כחלון: הסיבה היחידה לבועת הנדל"ן - שיטת מכרזי הקרקע

כחלון: "94% מהקרקעות משווק מנהל מקרקעי ישראל, והיום שום דבר לא זז שם. המנהל מעלה את המחירים בעזרת שיטת המכרזים כאשר זוכה מי שמרבה במחיר"

משה כחלון / צילום: תמר מצפי
משה כחלון / צילום: תמר מצפי

שר התקשורת לשעבר משה כחלון טוען כי הסיבה להתנפחות מחירי הדירות נעוצה בשיטת שיווק הקרקעות של רשות מקרקעי ישראל.

"משבר הדיור הוא משבר של 10-15 השנים אחרונות. כולם יודעים מה הבעיה, כולם יודעים מה הפתרון, אבל אף אחד לא נוגע בו. 94% מהקרקעות משווק מנהל מקרקעי ישראל, והיום שום דבר לא זז שם. המנהל מעלה את המחירים בעזרת שיטת המכרזים כאשר זוכה מי שמרבה במחיר. כך, מדינת ישראל העלתה את מחיר הקרקע ב 80% בחצי שנה", אמר היום (ד') כחלון במכללה האקדמית כנרת, במסגרת מועדון העיתונות MediaIL, של המחלקה לתקשורת במכללה.

כחלון הוסיף כי "מדינת ישראל היא מדינה חזקה ועשירה. התל"ג הוכפל ב-30 השנים האחרונות פי 5, אבל בפועל אנחנו מקבלים פחות. זה אומר שמישהו פה עושה משהו לא נכון".

כחלון המשיך במתקפה על הבנקים ואמר: "האשראי מחולק בצורה לא הוגנת, לא ערכית ולא מוסרית. העסקים הקטנים מקופחים בצורה יוצאת דופן. כמה שהאדם יותר חלש, כך הוא משלם יותר. עוולה כלכלית היא עוולה חברתית. עוולה סביבתית היא עוולה חברתית. לכל הבעיות הללו יש פתרונות ידועים, יש תכניות מגירה כמעט לכל בעיה. צריך מנהיגות, אומץ לב וערכים. כל מנהיג שיודע מהם ערכיו ויכולותיו - יכול לעשות את זה".

כחלון, שבד"כ מדבר בנושאים כלכליים בלבד, התייחס גם לנושא המדיני-ביטחוני ואמר כי הוא מתון יותר מהקולות הנציים הנשמעים היום בליכוד: "אני מרכז-ימין מתון. ליכודניק עם תפיסות של ליכודניק, כמו שהיו פעם של בגין. אנחנו צריכים לשמור על ביטחונה של מדינת ישראל. כל מקום שאינטרס של מדינת ישראל יהיה בו, שם אנחנו נהיה".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988