קירשנבאום הודיעה לליברמן שהיא פורשת - וחזרה בה

(עדכון) - עפ"י דיווח בחדשות ערוץ 2, סגנית השר פאינה קירשנבאום - העומדת בבסיס החקירה בפרשת השחיתות לכאורה בישראל ביתנו - החליטה לבסוף שלא לפרוש לאחר שליברמן ביקש ממנה לחזור בה

פאינה קירשנבאום / צילום: ארז ביטון
פאינה קירשנבאום / צילום: ארז ביטון

סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום, שעומדת בבסיס חקירת פרשת השחיתות לכאורה בישראל ביתנו ובמגזר הציבורי, הודיעה היום (ו') ליו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כי היא פורשת מהמפלגה ולא תתמודד בבחירות לכנסת ה-20. עם זאת, לאחר שליברמן ביקש ממנה לחזור בה, היא הסכימה - כך דווח הערב בחדשות ערוץ 2.

על-פי הדיווח, קירשנבאום הסבירה את רצונה בלחץ של המשפחה והחברים, אלא שליברמן דחה את בקשתה וביקש ממנה לשקול זאת שנית. קירשנבאום, כאמור, קיבלה את בקשתו ושינתה את החלטתה.

מוקדם יותר השבוע קבע היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, כי אסור לקירשנבאום להגיע למשרד הפנים או להפעיל סמכויות הקשורות לעבודתה למשך 30 יום.

"הגעתך למקום תפגע באמון הציבור", כתב וינשטיין. "מחומר הראיות עלה חשד לכך שביצעת עבירות הקשורות למשאבים ציבוריים וכספי ציבור בעת מילוי תפקידך הציבורי. הובא בפניי מידע לפיו בימים אלה את ממשיכה לפקוד את משרדי משרד הפנים ולבצע את משימותייך בתפקידך כסגנית השר", כתב היועץ המשפטי.

"הוצגו בפניי ראיות לפיהן נוכחותך במשרדי משרד הפנים בעת הזאת עלולה לפגוע בחקירה פגיעה קשה. בנוסף לפגיעה האפשרית במהלך התקין של החקירה, נוכחותך במשרדי משרד הפנים יוצרת סיטואציה חריפה של ניגוד עניינים. אני סבור כי כאשר אנו עוסקים בחשדות לביצוען של עבירות חמורות שבוצעו בזיקה למשרד הציבורית, הגעתך למשרד הפנים מאיימת לפגוע פגיעה קשה באמון הציבור ובתפיסת טוהר המידות בעיניו", הוסיף היועץ המשפטי.

על סמך דברים אלה דרש וינשטיין מקירשנבאום להתרחק משטח משרד הפנים למשך חודש ימים: "במצב הדברים האמור, בו נשקפת סכנה מוחשית לאינטרס הציבורי ובפרט לגילוי האמת, ונוכח הקשר הישיר בין החשדות לבין תפקידך ברשות המבצעת, אני סבור כי החלטתך להמשיך ולפקוד את משרד הפנים אינה סבירה ואף מציבה אותך במצב של ניגוד עניינים. לפיכך, אבקשך שלא לפקוד את משרד הפנים למשך 30 יום".

היועץ המשפטי סיכם ואמר כי הוא הבהיר את הדברים גם לשר הפנים גלעד ארדן, וכי לאחר התקופה האמורה הוא יבדוק את ההחלטה ויבחן אם יש צורך לשנות את החלטתו.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988