמז, מנכ"ל אחזקות בקבוצת אלון, הוסיף ואמר: "לישראל יש מה ללמוד מהתעשייה המתפתחת בטורקיה במגוון תחומים, ולישראל יש מה להציע לטורקיה בתחום הטכנולוגי, הרפואי והביטחוני".

מנשה כרמון, יו"ר מועצת העסקים ישראל-טורקיה, ודוגן איסיק, שגריר טורקיה בישראל, העניקו לנוימנים את התעודה עם התואר.

דוגן איסיק, מנשה כרמון, יוסי, צחי וחן נוימן ואלי דונמז / צילום: יחצ

יועצי המס חוגגים

שלישיית מה קשור, שמעון בוסקילה, פבלו רוזנברג ולינור אברג'יל עם ההרצאה "סיפור חיי" - כל אלה ינעימו את זמנם של כ-1,000 יועצי מס שירדו השבוע לאילת לכנס השנתי של לשכת יועצי המס שיימשך כל השבוע.

בערב הפתיחה, שהתקיים ביום ראשון, נצפו בין היתר יאיר לפיד, שר האוצר; ח"כ ניסן סלומינסקי, יו"ר ועדת הכספים; ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס; שלמה מור יוסף, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי; שולמית ווסרקרוג, שופטת המחוזי בחיפה; ואחרים.

ניסן סלומינסקי, ירון גינדי ושלמה מור יוסף / צילום: ארן דולב

סוף להצפות באיילון?

מתחם נחל כופר - שקטע ממנו עבר בתוך שכונת ידידיה בדרום תל-אביב והועתק לשטח פתוח - הושק ביום חמישי האחרון בפארק אריאל שרון. היוזמים מקווים שהמהלך ימנע הצפות בנחל איילון בימים גשומים במיוחד.

נכחו באירוע: גלעד שרון, המעורב בנעשה בפארק על שם אביו; משה בורוכוב, מנכ"ל חברת פארק אריאל שרון; דוד לפלר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה; מוטי ששון, ראש העיר חולון; ארנון גלעדי, יו"ר איגודן; ד"ר מוטי דלג'ו, יו"ר רשות ניקוז ירקון; אפי שטנצלר, יו"ר קק"ל; ומאיר שיגלר, מנכ"ל קק"ל.

משה בורוכוב וגלעד שרון / צילום: ניב מוסמן

מינויים חדשים בהסתדרות

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, הודיע היום (ג') על סבב מינויים חדש בהסתדרות, בהמשך להודעת המינוי בשבוע שעבר על ראש המטה עו"ד עינב קאבלה.

רו"ח זאב חושן, 42, המכהן ב-4 השנים האחרונות כיו"ר אגף הפנסיה, הביטוח ושוק ההון בהסתדרות, מונה ליו"ר אגף הכספים והמשק.

עו"ד מיה פרי-אלתרמן, 41, מונתה כיו"רית אגף הפנסיה במקומו של חושן; עו"ד איריס ורדי-ישראלי, 39, תחליף את פרי-אלתרמן כראש הלשכה המשפטית לאג"מ; שי בירן, 33, ששימש תחילה כיועצו הכלכלי של ניסנקורן, מונה למנכ"ל האגף לכלכלה בהסתדרות.

גיא שמחי, 43, מונה כממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלות - תפקיד חדש בהסתדרות שמטרתו להגביר את שילובם של בעלי מוגבלויות בעולם התעסוקה; ומשה הבא, 64, מונה לעמוד בראש ועדת השקעות חדשה, שתפעל לקביעת אסטרטגיה בניהול ההשקעות של קופת ההסתדרות.

עוד כתבות

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים / צילום: אמיר מאירי

מגדלים במקום גגות רעפים: אושרה במקומית תוכנית המתאר לגבעתיים

תוכנית המתאר החדשה של גבעתיים, אחת מהערים הצפופות בישראל, מעודדת פרויקט פינוי-בינוי בעיקר בשולי העיר, חניונים תת-קרקעיים ודגש על מרחב הולכי הרגל ● יעד הצפיפות המקסימלי בתוכנית הוא 60 יח"ד לדונם

שלמה כפיר / צילום: איל יצהר

עובדי בזק פותחים בעיצומים בעקבות התעכבות המו"מ על ההסכם הקיבוצי

בעקבות גרירת רגליים במו"מ להבטחת זכויותיהם עם כניסת קרן סרצ'לייט לשליטה בבזק, הגיעו העובדים למסקנה שהעיכוב הוא חלק ממהלך כולל שנועד להרוויח זמן ● החל ממחר העובדים הודיעו כי לא יונפקו חשבוניות ללקוחות ולא יאפשרו הכנת הדוחות הכספיים

ברני סנדרס, אליזבת וורן ומייקל בלומברג בעימות הדמוקרטי  / צילום: John Locher, AP

"זו מכה מתחת לחגורה": איך הפך העימות הדמוקרטי בווגאס לאירוע ברוטלי

שניים מסלעי המחלוקת הגדולים היו: מה עדיף לארה"ב, סוציאליזם או קפיטליזם? והאם למיליארדרים יש זכות קיום? ● ומהן שתי החטוטרות של מייקל בלומברג

שאול מרידור / צילום: רפי קוץ

רגע לפני הבחירות, קרב קשה באוצר על ניהול התקציב. משרד המשפטים נדרש להכריע מי ינהל את תקציב המדינה

המשנה ליועמ"ש יכריע בסוגיה בין שאול מרידור ורוני חזקיהו, הנאבקים על הזכות לאשר החלטות הנוגעות לתקציב המדינה ● תוספת תקציב של 900 מיליון שקל למשרד הביטחון הציתה את המאבק ● משרד המשפטים יכריע

יצחק תשובה / צילום: תמר מצפי

יצחק תשובה מגדיל החזקותיו בדלק: רכש מניות הקבוצה ב-44 מיליון שקל

מדובר ברכישה של קרוב ל-1% מהונה המונפק של דלק ובכך תשובה עלה להחזקה של 61.7% ממניותיה של הקבוצה ● בחודש האחרון איבדה דלק כ-20% מערכה, מה שמשקף לקבוצה שווי שוק של 5.13 מיליארד שקל

דני מזרחי, אופל בלאנס \ צילום: יח"צ

לאחר עלייה של 90% בשנה: בני משפחת מזרחי מימשו מניות אופל בלאנס בכ-30 מיליון שקל

רכישת המניות על ידי הפניקס ואקסלנס, שהפכו לבעלי עניין בחברה, התבצעה במחיר של 4.55 שקלים למניה ● גם אלטשולר שחם הפך בעל עניין בחברה בחודש אפריל 2019 אשר מחזיק בכ-9.5% ממניות החברה

פרופ’ מייקל פורטר וניר ברקת   / צילום: רמי זרנגר

קבלו תזכורת: ההיסטוריה הפחות מחמיאה של המנטור של ניר ברקת

וגם: מנכ"לית המוסד לבטיחות ולגהות, ד"ר אורנית רז, תפרוש לאחר ארבע שנים בתפקיד ● השיחה

המשטרה והמז"פ הגרמניים חוקרת את זירת הירי  / צילום: מייקל פרובסט, AP

10 הרוגים במסע ירי נגד בר נרגילות בגרמניה; המניע: ימין קיצוני

לפי הדיווחים, היורה נכנס אמש לבר נרגילות בעיר הנאו והחל לירות באופן חסר אבחנה בנוכחים; לאחר מכן נסע לבית קפה אחר וירה גם ביושביו ● מאוחר יותר פשטה המשטרה על הבניין שבו גר היורה - וגילתה שם את גופתו וכן מכתב וקטע וידאו המצביעים על שנאת זרים כמניע למסע הרצח

משק עזר במושב קדרון נמכר  ב–6.35 מיליון שקל / צילום: יח"צ

בכמה נמכר משק עזר במושב קדרון סמוך לרחובות?

כמה עלה בית בן 6 חדרים במפלס אחד על שטח של 2.38 דונם? ● ועוד נכסים שנמכרו והושכרו לאחרונה

המשטרה והמז"פ הגרמניים חוקרת את זירת הירי  / צילום: מייקל פרובסט, AP

אחרי הפיגוע הרצחני, בגרמניה מאשימים את הימין הקיצוני ב"הרעלת האווירה"

הרוצח פתח בירי בבר, נסע לבר אחר שבו רצח ארבעה בני אדם, ואז המשיך לדירתו, שם רצח את אמו והתאבד ● פוליטיקאים מאשימים את "אלטרנטיבה לגרמניה" ביצירת אווירה המכשירה מעשי טרור מסוג זה

יעקב ליצמן ובני גנץ / צילום: דוברות הכנסת, יח"צ

גנץ נגד ליצמן: "כראש ממשלה אעביר את ברית הזוגיות"

יו"ר כחול לבן האשים את ליצמן במשבר בבריאות והזכיר את הקשיים שמערים לדבריו הממסד הדתי על העולים ● ליצמן: "מר בני גנץ, החרדים אינם שק החבטות שלך"

דב גילהר / צילום: תמר מצפי, גלובס

דב גילהר פורש מהגשת התוכנית "ערב ערב" בערוץ "כאן 11"

במקום התוכנית של דב גילהר צפויה לעלות לאוויר התוכנית החדשה של שלי יחימוביץ' ויגאל גואטה

בניה ירוקה באוסטרליה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

בדרך למדינת בנייה ירוקה: התקנות שכל ענף הבנייה צריך להכיר

ועדת המשנה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה הצביעה היום על ההמלצות לתקן הבנייה הירוקה בישראל ● התקנות החדשות שצפויות להתאשר במועצה הארצית בתוך כשבועיים ייכנסו לתוקף עד 2025

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 19 בפברואר

אתמול באיכילוב: 5 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

פרויקטים סולאריים של חברת אנלייט ומערכת של חברת סולאראדג' / צילום: יח"צ

צמיחה של 60%: סולאראדג' הישראלית נסקה לשיא לאחר הדוחות הרבעוניים

ההכנסות מתחום הסולאר צמחו בכ-60%, לעומת הרבעון המקביל ל-389 מיליון דולר ● שיעור הרווח הגולמי (Non-GAAP) עמד על 34.3% ובתחום הסולארי על 37.8%

שי ג'ינפינג / צילום: שאטרסטוק

פרשנות: מדינת משטרה - הקורונה עשויה לחזק את השליטה של הממשל הסיני

אפליקציות חדשות מאפשרות עכשיו לסין לבלוש אחר תנועותיהם של חצי תושביה במלחמתה נגד וירוס הקורונה ● אבל סדק של אי־אמון נפער ביחסים בין מדינת המשטרה המשוכללת ביותר בהיסטוריה לבין נתיניה ● הפחד שהיא מטילה עליהם מנע אזהרה מוקדמת ● האם הווירוס ידביק גם את המשטר?

בניין וואלה  / צילום: איל יצהר, גלובס

בעלי בניין וואלה בת"א מבקשים להגביהו ב-7 קומות

אחרי שהתוכנית להקים במקום מגדל בן 40 קומות נדחתה, מבקשים בעלי השטח - האחים לוסטרניק - לנייד זכויות בנייה למבנה הקיים, וכך להגביהו

שני כהן והשחקנית גילה אלמגור מככבות בפרסומת של תשעה מיליון / צילום: יח"צ

סקר הפרסומות: מדברים עם שוקה, משקיעים בקורונה

גיאוקרטוגרפיה: בראש טבלת הפרסומות הזכורות ביותר מדורגת השבוע הפרסומת של 9 מיליון, "מדברים עם שוקה" ● הפרסומת של קוטג' תנובה - הכי אהובה ● קמפיין לפ"מ על ההתגוננות מנגיף קורונה הוא המושקע ביותר השבוע מבחינה תקציבית

חנן מלצר / צילום: שלומי יוסף

העליון דחה את בקשת "גלובס": הדיון בעניין חקירת מח״ש לא יצולם ולא יוקלט

חוק בתי המשפט אוסר על צילום והקלטת דיונים בבית המשפט, ללא אישור של השופט הדן בתיק ● השופט מלצר דחה את הבקשה וציין כי השופטים "שוקדים מזה זמן על הכנת תכנית מובנית לצילום והקלטה של דיונים נבחרים בבית המשפט העליון"

חיבורי כבלים פיראטיים / אילוסטרציה: שאטרסטוק

ניתוק רשתות התקשורת הפיראטיות בצפון: ביהמ"ש הורה לחברן מחדש

בעקבות חשיפת "גלובס": מפעילי הרשתות הפיראטיות הסתערו על משרד התקשורת ועל רה"מ נתניהו שבמקרה היה בצפון בסיור בחירות, ודרשו להורות להוט לחבר מחדש חיבורים בלתי חוקיים ● ביהמ"ש אילץ את הוט לחבר מחדש את הרשתות עד 4 במרץ, אז יתקיים דיון במעמד הצדדים